به عنوان بخشی از گفتگوها درباره توافق هسته ای ایران ، طرفین هفته آینده در وین دیدار می کنند.

[ad_1]

به نمایندگی از نماینده عالی اتحادیه اروپا (EU) در روابط خارجی و سیاست های امنیتی ، کمیسیون مشترک KOEP ، به ریاست انریکه مورا ، معاون دبیرکل و مدیر سیاسی دفتر روابط خارجی اتحادیه اروپا ، از سطح بالاتر بازدید شد نمایندگانی از روسیه ، چین ، آلمان ، انگلیس ، فرانسه و ایران.

پس از این نشست ، مورا خاطرنشان كرد كه كشورهایی كه برای پنجمین بار با هم ملاقات كرده اند ، تلاش خود را برای اجرای كامل توافقنامه و بازگشت احتمالی ایالات متحده ادامه دادند.

مورا اظهار امیدواری کرد که این جلسه آخرین جلسه برای تصمیم نهایی باشد ، اما طرفین برای جلسه ششم هفته آینده بار دیگر در وین دیدار خواهند کرد.

مورا با اشاره به اینکه تلاش های تصمیم گیری سیاسی علاوه بر مسائل فنی در حال انجام است ، گفت که نمایندگان به کشورهای خود باز خواهند گشت و پیشرفت ها را با روسای خود در میان می گذارند ، و افزود که امیدوارم مذاکرات با رویکردهای جدید در جلسه پایان یابد. هفته آینده قرار دهید

مورا گفت: “ما متنی را با گزینه های مختلف آماده کرده ایم ، روی آن کار شده است ، اما هنوز نهایی نشده است. متن در حال توسعه است. در پایان جلسه 6 ، این متن به احتمال زیاد متن متن توافق سیاسی “

مورا با اشاره به اینکه برخی مشکلات فنی و همچنین تفاوت در رویکردهای سیاسی بین ایران و ایالات متحده وجود دارد ، گفت که آنها در موقعیت بسیار پیشرفته تری نسبت به ابتدا هستند و در مسیر درست حرکت می کنند.

مورا افزود كه انتخابات رياست جمهوري كه در ايران برگزار خواهد شد تاثيري در مذاكرات نخواهد داشت و آنها درمورد اجراي کامل توافق هسته اي با مقامات ايراني به توافق رسيده اند.

بیانیه آمریکا درباره توافق هسته ای با ایران: موضع ما تغییری نکرده است

جهان

بیانیه آمریکا درباره توافق هسته ای با ایران: موضع ما تغییری نکرده است[ad_2]