آریل گلد ، فعال یهودی ضد جنگ آمریكا می گوید كه اسرائیل مرتكب جنایت جنگی می شود

[ad_1]

آریل گلد ، هماهنگ كننده آمریكایی Code Pink ، یك سازمان غیردولتی بین المللی كه توسط زنان ضد جنگ تاسیس شده است ، در مورد آخرین حملات اسرائیل صحبت كرد.

گلد با بیان اینکه محاصره غزه توسط اسرائیل به طور کلی جامعه را تحت تأثیر قرار داده و بیکاری و ناامیدی جدی ایجاد کرده است ، گفت: “خشونت در غزه در مناطق مختلف در اشکال مختلف سیستم نژادپرستی ادامه دارد. محاصره در آنجا یک زندان باز ایجاد کرده است.” گفت

گلد با تأکید بر اینکه تنش هایی که در روزهای اخیر افزایش یافته است نتیجه تحریکات اسرائیلی است ، گفت: روند تخلیه فلسطینی ها از خانه های آنها ، به ویژه در شیخ چرا ، به هیچ وجه قابل قبول نیست.

“کشتن حداقل 15 کودک در غزه دفاع شخصی نیست”

“تنش های اخیر در شرق بیت المقدس از طریق پاکسازی قومی و تخلیه افزایش یافته است ، جایی که در این ماههای مقدس در سفرهای زیارتی سرزمینی به سرقت رفته و علیه مسلمانان مورد حمله قرار گرفته است. اسرائیل اکنون مدعی حق دفاع از خود است و از جهان و به ویژه ایالات متحده خواست ضمانت بمباران ساختمان 14 طبقه دفاع شخصی نیست ، کشته شدن حداقل 15 کودک در غزه دفاع شخصی نیست. ”

گلد با یادآوری اینکه اسرائیل گفت با استفاده از سلاح های پیشرفته خود ، به ویژه از ایالات متحده ، “دقیقاً اهداف خود را مورد اصابت قرار داده است” ، تأكید كرد كه كشته شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان فلسطینی در حملات اسرائیل در چنین شرایطی هیچ بهانه و توجیهی ندارد.

AA

طلا گفت:

“این جنایات جنگی است و اسرائیل آن را دفاع شخصی می نامد ، اما دفاع شخصی نیست. اصلی ترین دلایل خشونت هایی که شاهد آن هستیم ، سیستم های ظالمانه اسرائیل و سلطه نژادپرستانه است. ما اکنون فوراً به آتش بس نیاز داریم ، اما این نژادپرست و برای یافتن راه حل واقعی باید وضعیت ظالمانه را برطرف کرد. “

گلد با اشاره به اینکه کمی رای بیشتری در افکار عمومی و کنگره آمریکا برای واکنش در برابر اسرائیل وجود دارد ، گفت: به ویژه اسامی مترقی نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری دارند.

انتقاد شدید از اسرائیل توسط پروفسور مشهور یهودی آمریکایی ، نورمن فینکلشتاین: تنها حق وی چمدان بستن و ترک فلسطین است

جهان

انتقاد شدید از اسرائیل توسط استاد مشهور یهودی آمریکایی ، نورمن فینکلشتاین: تنها حق وی چمدان بستن و ترک فلسطین است

از دولت آمریكا می خواهد كه اقدامات عینی انجام دهد

“دولت آمریكا خواستار تنش است و می گوید كه این مسئله بسیار نگران است. ما باید از آن حمایت كنیم یا این حرف های پوچ است. اگر واقعاً می خواهید تنش ها را كاهش دهید ، باید آشكارا به اسرائیل بگویید كه وقتی بمباران غزه و كشته شدن غزه را بكشد ، پشتیبانی نظامی را متوقف خواهید كرد. کودکان و غیرنظامیان ، ما هرگز نظیر آن را ندیده ایم. “ گلد در مورد این موضوع گفت ، با این وجود ، برخی از نتایج در کنگره امیدوار کننده است.

“امنیت فلسطینی ها هرگز تضمین نشده است و در واقع حقوق بشر فلسطینیان هر روز نقض می شود. برای اسرائیلی ها امنیت وجود دارد ، اما این امنیت باید برای همه باشد.” طلا تأکید کرد که دادگاه اسرائیل با استناد به دوره قبل از 1948 ، حکم کرده است که خانه های شیخ جرا باید به اسرائیلی ها داده شود ، اما در مورد فلسطینی ها ، حقوق آنها در مکان هایی که برای چندین نسل زندگی کرده اند به رسمیت شناخته نشده است.

گلد در پاسخ به این سedال که دولت بایدن برای کاهش فشار خون چه کاری می تواند انجام دهد ، گفت امید زیادی ندارد.

“اگر برای آتش بس کار نمی کنید ، باید گفت که کمک ها متوقف می شوند.”

طلا تأکید کرد که کارهای زیادی برای انجام وجود دارد ، اما اولویت آتش بس است:

“دولت بایدن باید موارد زیر را بگوید: اگر برای آتش بس تلاش نمی كنید ، كمكها (ما این كار را برای شما انجام می دهیم) متوقف می شود. دولت بایدن می تواند گامی بردارد ، نه سخنان خالی درباره حق دفاع از خود از اسرائیل. این باید بتوانید (به اسرائیل) بگویید که شما برای آتش بس با حماس تلاش می کنید ، بگذارید اطمینان حاصل کنیم ، سپس مسئولیت آنچه انجام شده را تعیین کنیم و از دادگاه کیفری بین المللی که جنایات جنگی اسرائیل را در سال 2014 و اکنون تحقیق می کند حمایت کنیم. بیایید در این مورد روشن باشیم: این رویکرد نژادپرستانه غیر قابل قبول است و نباید توسط ایالات متحده حمایت شود. “

گلد با اشاره به اینکه سازمان ملل هیچ بازدارنده ای در برابر اسرائیل ندارد ، گفت: شرکت کننده اصلی در دادرسی اسرائیل در برابر نهادهای بین المللی ایالات متحده است و اسرائیل به لطف حمایت آمریکا تقریباً در برابر هیچ نهادی پاسخگو نیست.

گلد با یادآوری اینکه از ورود وی به اسرائیل منع شده بود ، گفت که وی به عنوان یک یهودی آمریکایی مورد این عمل قرار گرفته است زیرا او با فلسطینیان در زمین کار کرده بود و نقض حقوق بشر در اسرائیل را روشن کرده بود و دولت اسرائیل به این مسائل رسیدگی می کرد. با “یک سیستم حاکمیت” که یهودیان را دیگران ممتاز می دانند.

دنیا فقط فلسطین را تماشا می کند

برنامه

دنیا فقط فلسطین را تماشا می کند

این فعال آمریکایی گفت: “هنگامی که من تبعید شدم ، آنها گفتند شما یهودی هستید ، چرا دوستان فلسطینی یا مسلمان دارید؟ چگونه با عکسبرداری از آنها در هنگام نقض حقوق بشر ، سربازان ما را آزار می دهید؟ بنابراین سوال اصلی این است که از این سیستم حاکم محافظت کنید اسرائیل. “او صحبت کرد.

گلد با اشاره به اینکه فلسطینی ها حق یکسان زندگی در نظمی را دارند که در آن از حقوق برابر برخوردار هستند ، گلد نتیجه گیری کرد:

“ما باید به این سیستم سرکوب پایان دهیم. ما باید ببینیم که فلسطینی ها مردمی با حقوق کامل و برابر هستند. دولت بایدن همچنین باید روشن کند که کمک نظامی خود به اسرائیل به نقض حقوق فلسطین بستگی دارد و هیچ جنایتی اضافی در غزه “

بیش از 100000 مسلمان برای نماز عید خود به مسجد الاقصی سرازیر می شوند

بازی 00:59

بیش از 100000 مسلمان برای نماز عید خود به مسجد الاقصی سرازیر شدند.

بیش از 100000 مسلمان نماز عید خود را در مسجد الاقصی ، واقع در شهر قدیم قدیم اشغال شده توسط اسرائیل اقامه کردند.
فلسطینی ها کاملاً با مسجد الاقصی که در روزهای آخر ماه رمضان توسط پلیس اسرائیل مورد حمله قرار گرفت ، عمل کردند.

در بیانیه کتبی اداره بنیادهای اسلامی در بیت المقدس آمده است که بیش از 100000 نفر برای اقامه نماز عید سعادت به حرمسرای شریف آمده اند. پس از نماز عید سعید فطر ، مسلمانان فلسطینی به طور غیرحضوری مراسم خاکسپاری را برای همه شهدا برگزار کردند.

بسیاری از فلسطینیان پس از نماز تشییع جنازه غیابی ، در منطقه ای بین مسجد قبله در حرم شریف و صحرا از كوبت تظاهرات كردند. فلسطین و جماعت ، که پرچم های کلمه وحدت را باز کردند ، شعارهای “آزادی” ، “بگذار خون ما فدای تو شود ، ای آکسا” را فریاد زدند.

یهودیان فرزندان خود را با نفرت نسبت به مسلمانان تربیت می كنند

بازی 00:53

یهودیان فرزندان خود را با نفرت نسبت به مسلمانان تربیت می كنند

به دنبال کشتارهای اسرائیل ، که روز به روز ادامه دارد ، ویدئویی در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که چگونه کودکان دبیرستانی با نفرت مسلمان پرورش می یابند. دانش آموزان اسرائیلی با پاسخ دادن به سالات معلم در کلاس می گویند که آنها می خواهند کودکان عرب را بکشند و معتقدند که همه اعراب برده اسرائیل خواهند بود. کودکان یهودی می گویند که آنها معتقدند مسجد مسجد الاقصی ، یکی از مقدس ترین مکان های اسلام ، تخریب خواهد شد و معبد یهودی به جای آن ساخته خواهد شد.
[ad_2]