اکنون دوره تجارت با “حق ثبت اختراع” به عنوان وثیقه … “IP Finance” از 2 تریلیون KRW فراتر رفته است

[ad_1]

آرم دفتر مالکیت معنوی.  صفحه اصلی JPO را بگیرید

آرم دفتر مالکیت معنوی. صفحه اصلی JPO را بگیرید

این دوره تجارت با وام گرفتن پول از مالکیت معنوی (IP) به عنوان حق ثبت اختراع است. برای اولین بار ، میزان وجوه جمع آوری شده توسط شرکت ها و دیگران از طریق مالکیت معنوی از 2 تریلیون وون فراتر رفت.

دفتر مالکیت معنوی در تاریخ 4 اعلام کرد که در سال 2020 ، مقیاس مالی مالکیت معنوی کره (IP) به 2.64 تریلیون وون رسید. این افزایش 52.8 درصدی از 1.35 تریلیون بوی بد در سال 2019 است.

منظور از “IP Finance” تأمین مالی براساس حقوق مالکیت معنوی است. به دنبال ارزیابی دارایی معنوی ، م institutionsسسات مالی بودجه ای را در قالب وثیقه ، وام تضمینی و سرمایه گذاری در اختیار شرکت ها قرار می دهند. یک مقام مسئول دفتر مالکیت معنوی کره توضیح داد: “در کره ، بیشتر مالکیت معنوی با بودجه IP ثبت اختراع می شود و قسمت کمی از آن از طریق حقوق طراحی به دست می آید.”

مبلغ بر اساس نوع تأمین مالی IP در سال گذشته 193 تریلیون KRW وثیقه IP تحت پوشش حقوق مالکیت معنوی به عنوان وثیقه ، 708.9 میلیارد KRW تضمین IP برای صدور ضمانت نامه های مبتنی بر IPR و سرمایه گذاری مستقیم در شرکت هایی با حقوق مالکیت معنوی عالی حقوق مالکیت سرمایه گذاری در IP 2621 میلیارد درآمد کسب شده است.

یک مقام مسئول دفتر مالکیت معنوی کره توضیح داد: “تحلیل شده است که مالکیت معنوی مانند حق ثبت اختراع در غلبه بر مشکلات مدیریت شرکت های کوچک و متوسط ​​محلی که از کرونا 19 و غیره رنج می برند ، کمک کرده است.”

بررسی 1608 شرکتی که در سال 2020 وام رهنی دریافت کرده اند نشان داد که 74.4٪ از وام ها به شرکت هایی با درجه اعتبار پایین (کمتر از BB) داده شده است. وام های رهنی IP نسبت به سال قبل 2.5 برابر افزایش یافته و برای اولین بار از 1 تریلیون بوی بد گذشته است. همچنین موردی وجود دارد که یک شرکت سرمایه گذاری کوچک و متوسط ​​در تلاش است تجارت فناوری ثبت اختراع را به دلیل کمبود بودجه برای غلبه بر بحران از طریق وام های رهنی برای IP متوقف کند.

شرکت G ، یک شرکت کوچک و متوسط ​​، در شرایطی که نیاز به بودجه برای آزمایشات بالینی مربوط به تولید مواد واکسن کرونا دارد ، در عبور از حد وام مشکلاتی را تجربه کرده است.

میزان سرمایه گذاری انجام شده در IP نسبت به سال قبل 35.6٪ (68.8 میلیارد بوی بد) افزایش یافته است. به طور خاص ، میزان سرمایه گذاری مستقیم در IP سرمایه گذاری شده در فناوری امیدوار کننده حق ثبت اختراع 46.2 میلیارد بوی بد است که چهار برابر بیشتر از نتایج سال گذشته است (11.3 میلیارد سودآور).

پارک هو هیونگ ، مدیر سیاست مالکیت صنعتی در دفتر مالکیت معنوی ، گفت: “ما با ارائه خدمات ارزیابی IP با کیفیت بالا در بازار مالی ، از احیای بازار مالی IP حمایت خواهیم کرد.”[ad_2]