بحران مرزی لیبی و الجزایر: کودتای هفتر منطقه را “منطقه نظامی بسته” اعلام کرد

[ad_1]

طبق اخبار منتشر شده در مطبوعات محلی لیبی ، اعلام منطقه بسته ارتش ، با توجه به اظهارات خود نیروهای شبه نظامی مربوط به هفتار ، “علیه تکفیرهای عناصر تروریستی در جنوب کشور” دو روز پس از اعلام عملیات به اصطلاح نظامی صورت گرفت.

“ممنوعیت سفر”

کانال تلویزیونی لیبی الحدث ، که از شبه نظامیان حفتار پشتیبانی می کند ، همچنین گفت که شبه نظامیان هفتر مرز بین لیبی و الجزایر را یک منطقه نظامی بسته اعلام کرده و ممنوعیت سفر در آنجا وضع شده است.

این کانال همچنین عکس های زیادی از جیپ ها را با 4 چرخ محرک و سلاح های خودکار نصب شده در توسعه مرز الجزایر منتشر کرد. جزئیات بیشتری در این گزارش ارائه نشده است.

از سوی دیگر ، وب سایت خصوصی Ean Libya در لیبی گزارش داد که شبه نظامیان Haftar دروازه مرزی Iseyyin را به جنوب تحت کنترل خود گرفته اند.

شبه نظامیان حفتر و طرابلس هنوز هیچ گزارشی در مورد پیشرفت مورد نظر ارائه نکرده اند.

تصمیم مرز الجزایر

مقامات الجزایر از ماه مه 2014 به دلیل ضعف های امنیتی در لیبی و تهدید نفوذ عناصر مسلح تروریست به مرز ، گذرگاه مرزی بین دو کشور را بسته نگه داشته اند.

اگرچه کشور هفتار گفته است که از انتخاب دولت جدید در لیبی استقبال می کند ، اما به فعالیت خود مستقل از دولت قانونی ادامه می دهد.

علی رغم اینکه محمد المنفی ، رئیس شورای ریاست جمهوری لیبی ، عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح را در اختیار دارد ، اما همچنان از خلیفه هفتار به عنوان فرمانده کل ارتش لیبی نام برده می شود.

ناظران سیاسی ، عملیات هافتار در جنوب و بنغازی را نمایش قدرت و تلاش برای جمع آوری هواداران پس از شکست وی در طرابلس می دانند.

برنامه ماکرون برای لیبی نشان داد: بیایید ترکیه را از آنجا بیرون کنیم

جهان

برنامه ماکرون برای لیبی نشان داد: بیایید ترکیه را از آنجا بیرون کنیم

برنامه رسوائی ماکرون در G7: حضور ترکیه در لیبی

جهان

برنامه رسوائی ماکرون در G7: حضور ترکیه در لیبی[ad_2]