حضور ترکیه نگران کننده است: اتحادیه اروپا در حال بازگشت به لیبی ، جایی که فرار کرده است

[ad_1]

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، که ابتکار عمل را در کشور مدیترانه ای لیبی با فرود فعال ترکیه در زمین از دست داد ، در حال آماده سازی برای گام جدیدی در بازی است. گزارش شده است که اتحادیه اروپا در حال کار بر روی طرحی برای ارسال مأموریت نظامی به لیبی است. بر اساس اخبار وب سایت EUobserver مستقر در بروکسل ، اتحادیه اروپا قصد دارد با رقابت با سایر نیروهای لیبی از طریق این مأموریت ، نفوذ پیدا کند. این وب سایت در گزارشی از اتحادیه اروپا در تاریخ 1 ژوئیه گفت: “روند صلح در لیبی نیاز به خلع سلاح گسترده ، انحلال و ادغام مجدد شبه نظامیان و همچنین اصلاح بخش امنیت دارد.” در این سند آمده است که وضعیت کشور نگران کننده است و تأکید دارد که قاچاق نفت ، اسلحه و مردم بدون وقفه ادامه دارد.

کشور های سوم تصفیه می شوند

  • در این خبر آمده است که اتحادیه اروپا در مسیر نهایی کردن برنامه های عملیات گسترده در شمال آفریقا در ماه های آینده است و هدف این برنامه ها پایان دادن به قاچاق انسان و اسلحه در منطقه است. در گزارش رسیده است“در این زمینه ، تعهد سیاست مشترک نظامی و دفاعی اتحادیه اروپا باید مورد توجه قرار گیرد تا کل زمینه فعالیت نظامی به کشورهای ثالث واگذار نشود.” عبارتی استفاده می شود اگرچه در این سند به طور واضح مشخص نشده است كه كدام كشورها كشورهای سوم هستند ، اما شناخته شده است كه تركیه ، مصر ، اردن ، چاد ، روسیه ، عربستان سعودی و امارات متحده عربی به نوعی در این كشور به حیات خود ادامه می دهند. در این گزارش ، که توجه حضور نظامی شدید ترکیه در لیبی را جلب می کند ، “آموزش نیروهای مسلح ، گارد ساحلی و نیروی دریایی غرب لیبی را آموزش می دهد” انگار گفته شد

این قدرت هوایی را ایجاد خواهد کرد

این گزارش همچنین به مقامات لیبی اشاره می کند و می گوید: “حمایت اتحادیه اروپا در مرزهای آنها لازم است”.“این می تواند در صورت موافقت مقامات لیبی ، امکان دستیابی به حقوق وسایل نقلیه مراقبت هوایی اتحادیه اروپا را در سرزمین کشور مورد نظر ایجاد کند.” ارزیابی انجام شد در این خبر اشاره شد که دیپلمات های اتحادیه اروپا به زودی درباره این طرح گفتگو می کنند ، اما کمیسیون هنوز برنامه ها را به عنوان یک پیشنهاد رسمی ارائه نکرده است.

او می خواهد ترکیه را آزاد کند

  • ترکیه به دعوت دولت قانونی مستقر در طرابلس بیش از یک سال یک نیروی رسمی نظامی را در غرب لیبی حفظ کرده است. همکاری که با توافق نامه های امضا شده بین دو کشور در حال پیشرفت است ، برخی کشورها را نگران می کند. دومین کنفرانس برلین ، که در 23 ژوئن تحت نظارت سازمان ملل و آلمان برگزار شد ، خواستار خروج همه مزدوران از کشور و انتخابات در سراسر کشور شد تا ترکیه را از منطقه خارج کند. اما به دعوت دولت رسمی ، آنکارا خواستار “عقب نشینی فوری” نیروهای نظامی و جنگجویان خارجی از این کشور را رد کرد.
علی سمین

علی سمین

تلاش برای از بین بردن ترکیه

علی سمین ، مدیر خاورمیانه ، اوراسیا و پلتفرم آسیا-اقیانوسیه (ODAP) ، تلاش های اتحادیه اروپا برای از بین بردن ترکیه در لیبی را ستود. سمین گفت بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه ، ایتالیا و آلمان برای کسب قدرت در لیبی می جنگند. وی افزود: با این وجود ، این كشورها با ورود یكی یكی با بازیگران زیادی مانند آمریكا ، امارات متحده عربی ، عربستان سعودی و مصر روبرو شدند. اکنون آنها می خواهند به شدت از اتحادیه اروپا عبور کنند. “ ارزیابی خود را انجام دهید سمین گفت ترکیه دارای پایگاه های زمینی و هوایی در لیبی است و هدف آن فشار آوردن به ترکیه برای از بین بردن این پایگاه ها است. مدیر ODAP سمین ادامه داد: کشورهای اروپایی که می خواهند ترکیه را از لیبی برکنار کنند معتقدند که از این طریق می توانند لیبی را از طریق اتحادیه اروپا کنترل کنند. اتحادیه اروپا می خواهد این کار را از طریق دولت قانونی انجام دهد. زیرا دلیل قوی بودن ترکیه این است که با یک دولت قانونی عمل می کند و به دعوت دولت قانونی در آنجا است. اتحادیه اروپا نیز از این موضوع آگاه است. از طرف دیگر ، لیبی نیز به حمایت اتحادیه اروپا نیاز دارد. به رسمیت شناختن مشروعیت بین المللی از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا از دولت قانونی لیبی یک امر مهم است. تمدید چنین دعوت نامه ای از طرف دولت طرابلس به معنای افزایش مشروعیت خود و تقویت دست آن است. بدین ترتیب وی تنها نماینده در برابر هافتار محسوب خواهد شد.. در صورت دعوت از طرف دولت قانونی ، اتحادیه اروپا احتمالاً شرایط خود را ارائه می دهد. “همه مزدوران و نیروهای خارجی را از کشور خارج کنید. از آنجایی که ما نه تنها بودجه شما را تأمین خواهیم کرد ، بلکه از لحاظ نظامی نیز از شما پشتیبانی خواهیم کرد ، فکر می کنم او با ارائه شرطی بر آن اصرار ورزد

در صورت پیوستن اتحادیه اروپا ، کار ترکیه در لیبی می تواند کمی دشوارتر شود.



[ad_2]