جو بایدن ، رئیس جمهور 78 ساله آمریکا: ایالات متحده بازگشت

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در اولین سخنرانی خود پس از ورود به انگلیس برای نشست G7 در روز جمعه ، گفت که ایالات متحده در حال بازگشت است.

اولین سفر بین المللی

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، از زمان روی كار آمدن خود در 20 ژانویه ، اولین سفر خود را به خارج از كشور انجام داد. بایدن برای اجلاس G7 در کورنوال انگلیس وارد انگلیس شد. هواپیمای Air Force One حامل بایدن پس از فرود نیروی هوایی سلطنتی در پایگاه میلدن هال مورد استقبال یک تیم نیروی هوایی ایالات متحده قرار گرفت. بایدن از تیم نیروی هوایی سخنرانی تشکر کرد که از او استقبال کردند.

بایدن با تأکید بر اینکه ایالات متحده در حال بازگشت است ، گفت: بایدن گفت: “وقتی ملتهایی را كه با ما موافق هستند متحد كنیم ، ایالات متحده در وضعیت بهتری برای بهبود امنیت ملی و رونق اقتصادی خود خواهد بود.”

پیشرو در G7

بایدن ، رئیس جمهور آمریكا برای نشست G7 روز جمعه به كورنوال سفر می كند. بایدن رئیس جمهور آمریکا فردا قبل از نشست گروه 7 با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دیدار می کند. انتظار می رود در اجلاس G7 که بایدن در انگلیس شرکت خواهد کرد ، در مورد دیپلماسی واکسن ، تجارت ، تغییرات آب و هوایی و برقراری روابط بین اقیانوس اطلس بحث شود. علاوه بر این ، بایدن و جانسون درباره Brexit و اوضاع در ایرلند شمالی و مشوق های تلقیح بقیه جهان بحث خواهند کرد.

بایدن در تاریخ 13 ژوئن در قلعه ویندزور به همراه جیل بایدن توسط ملکه الیزابت دوم پذیرفته خواهد شد. بایدن سیزدهمین رئیس جمهور ایالات متحده خواهد بود که با ملکه الیزابت دیدار می کند.
جلسه BIDEN-ERDODAN

رئیس جمهور بایدن در تاریخ 14 ژوئن با رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در بروکسل ، پایتخت بلژیک دیدار خواهد کرد. گفته می شود که بایدن در سفر به بروکسل با فیلیپ پادشاه بلژیک و الکساندر دی کرو نخست وزیر بلژیک دیدار و در اجلاس 15 ژوئن بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) شرکت خواهد کرد.

کاخ سفید: دیدار اردوغان و بایدن فرصتی برای دیپلماسی رو در رو است

برنامه

کاخ سفید: دیدار اردوغان و بایدن فرصتی برای دیپلماسی مستقیم است

بایدن ، رئیس جمهور آمریكا به پوتین ، رهبر روسیه ، در اولین سفر به خارج از كشور هشدار داد

جهان

بایدن رئیس جمهور آمریكا به پوتین رهبر روسیه در اولین سفر به خارج از كشور هشدار داد[ad_2]