به Azure Arc Data Services بروید

[ad_1]

مایکروسافت ممکن است به بسیاری از نسخه های آینده سرور محلی وعده داده باشد ، اما این بدان معنی نیست که شما به طور معمول به مدیریت و استفاده از آن سرورها ادامه می دهید. کلید آینده ویندوز سرور استراتژی ابر ترکیبی مایکروسافت است که به سخت افزار محلی و ابر بزرگ آن را به Azure وزن برابر می دهد. فن آوری هایی مانند Windows Admin Center و Azure Arc نظارت و مدیریت وب سرورهای شما را فراهم می کنند و پلی را بین پورتال Azure و ویندوز ایجاد می کنند.

استفاده از Azure Arc همراه با پایگاه داده

Azure Arc قسمت مهمی از این معما استکه به شما امکان می دهد زیرساخت های فیزیکی را از زیرساخت مجازی جدا کرده و سطح جدیدی از ابزارهای مدیریتی را که مستقیماً از برنامه های شما پشتیبانی می کنند ، اضافه کنید. با استفاده از Arc ، شما از ابزار مدیریت متمرکز بر ابر برای کار با منابع محلی ، استقرار تصاویر ماشین های مجازی و ماشین های مجازی ، مدیریت شبکه های مجازی و استخرهای ذخیره سازی و استقرار سرویس های Kubernetes مدیریت شده بر روی سخت افزار خود استفاده می کنید. جای تعجب نیست که Azure Arc لایه مدیریتی برای آخرین نسخه های اجرای Hyperconverted مایکروسافت در Azure Stack HCI است.

مایکروسافت در سال 2019 راه اندازی شد ، وعده سه نقش برای Azure Arc را داد: کار با زیرساخت های مجازی ، مدیریت Kubernetes و پشتیبانی از نسخه های محلی پایگاه داده های ابری. اولین مورد اکنون با پشتیبانی Kubernetes در پیش نمایش ، در دسترس عموم است. اکنون زمان آن است سرویس داده های Arc برای گذراندن وقت در زیر نور آفتاب روکش می کند، با پشتیبانی از پیش نمایش عمومی Azure مقیاس بیش از حد PostgreSQL و SQL نمونه ای را مدیریت می کند، و همچنین SQL Server آشنا.

مایکروسافت با ابزار پایگاه داده Arc به عنوان دو گزینه متفاوت ، خدمات داده Azure تحت مدیریت Arc و محلی را از SQL Server جدا می کند. اگر می خواهید از Arc برای مدیریت بارها و داده هایی که ممکن است از سرورهای شما به Azure منتقل شوند استفاده کنید ، این یک انتخاب منطقی است. گزینه SQL Server به شما امکان می دهد داده های محلی موجود را به Azure Stack HCI یا یک خوشه سرور دارای قابلیت Arc دیگر به عنوان بخشی از فرآیند انتقال منتقل کنید ، داده ها را بر روی سخت افزار جدید بازیابی کنید قبل از انتقال آنها به فناوری های جدیدتر و آماده برای ابر. پایگاه داده

استفاده از کانتینرها برای استقرار محلی برنامه های ابری

کار با سرویس های داده Azure Arc مزایای دیگری نیز دارد. اکنون شما با برنامه های تحت مدیریت Azure بر روی سخت افزار خود کار می کنید و مسئولیت بروزرسانی های مایکروسافت را به خود اختصاص می دهید. پایگاه های داده در کانتینرها اجرا می شوند و داده ها و تمام مراحل ذخیره شده شما در آرایه ذخیره سازی مجازی خوشه Arc شما ، جدا از موتور پایگاه داده ذخیره می شوند. با استفاده از ابزار مدیریت Arc ، هنگام انتشار نسخه های تصحیح شده جدید ، می توانید ظروف پایگاه داده جدید را از Azure Container Registry استفاده کنید.

استفاده از کانتینرها به عنوان بسته ای از این دست ، طرز فکر شما درباره پایگاه داده ها را تغییر می دهد. به جای استفاده از وصله ها روی یک فایل باینری ، برنامه ریزی برای ماندن و آزمایش ، شما با پرونده های اجرایی به عنوان idempotent رفتار می کنید. با بارگیری و راه اندازی ، محتوای ظرف تغییر نمی کند ، با پیکربندی ها و داده های ذخیره شده در فضای باز. هر بروزرسانی اکنون به معنای متوقف کردن ساده عملیات تبادل در یک کانتینر از قبل پیکربندی شده ، از قبل آزمایش شده و به روزرسانی مجدد است. اگر در یک خوشه کار می کنید ، این کار تقریباً با زمان خالی از صفر انجام می شود.

رویکرد مبتنی بر کانتینر Arc به سرویس های داده ، همراه با پشتیبانی از خوشه بندی ویندوز سرور ، به وی امکان می دهد تا با ایجاد موارد جدید با افزایش تقاضا ، به همان سطح تاب آوری ابر عمومی نزدیک شود. شما توسط سخت افزار مدیریت شده موجود محدود هستید ، زیرا این مدل فقط با سرورهایی کار می کند که توسط Azure Arc مدیریت می شوند. با این حال ، اگر در جایی که تقاضا در آن نابرابر است ، با حجم کاری سریع کار می کنید ، این روش می تواند زندگی را برای شما و کاربرانتان بسیار آسان کند. پشتیبانی از ابزارهای داده Azure با داده های محلی باید ضمن آماده سازی مکانی متمرکز برای پرونده های ورود به سیستم و ابزارهای تجزیه و تحلیل که باید به توسعه و نگهداری برنامه کمک کنند ، برای انتقال ابر نیز کمک کند.

Azure Arc Data Services را تنظیم کنید

شروع کار با Azure Arc Data Services می تواند مدتی طول بکشد ، زیرا این امر شامل تنظیم مجموعه کامل ابزارهای مدیریت داده Azure قبل از نصب و راه اندازی ظروف پایگاه داده است. ابزار لازم شامل ابزار توسعه و پرس و جو Azure Data Studio ، با پسوندهای Azure Arc با Azure Data CLI برای عملیات خط فرمان نصب شده است. سپس به برنامه های افزودنی مدیریت پایگاه داده مناسب که قصد استفاده از آنها را دارید ، مانند افزودن پسوند PostgreSQL برای کار با PostgreSQL Hyperscale ، نیاز دارید. برای تکمیل مجموعه پیش نیازها ، Azure CLI و ابزار Kubernetes kubectl را نصب کنید ، در حالیکه سرویس داده در نصب Kubernetes Azure Arc اجرا می شود.

هنگامی که پیش نیازها را در دسترس دارید ، باید یک کنترل کننده داده ایجاد کنید. این توسط Azure Data Studio واقع شده است و هدف قرار دادن Kubernetes نصب شده ، تحت مدیریت Azure Arc ، با استفاده از فضای نامی Kubernetes انتخاب شده شما. در حالی که در حال نصب فراداده برای کنترل کننده خود در Azure هستید ، کنترل کننده و پایگاه داده نصب شده اند در خوشه محلی Kubernetes شما. این روش به Azure Portal اجازه می دهد تا خدمات داده شما را مدیریت کند. پس از آماده شدن فایل پیکربندی Kubernetes ، Arc زیر سیستم های کنترل کننده داده را در فضای نام سرویس داده شما قرار می دهد. همچنین گزینه ایجاد کنترلر از پورتال Azure یا Azure CLI وجود دارد.

با نصب یک کنترل کننده داده ، می توانید سرویس داده خود را پیکربندی کنید. باز هم ، شما می توانید از Azure CLI یا ابزار بومی Kubernetes برای راه اندازی کانتینرهای سرویس خود در غلافهای Kubernetes استفاده کنید ، اگرچه باز هم توصیه می کنم از Azure Data Studio استفاده کنید. استفاده كردن ابزارهای مشابه مدیران پایگاه داده برای مدیریت سرویس داده این بسیار منطقی است و به شما امکان می دهد آنها را آموزش دهید تا بتوانند پیاده سازی های آینده را به تنهایی انجام دهند.

کار با PostgreSQL Hyperscale در Azure Arc

در Azure Data Studio ، استقرار جدیدی را انتخاب کرده و سرویس داده خود را انتخاب کنید. آنها به عنوان Azure Arc مشخص شده اند ، به عنوان مثال ، PostgreSQL Hyperscale را انتخاب کنید. ابتدا گروه سرور را نامگذاری کرده ، رمزهای عبور مدیر را تنظیم کرده و گزینه های ذخیره سازی را برای استفاده انتخاب کنید. در آخر ، می توانید تعداد واحدهای کاری را انتخاب کنید و سپس ظرف را برای استفاده قرار دهید.

پس از اتمام استقرار ، یک خوشه PostgreSQL Hyperscale دارید که می توانید همانند Azure از آن استفاده کنید. لازم به یادآوری است که شما اکنون با استفاده از ابزاری که مایکروسافت از زمان خریداری سیتوس در سال 2019 به دست آورده است با یک پایگاه داده توزیع شده کار می کنید. این امر مستلزم آن است که در مورد نحوه کار با داده و نحوه تقسیم آن به گره های پایگاه داده متفاوت فکر کنید. سیستم و پیکربندی حاصل بین خوشه محلی Azure Arc مدیریت شده و خود Azure قابل حمل خواهد بود ، بنابراین برنامه ها و داده های شما می توانند با کمترین تغییرات به صورت محلی یا در ابر عمومی لاجوردی اجرا شوند.

انتقال خدمات داده های Azure در مقیاس بزرگ به سیستم های محلی شما روش خوبی برای مایکروسافت برای پشتیبانی از سناریوهای ترکیبی و متوقف است. در یک محیط کاملاً ترکیبی ، می توانید با استفاده از منابع Azure محاسبات و ذخیره سازی را به برنامه های خود اضافه کنید و خدمات داده ای را که Azure Arc میزبان آنهاست به عنوان آینه ای از نمونه های Azure خود تلقی کنید. استفاده از آنها در یک نمونه کاملا محلی ، محافظت در برابر آتش را بین داده های محلی شما و داده های ذخیره شده در Azure اضافه می کند ، و به شما کمک می کند تا با هر گونه مشکل نظارتی احتمالی که نیاز به محلی بودن داده ها دارد ، در حالی که هنوز می توانید از کدی که برای آن استفاده شده است ، استفاده کنید عملکرد در لاجوردی.

با تجسم عمومی خدمات Azure Arc Data Data ، مایکروسافت به تمام وعده های اولیه خود در مورد Azure Arc عمل کرده است. جالب است که ببینیم این پلتفرم مخصوصاً با Azure Stack HCI چگونه توسعه می یابد ، زیرا سرویس های Azure بیشتری برای استفاده در خارج از ابر عمومی در نظر گرفته شده اند.

حق چاپ © 2021 ارتباطات IDG ، شرکت

[ad_2]