بیانیه بیانیه کابل آمریکا: ما از ترکیه به خاطر نقشی که ایفا کرده است سپاسگزاریم

[ad_1]

ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی که در این وزارتخانه برگزار شد ، آخرین وضعیت در افغانستان و روند تخلیه جاری را ارزیابی کرد.

پرایس گفت که آنها ارتباط نزدیک و فوری با طالبان برقرار کرده اند و آنها برای جلوگیری از حملات بیشتر ، تمام تدابیر امنیتی را افزایش داده اند.

پرایس با اشاره به اینکه پس از 31 آگوست ، مذاکرات خود را در مورد اینکه آیا نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده می تواند به فعالیت خود در افغانستان ادامه دهد ، ادامه داد ، تاکید کرد که آنها می خواهند حضور دیپلماتیک خود را در آن کشور پس از آن تاریخ ادامه دهند.

  • پرایس در پاسخ به این سوال که آیا به طالبان اعتماد دارند یا خیر؟ “این در مورد اعتماد نیست ، در مورد منافع متقابل است.” جواب بده

پرایس با تاکید بر اینکه امروز امکان ندارد آنها پاسخ روشنی به رسمیت شناختن طالبان بدهند ، گفت: “این س questionsالات آن چیزی نیست که ما امروز به آنها پاسخ خواهیم داد. ما برخی اظهارات مثبت و برخی سازنده را از طالبان شنیده ایم ، اما در پایان روزی که ما و شرکای بین المللی خود به عمل نگاه می کنیم ، نه به کلمات. “او گفت که چراغ سبز را به رسمیت شناختن دیپلماتیک آینده توسط طالبان نشان داد.

پرایس همچنین گفت که ایالات متحده تصمیم یا موضعی در مورد نحوه عملکرد فرودگاه حامد کرزی کابل پس از 31 آگوست دارد. گفت.

من از ترکیه به خاطر حمایتش در فرودگاه کابل تشکر می کنم

از سوی دیگر ، وقتی از پرایس در مورد اخبار دیدار طالبان با ترکیه در مورد عملیات فرودگاه کابل پرسیده شد ، گفت که ترکیه بدون ورود به اخبار سهم بسیار مثبتی در این روند داشته است.

سخنگو گفت: “ترکها در فرودگاه نقش سازنده ایفا کردند. این موضوع یکی از مسائل بین رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور اردوغان بود. ما از نقشی که ترکها در فرودگاه بین المللی حامد کرزی ایفا می کنند سپاسگزاریم. رئیس جمهور اردوغان نیز برخی اظهارات عمومی در مورد این موضوع. اما اجازه دهید اینجا را به پایان برسانم. ”

وزیر دفاع ملی آکار با همتای آمریکایی آستین در امور افغانستان دیدار کرد

روز

وزیر دفاع ملی آکار با همتای آمریکایی اوستین در امور افغانستان دیدار کرد

کاخ سفید: همکاری با طالبان یک ضرورت برای ادامه اخراج ها است

جهان

کاخ سفید: همکاری با طالبان یک ضرورت برای ادامه اخراج ها است

وزارت دفاع ملی اعلام کرد: تخلیه نیروهای ترکیه از افغانستان به پایان رسیده است

روز

وزارت دفاع ملی اعلام کرد: تخلیه نیروهای ترکیه از افغانستان به پایان رسیده است[ad_2]