ارتش میانمار کمین کرد: 80 سرباز جان خود را از دست دادند

[ad_1]

سخنگوی نیروهای دفاعی کارن (KNDF) ، که پس از کودتای نظامی اول فوریه تأسیس شده بود ، در مورد درگیری های ایالت طی 24 ساعت گذشته به روزنامه ایراوادی گفت.

سخنگو که نام وی را فاش نکرد ، خاطرنشان کرد که روز گذشته تقریباً 150 سرباز برای انجام عملیات از مرکز استان لویکا به سمت دموسو حرکت کردند و جنگنده های KNDF سربازان را در جاده کمین کردند.

سخنگو با بیان اینکه در این درگیری ها 80 سرباز کشته شده اند ، گفت ارتش میانمار برای انتقام از آن با حملات هوایی با هلی کوپتر به روستاهای غیرنظامی در دموسو حمله کرده است.

سخنگوی KNDF با اشاره به اینکه ارتش میانمار حداقل شش بمب را بر روی روستاهای غیرنظامی با هواپیماهای بدون سرنشین پرتاب کرده است ، اطلاعاتی در مورد تلفات غیرنظامیان ارائه نداد.

هیچ بیانیه ای از ارتش میانمار در مورد تعداد سربازان در درگیری های روز گذشته وجود ندارد.

کودتای نظامی در میانمار

ارتش میانمار پس از اتهامات تقلب در انتخابات 8 نوامبر 2020 و افزایش تنش های سیاسی در این کشور ، قدرت را از اول فوریه به دست گرفت. ارتش بسیاری از مقامات و رهبران احزاب حاکم ، به ویژه رهبر عام و وزیر خارجه این کشور ، آنگ سان سوچی را بازداشت و برای یک سال حالت فوق العاده اعلام کرد.

در نتیجه مداخله ارتش میانمار علیه مخالفان کودتا 841 نفر جان خود را از دست دادند. با ادامه تظاهرات گسترده در کشور ، محاکمه مقامات عالی رتبه دولتی در بازداشت در دادگاه های نظامی ادامه دارد.

این ادعا که

جهان

این ادعا که “شرکت فرانسوی بودجه пуتشیست ها را” در میانمار تأمین می کند

شمار کشته شدگان مداخله نظامی علیه مخالفان کودتای میانمار از 800 نفر گذشته است

جهان

شمار کشته شدگان مداخله نظامی علیه مخالفان کودتای میانمار از 800 نفر گذشته است

تحریم های پادشاهی متحده از منابع اقتصادی رژیم نظامی در میانمار

جهان

تحریم های پادشاهی متحده از منابع اقتصادی رژیم نظامی در میانمار



[ad_2]