با بهبود کتابخانه و عملکرد ، نسخه 1.16 را به نسخه بتا برسانید

[ad_1]

Go 1.16 ، یک نسخه برنامه ریزی شده برای زبان برنامه نویسی منبع باز Google ، به عنوان نسخه بتا منتشر شده است ، با هسته کتابخانه و پیشرفت های زمان اجرا بسیاری از ویژگی های جدید را در خود جای داده است. هیچ تغییری در خود زبان ایجاد نمی شود.

تغییرات کتابخانه اصلی در Go 1.16 شامل کتابخانه جدید است embed بسته ای که دسترسی به پرونده های جاسازی شده در برنامه را در زمان کامپایل ، از طریق فراهم می کند //go:embed بخشنامه تغییرات و به روزرسانی های جزئی نیز در کتابخانه انجام شده است. تغییرات از برداشت به crypto/dsa برای ارتقا به unicode بسته به یونیکد 13.0.0.

کتابخانه اصلی همچنین بهبودهای سیستم فایل را دریافت می کند. جدید io/fs بسته انتزاعی برای فایلهای فقط خواندنی تعریف می کند ، fs.FS بسته های رابط و استاندارد کتابخانه برای استفاده از رابط در صورت لزوم سازگار شده اند. از سازنده رابط ، رابط جدید embed.FS نوع توپ fs.FS همانطور که او می کند zip.Reader. جدید os.DirFS عملکرد فراهم می کند اجرای fs.FS توسط درخت فایل سیستم عامل پشتیبانی می شود. از مصرف کنندگان ، جدید است http.FS تابع تبدیل می کند fs.FS به یک http.Handler. و html.template و text/template بسته ها ParseFS توابع و روشهای خواندن الگوها از fs.FS. برای تست اجرای کد fs.FS، جدید testing/fstest بسته ارائه می دهد TestFS عملکرد گزارش خطای رایج. همچنین یک پیاده سازی ساده سیستم فایل در حافظه فراهم می کند ، MapFS، برای تست کدی که قبول می کند fs.FS اجراها

Go 1.16 همچنین باعث بهبود در محیط اجرا می شود. جدید runtime/metrics بسته رابط قدرتمندی برای خواندن معیارهای تعریف شده برای عملکرد ارائه می دهد. در لینوکس در زمان اجرا به طور پیش فرض Go بلافاصله حافظه را در سیستم عامل آزاد می کند ، نه اینکه وقتی سیستم عامل تحت فشار حافظه است تنبل است. Go 1.16 همچنین عدم تطابق بین ردیاب مسابقه و مدل حافظه Go را اصلاح می کند. ردیاب اکنون از قوانین هماهنگ سازی دقیق تر کانال های مدل حافظه پیروی می کند. به این ترتیب ، آشکارساز اکنون می تواند نژادهایی را که قبلاً از دست رفته بودند ، شناسایی کند.

انتشار اولین نسخه بتا در 17 دسامبر اعلام شد. Go 1.16 قرار است در فوریه 2021 عرضه شود. خط انتشار فعلی Go 1.15 در ماه آگوست وارد شد. پرونده های توزیع باینری و منبع برای Go 1.16 را می توانید از اینجا بارگیری کنید golang.org.

سایر تغییرات ذکر شده در برو 1.16 یادداشت های انتشار عبارتند از:

  • از معماری 64 بیتی ARM MacOS که با نام Apple Silicon نیز شناخته می شود پشتیبانی می شود G00S=darwin، GOARCH=arm64. آن ios/amd64 پورت اضافه شده است ، با هدف شبیه ساز iOS در MacOS مبتنی بر AMD64 اجرا می شود.
  • اکنون کامپایلر می تواند توابع بدون علامت را تعبیه کند for چرخه ها ، مقادیر روش و سوئیچ های نوع. در صورت امکان تعبیه ، تعبیه کننده می تواند تماس های دریافتی بیشتری را تشخیص دهد.
  • پیشرفت های لینک دهنده باعث کاهش استفاده از منابع و بهبود نگهداری کد می شوند. این بخشی از شما قصد دارید لینک دهنده را ارتقا دهید.
  • حالت ماژول به طور پیش فرض فعال می شود.
  • go دستور اکنون از جمله پرونده های استاتیک و درختان پرونده به عنوان بخشی از آخرین مورد قابل اجرا از طریق نسخه جدید پشتیبانی می کند //go:embed بخشنامه
  • جدید GOVCS متغیر محیطی ابزار کنترل نسخه را محدود می کند go از دستور می توان برای بارگیری کد منبع استفاده کرد. این با استفاده از ابزاری که معمولاً در محیط های معتبر و معتبر استفاده می شوند ، مسائل امنیتی را کاهش می دهد.
  • Go 1.16 آخرین نسخه ای است که در MacOS Sierra اجرا می شود. Go 1.17 به MacOS 10.13 High Sierra یا بالاتر نیاز دارد.

کپی رایت © 2020 ارتباطات IDG ، شرکت

[ad_2]