اتهامات متقابل در واشنگتن ادامه دارد: کاخ سفید بایدن را رد می کند

[ad_1]

دولت آمریکا که اعتماد متحدان خود را پس از فیاک افغانی از دست داده است ، با دروغ و تحریف سعی در بازگرداندن تصویر خود دارد. سرانجام ، اظهارات جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در مورد تایوان در مصاحبه با ABC ، ​​که انتقادات زیادی را به همراه داشت ، باید از سوی کاخ سفید رد شود. بایدن پس از تهدید چین به تایوان “با الگو قرار دادن افغانستان” دچار وحشت شده بود.

  • بایدن در بیانیه ای برای ABC گفت که پس از خروج ایالات متحده از افغانستان ، مطبوعات چین بیانیه ای به تایوان دادند. به اتحاد واشنگتن اعتماد نکنید وی در مورد این تماس گفت که تایوان تحت ضمانت ناتو است و وی افزود: “ما مطابق ماده 5 به متحدان خود متعهد شده ایم. اگر کسی علیه متحدان ناتو حمله کرد یا اقدامی انجام داد ، ما پاسخ خواهیم داد. در مورد ژاپن ، در مورد کره جنوبی ، در مورد تایوان. حتی صحبت کردن در مورد آن بی معنی است. ” گفت. رئیس جمهور که گفته بود از تایوان در برابر حملات دفاع خواهد کرد ، توسط کاخ سفید رد شد.

استراتژی ما پیام را تغییر نداده است

رئیس جمهور در بیانیه ای در کاخ سفید “ما از تایوان دفاع می کنیم” در پاسخ به خروجی ، با توجه به سیاست دیرینه «عدم قطعیت استراتژیک» که ایالات متحده دنبال کرده است ، مسیری که در صورت حمله به تایوان باید طی شود هنوز نامشخص و بدون تغییر است. سخنان بایدن با کمک اظهارات وی تکذیب شد. بایدن ، از سوی دیگر ، در مصاحبه ای گفت که این توافق یک متحد ناتو است “حمله به عضو اتحاد بر کل اتحاد بود” او گفت تایوان تحت این وثیقه تحت ضمانت است. با این حال ، تایوان به طور رسمی در لیست ناتو نیست. بنابراین ، بایدن پس از فیاکوس افغانی ، چیز جدیدی به اظهارات ناسازگار خود اضافه کرد تا تصور وخیم خود را در افکار عمومی جهان تصحیح کند و اعتماد متحدانش را جلب کند.

مشکی سانسور شده

  • همچنین مشخص شد که ABC ، ​​در انجام مصاحبه ، برخی از قسمت های سخنرانی در متن منتشر شده پس از مصاحبه را سانسور کرد تا بایدن را “ناسازگار و گیج” نشان ندهد. رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه گفت که پسرش بو بایدن در افغانستان می جنگد. بایدن بعداً گفت که زبانش لیز خورد و گفت پسرش در نیروی دریایی خدمت می کند و اصلاحات را انجام می دهد. با انتشار متن کامل اظهارات بایدن در وب سایت خود ، این کانال اشتباهات رئیس جمهور را در متن گنجانده نشده است.

در بالای بلکین

در میان دولت ایالات متحده و نهادهای آن ، توپ به اتهام فیاسکو در افغانستان به آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه این کشور رسید. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال ، دیپلمات های سفارت آمریکا در کابل یک ماه پیش به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه هشدار داده بودند که به محض خروج آمریکا از این کشور ممکن است کابل به دست طالبان بیفتد. گزارشاتی نیز وجود دارد که نشان می دهد سیا قبلاً به بایدن هشدار داده بود. از سوی دیگر ، کاخ سفید استدلال می کند که سازمان های اطلاعاتی آمریکا به میزان کافی گزارش خود را در این زمینه گزارش نمی دهند.

من مسئولم

  • جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا نیز دیروز اظهاراتی در مورد “فیاکس خروج” بیان کرد. بایدن گفت که آنها در مجموع 8000 نفر را تخلیه کرده اند اگر آنها مداخله کنند ، ما بسیار تند پاسخ می دهیم. “ او طالبان را تهدید کرد. بایدن گفت انتظار می رود تا پایان سال طالبان کابل را تصرف کنند. “هیچ کس نگفت” این در 11 روز سقوط می کند. ” من تصمیم گرفتم من مسئولم “ گفت.[ad_2]