اتحادیه اروپا اقدامات اضافی برای ویزاهای مسافری را تصویب می کند

[ad_1]

طبق بیانیه کتبی پرتغال ، که ریاست اتحادیه اروپا را دارد ، شورای اتحادیه اروپا مقررات پیش بینی شده در VIS را تصویب کرد. این اصلاحات پس از تصویب توسط پارلمان اروپا (EP) و انتشار در روزنامه رسمی ، لازم الاجرا خواهد شد.

اتحادیه اروپا اصلاح VIS را در پاسخ به تغییر مسائل مهاجرت و امنیت مناسب ارزیابی کرد. بر این اساس ، امنیت و کنترلها به ویژه برای ویزاهای سفر کوتاه مدت تقویت می شود. با اصلاحاتی که در VIS انجام می شود ، کنترل ویزاهای کوتاه مدت و طولانی مدت و افرادی که اجازه اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا را دارند ، تقویت می شود. پس از جمع آوری اطلاعات در مورد درخواستهای ویزای کوتاه مدت ، VIS این کار را برای کلیه اسناد سفر مورد استفاده در گردش آزاد انجام می دهد.

سیستم ها متصل می شوند

VIS اکنون به سایر سیستم های اتحادیه اروپا و پایگاه های داده مانند سیستم اطلاعات شینگن (SIS) ، سیستم ورود و خروج (EES) ، سیستم اطلاعات و مجوز جاده ای اروپا (ETIAS) متصل خواهد شد. وی همچنین با اداره پلیس اروپا (یوروپول) ، سرویس پلیس جنایی بین المللی (اینترپل) و یوروداک که اثر انگشت پناهجویان و مهاجران را پنهان می کند ، مرتبط خواهد شد.

سن اثر انگشت کاهش می یابد

به عنوان بخشی از سایر تغییرات ، برگه های اطلاعات بیوگرافی برای اسناد سفر دیجیتالی می شوند ، که در حال حاضر در قالب دیجیتال هستند ، سن اثر انگشت از 12 به 6 کاهش می یابد ، و وضوح و کیفیت تصویر عکس ها افزایش می یابد.

وزیر کشور پرتغال ادواردو کاربریتا تأکید کرد که اتحادیه اروپا برای مدت طولانی در تلاش است تا کنترل بیشتر بر روی افرادی که وارد کشورهای شینگن می شوند را کنترل کند ، تأکید کرد که “قوانین جدید برای شناسایی افرادی که ممکن است تهدیدی برای امنیت یا نقض مهاجرت باشند ، نیاز به کنترل برنامه های ویزا دارد. قوانین این کار باعث می شود که بهتر انجام شود. “از عبارات استفاده می کند.[ad_2]