تهدید از ایران به امارات در هرمز!

[ad_1]

در خاورمیانه ، در تنش بین ایران ، ایالات متحده ، اسرائیل و امارات ، بحث جزایر استراتژیک نزدیک تنگه هرمز توسط تهران روی میز قرار گرفت. سرلشکر حسین سلمی ، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران ، از جزیره ابوموسی در خلیج فارس ، جایی که امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و ایران ادعای حاکمیت کردند ، بازدید کرد. به گفته تلویزیون دولتی ایران ، سرلشکر سلامی و فرمانده نیروی دریایی علی ریزا تنگسیری از نیروهای خود در جزیره در خلیج فارس بازدید کرده اند ، همانطور که امارات ادعا می کند ، که در ماه سپتامبر توافق نامه “عادی سازی” را با اسرائیل امضا کرده و تحت کنترل ایران است. قابل ذکر است که سفر به سلامی بلافاصله پس از افزایش فعالیت ارتش آمریکا در تنگه هرمز و خلیج فارس صورت می گیرد.

حسین سلامی

خط برتر برای حفاظت

سلامی در گفتگو با نیروها گفت: جزایر ابوموسی ، بویوک تنب و کیوچوک تنب جز an لاینفک استقلال ملی و مهمترین خط دفاعی ما در نبرد با نیروهای خارج از منطقه است. گفت سلامی که تنش ها با ایالات متحده را نیز ارزیابی کرد ، گفت: ما هیچ تهدید و حمله دشمنان را بی پاسخ نخواهیم گذاشت. از عبارت استفاده می کند

اقدام نظامی آمریكایی

به دنبال اولین سال ترور کسیم سلیمانی توسط ایران ، دولت واشنگتن بمب افکن های سنگین و نیروهای دریایی را علیه احتمال حمله به نیروهای آمریکایی به منطقه اعزام کرده است. محمدجواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران در توییتر خود گفت که عوامل اسرائیلی اطلاعاتی دارند که آنها قصد دارند به حمله به آمریکایی ها در عراق بپردازند تا ایالات متحده را علیه ایران وارد جنگ کنند.

محل استراتژیک و روغن

ایران و امارات مدعی حاکمیت در جزیره ابوموسی هستند که به دلیل همجواری با تنگه هرمز و پتانسیل نفتی منطقه از نظر استراتژیک واقع شده است. جزیره ابوموسی به همراه جزایر تنب بزرگ و تنب کوچک ، در سالهای 1921-1971 تحت سلطه انگلیس بود. بلافاصله پس از خروج انگلیس با انتقال کنترل جزایر امارات در نوامبر 1971 ، ایران این جزایر را تصاحب کرد. امارات متحده عربی ایران را که نیروهای نظامی خود را در این جزایر مستقر کرده است ، “مهاجم” توصیف می کند.

تظاهرات سلیمانی در بغداد

  • تظاهراتی به مناسبت سالگرد درگذشت ژنرال قاسم سلیمانی ، فرمانده نیروهای قدس ارتش سپاه پاسداران ایران و معاون رئیس جمهور هاشدی شعبی ، ابومهدی الاژنر ، که سال گذشته در عملیاتی آمریکا کشته شدند ، در بغداد برگزار شد. هواداران وی از صبح با اصرار هشد الشعبی برای تظاهرات “یک میلیون” در بغداد از مناطق مختلف کشور به میدان معروف تحریر بغداد آمده اند. کسیم سلیمانی همچنین در اولین سال درگذشت وی در زادگاهش کرمان بزرگداشت شد. صدها نفر به مقبره سلیمانی در کرمان ، ایران آمدند تا با پرچم های ایران بر مزار وی نماز بخوانند. قاسم سلیمانی ، فرمانده نیروهای قدس وابسته به ارتش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی الاژنر ، معاون رئیس جمهور حشد الشعبی ، در تاریخ 3 ژانویه سال 2020 در یک عملیات آمریکا در حوالی فرودگاه بین المللی بغداد در بغداد کشته شدند. پایتخت عراق.
اسرائیل در برابر حملات احتمالی ایران

جهان

این ادعا که اسرائیل در حال “آماده سازی” در برابر حملات احتمالی ایران است

انگلیس به كشتن این اتهامات كمك كرد

جهان

انگلیس ادعایی در ترور کمک کرد[ad_2]