از رئیس جمهور TRNC تاتار تا رهبر یونان Anastasiadis: به دنبال رویاهایی نروید که تحقق نخواهند یافت

[ad_1]

ارسین تاتار ، رئیس جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) ، از نیکوس آناستازادیس ، رهبر دولت قبرس یونان (GASC) خواست “به دنبال رویاهایی نرود که تحقق نخواهند یافت” و به درخواست های گفتگو پاسخ مثبت دهد.

رئیس جمهور تاتار روز گذشته به بیانیه آناستازادییس ، رهبر قبرس یونان در مورد مسئله قبرس پاسخ کتبی داد.

  • تاتار گفت: “در حالی که اسقف اعظم کلیسای ارتدکس یونان II. وی افزود: “وی تلاش كرد تا وی را مورد بازخواست قرار دهد و ادعا كرد كه راه حل دو كشور توسط مشاور ویژه دبیر كل سازمان ملل در امور سازمان ملل ، اسپن بارت ایده انجام شده است.” از عبارت استفاده می کند

آناستازادییس تاتار ، با اشاره به اینکه راه حل دو کشور شناخته شده است و معتقد است این یک راه حل واقع گرایانه است ، دیدار رهبر قبرس یونان با مولوت چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه همچنین کاووس اوغلو را به عنوان شخصی بیان کرد که آن را بیان کرده است.

تاتار به شرح زیر ادامه داد:

“با این حال ، تحت فشار شدید كلیسای ارتدكس یونان ، AKEL ، ELAM و سایر عناصر ، آقای آناستازادیاس مجبور شده است به سیاست های قدیمی خود بازگردد. بیانیه مندرج در نامه ای که با تکرار “ترکیه سعی در الحاق قبرس داشته است” می خواهد دوباره مطرح شود. “توافق نامه های زوریخ و لندن از ایستگاه میانی برای ترکیه چیزی نبوده است ، قبرس مانع اجرای قانون اساسی در همه زمینه ها است.” وی ضمن طرح این ادعا ، دوباره سعی کرد واقعیت ها را پنهان کند. ”

تاتار یادآوری کرد که جمهوری قبرس ، که با همکاری برابر ترکیه قبرس و مردم یونان ایجاد شده است ، رهبری یونان و یونان با اسقف اعظم ماکاریوس است که “سکوی پرشی به Enosis (اتصال جزیره با یونان)” و “هدف میانی” را توصیف می کند. که در حالی که طرح آکریتاس آماده می شد ، سازمان مخفی یونان و تسلیحات ادامه یافت.

“حق اعطا شده به ترکهای قبرس نیز می خواست از بین برود”

تاتار گفت: در حالی که قانون اساسی جمهوری قبرس توسط رهبری یونان زیر پا گذاشته شد ، حقوق اعطا شده به قانون ترک قبرس در قانون اساسی نیز می خواست از بین برود. در توضیحات یافت می شود.

او تأکید کرد ، انوزیس یک حمله هدفمند به کریسمس خونین انجام داد ، آنها به خوبی به یاد می آورند چه اتفاقی در یک تاتار بی سابقه رخ داده است ، نه مقاومت مردم در برابر مداخله ترکیه ، که در جریان فاجعه دوم در کرت اتفاق افتاد.

تاتارها از زمان حکومت یونان تا سال 1974 که توسط کودتای 15 ژوئیه سازماندهی می شد ، یادآوری می کنند که هدف قبرس از پیوستن به یونان ، “ترکیه در 20 ژوئیه یک زن بدعت گذار است. در همین حال ، نخست وزیر سابق یونان باید بیانیه ای را که پس از عضویت یک جانبه و غیرعادلانه قبرس جنوبی در اتحادیه اروپا به کاستاس سیمیتیس داد ، یادآوری کند.

“آرزوی من این است که در سال 2021 به یک راه حل حاکمیتی برای دو کشور دست پیدا کنم.”

تاتار بار دیگر تأکید کرد که در کنفرانس قبرس در کرن مونتانا در سال 2017 ، شکل تصمیم مبتنی بر یک فدراسیون سقوط کرد و طرف یونانی خواهان یک توافق عادلانه نیست.

رئیس جمهور تاتار گفت:

به همه این دلایل ، ما حمایت ترکیه را در قالب تصمیمی مبتنی بر دو کشور مستقل در دستور کار قرار داده ایم. ما تصمیم مستقل دو کشور برای وجود دولت خود ، حاکمیت ، آزادی و امنیت مردم خود را می خوانیم. ما همچنان این مسیر را دنبال خواهیم کرد. تماس من با آناستازادییس ، رئیس جمهور یونان این است که او رویاهایی را که محقق نمی شوند دنبال نمی کند و به درخواست های ما برای گفتگو پاسخ مثبت می دهد. آرزو و آرزوی من در سال 2021 دستیابی به یک نوع تصمیم مستقل از دو کشور است.

واکنش شدید رئیس جمهور TRNC تاتار به رئیس جمهور دوم طلعت: چرا شکست خوردید؟

جهان

واکنش شدید رئیس TRNC تاتار به رئیس جمهور دوم طلعت: چرا شکست خوردید؟

TRNC پس از 46 سال 14 شهید دیگر به خاک سپرد: اشک جاری شد

جهان

TRNC پس از 46 سال 14 شهید دیگر به خاک سپرد: اشک جاری شد[ad_2]