جهان در آتش است – سپیده دم جدید

[ad_1]

کشورهای مدیترانه ای ، ایتالیا و یونان که با گرمای شدید روبرو هستند ، با آتش سوزی مبارزه می کنند. در حالی که در ایتالیا ، یکی از ایالت های ساحلی مدیترانه که درجه حرارت بی سابقه ای در آن وجود دارد ، بیش از 200 آتش سوزی وجود دارد ، در یونان نمی توان از آتش سوزی جلوگیری کرد ، جایی که 116 آتش سوزی در 2 روز به ویژه در پلوپونز و جزایر رخ داد. رودز و میکونوس . صدها هکتار زمین جنگلی در یونان ، به ویژه در منطقه دیونیسوس در نزدیکی آتن ، و در مناطق مگنزیا و پریوزا ، تخریب شده و بسیاری از خانه ها و وسایل نقلیه غیرقابل استفاده شده است. در پست های منتشر شده در حساب رسمی توییتر سرویس آتش نشانی ایتالیا گزارش شده است که تا دیروز ، 800 آتش سوزی در سراسر کشور ادامه داشته و بیش از 600 آتش سوزی از هوا و زمین درگیر شده است.

مبارزه سیسیلیان

  • خاطرنشان شد که آتش سوزی ها در سیسیل ، جایی که آتش سوزی ها از اواسط هفته در ایتالیا ادامه دارد ، به ویژه در شهر مسینا و شهرهای اطراف سانتا دومنیکا ویتوریا ، لیبریزی ، ترمه ویلاتوره ، همچنان ادامه دارد و گزارش شد هواپیماهای آتش نشانی مدل Canadair.

صحنه های دراماتیک به صورت زنده

برای جزیره سیسیل ، که یکی از آسیب دیده ترین آتش سوزی ها است ، نخست وزیر ماریو دراگی فرمان بسیج امکانات حفاظت مدنی را امضا کرد. تیم های تقویتی از مناطق دیگر به جزیره اعزام شده اند تا در عملیات اطفای حریق شرکت کنند. در خبر آژانس ایتالیایی ANSA آمده است که “پساکرای صحنه های دراماتیک” در پسکارا تجربه شده است و گزارش می شود که تا کنون 5 نفر از افرادی که دچار آتش سوزی شده اند به بیمارستان منتقل شده اند.

روستاهایی در دریا تخلیه شده اند

  • گفته می شود 294 آتش نشان ، 7 خدمه پیاده نظام ، 77 ماشین آتش نشانی ، 7 هلیکوپتر و 5 هواپیما به تلاش های اطفای حریق در مناطق زریا و آکایا در پلوپونز در یونان واکنش نشان دادند. گفته می شود برخی از روستاهای مناطق زیریا ، کرانییدی و آلمیرو به عنوان احتیاط تخلیه شده اند. رسانه های یونانی گزارش دادند که یک کمپ تعطیلات در منطقه پاناگوپولوس در ساحل ، جایی که حدود 110 کودک تحت تأثیر دود شدید قرار گرفته بودند ، تخلیه شده و پل ریو آنتیریو برای مدتی به دلیل آتش سوزی بسته شده بود.

نيروي تقويت شده توسط رودس

از سوی دیگر اعلام شد که آتش سوزی های جنگلی جدیدی ظهر در جزیره رودس ، جزیره میکونوس و منطقه سوفولو در نزدیک مرز ترکیه و یونان رخ داده است. گفته می شود این آتش سوزی در قسمت شمالی جزیره رودس موثر بوده و با هواپیما و هلیکوپتر دخالت کرده است. از آتن تقاضای تقویت شد. در رسانه های اجتماعی “برای رودس دعا کنید” برچسب ها باز هستند

کانادا می پزد

  • آتش سوزی جنگل ها که هر سال به صورت فصلی در کانادا رخ می دهد ، امسال تأثیر خود را نسبت به سال های گذشته به دلیل گرمای شدید افزایش داده است. به گفته مرکز آتش سوزی بین واحدهای کانادایی ، تا 28 جولای ، 228 آتش سوزی فعال در استان های مختلف شناسایی شده و 172 مورد از آنها مهار شده است. امسال حدود 4800 آتش سوزی در استانهای بریتیش کلمبیا ، انتاریو ، آلبرتا ، ساسکاچوان و مانیتوبا شناسایی شده است.

سیبری یک ماه است می سوزد

آتش سوزی جنگل ها که از اواسط ماه ژوئیه در یاکوتیا در منطقه سیبری روسیه آغاز شد ، همچنان ادامه دارد. علاوه بر 2250 مقامات وزارت امور اضطراری روسیه ، 284 دستگاه آتش نشانی در عملیات اطفای حریق در یاکوتیا شرکت داشتند که 80 درصد آنها تحت پوشش مناطق جنگلی قرار داشت. تا ماه ژوئیه ، آتش سوزی در 163 نقطه مختلف در یاکوتیا رخ داده بود ، جایی که نیروهای اضافی هنوز در حال اعزام بودند. وزارت شرایط اضطراری روسیه اعلام کرد که از میان 163 مورد آتش سوزی 138 مورد هنوز ادامه دارد و این آتش سوزی در آن مناطق ادامه دارد. بسیاری از حیوانات بر اثر آتش سوزی در مناطق روستایی جان خود را از دست دادند.[ad_2]