ترامپ به دنبال عفو خاص خود است

[ad_1]

گفته می شود دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده با مشاوران خود در مورد “عفو ویژه” برای وی در آخرین روز ریاست جمهوری صحبت کرده است.

زمان نیویورک اعلام شد

در خبری که نیویورک تایمز براساس دو منبع آگاه در این باره اعلام کرد ، ترامپ در صورت صدور “عفو ویژه” با مشاوران خود پس از انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر ، عواقب قانونی و سیاسی را ارزیابی کرده است.

در این گزارش ، ترامپ پس از فراخواندن وزیر امور خارجه برای انتخابات 5 سنای سنا در جورجیا و درخواست وزیر امور خارجه برای برداشتن قدمی برای “تغییر روند کار به نفع خود” و با این استدلال که طرفداران وی باید موضوع عفو خاص را مطرح کنند. برای حمله به تاریخ 6 ژانویه به کنگره مقصر شناخته شود. ضبط شده بود که مشخص نبود که او آن را آورده است یا نه.

اتصال خطرناک

کارشناسان حقوقی نقل شده در این گزارش گفتند که هیچ رئیس جمهور ایالات متحده قبلاً “فرمان ویژه عفو عمومی” را امضا نکرده و هشدار داده بود که چنین رویه احتمالی پیشینه خطرناکی برای روسای جمهور آینده و سیستم عدالت ایجاد می کند.

کارشناسان با اشاره به اینکه عفو ویژه ای که ترامپ می تواند به وی اعطا کند توسط دادگاه ها به رسمیت شناخته می شود ، تأکید کردند که عفو ویژه ریاست جمهوری فقط اتهامات فدرال را شامل می شود و شامل اتهامات ایالتی نیست.

FBI تحقیقاتی را آغاز کرده است: تحقیقات خونین کنگره بررسی شده است

جهان

FBI تحقیقاتی را آغاز کرده است: تحقیقات خونین کنگره بررسی شده است

نظرات خانواده

ترامپ که تاکنون 94 مورد “عفو ویژه” صادر کرده است که 89 نفر از آنها افراد مرتبط هستند ، این دستور را مطرح کرده است که وی همچنین ممکن است برای فرزندانش دونالد جونیور ، اریک و ایوانکا و دامادش جارد کوشنر عفو ویژه کند. دولت بایدن ، که بعد از او تشکیل خواهد شد ، ممکن است تحقیق علیه خانواده وی را آغاز کند.

در تاریخ آمریکا ، ریچارد نیکسون که به دلیل رسوایی واترگیت استعفا داد ، تنها رئیس جمهور آمریکا بود که در 8 سپتامبر 1974 با عفو خاصی توسط جرالد فورد ممانعت شد.

دو نام دیگر در کاخ سفید پس از فشار کنگره آمریکا استعفا می دهند

جهان

دو نام دیگر در کاخ سفید پس از فشار کنگره آمریکا استعفا می دهند

حساب های شبکه های اجتماعی ترامپ تا تاریخ حساس بسته شد

جهان

حساب های شبکه های اجتماعی ترامپ تا تاریخ حساس بسته شد[ad_2]