حماس از شرایط تهاجمی برای وحدت ملی چشم پوشی می کند

[ad_1]

گفته می شود که جنبش حماس در غزه از همزمان بودن انتخابات ریاست جمهوری ، قانونگذاری و انتخابات ملی فلسطین خودداری کرده است.

وصفی کابها ، یک مقام ارشد حماس ، در بیانیه ای گفت که به ترتیب برای انجام ، مشاهده و نظارت بر انتخابات و رفتارهای منصفانه و صریح آنها از جامعه بین المللی و جهان عرب اطمینان حاصل کرده است.

کبا تأکید کرد که تضمین شده است که انتخابات در 6 ماه در یک فضای مناسب برگزار می شود.

هنیه: ما برای دستیابی به مصالحه فلسطین اقدامات جدیدی داریم

جهان

هنیه: ما برای دستیابی به مصالحه فلسطین اقدامات جدیدی داریم

در 5 کشور تضمین شده است

وی گفت: یکی دیگر از مقامات حماس انتخاب آبرومندانه را تضمین می کند ، به ویژه در شش ماه پس از انتخابات قانونگذاری حماس در مصر ، اردن ، قطر ، روسیه و ترکیه.

سخنگوی حماس گفت كه به دنبال تضمین های كشورهای فوق الذكر ، این جنبش شرط خود را برای برگزاری انتخابات قبلی به طور همزمان كنار گذاشته و گفت: “این جنبش حالا توپ را به سمت فتح و رئیس جمهور عباس انداخته است.”

بر اساس بیانیه کتبی دیروز تشکیلات خودگردان فلسطین ، رئیس جمهور عباس پیام کتبی را از رئیس دفتر سیاسی حماس هنی دریافت کرده است.

اخیراً رهبران جنبش های فتح و حماس به ممانعت از تلاش های آشتی ملی متهم شده اند.

هنیه: عربستان سعودی باید مقامات دستگیر شده حماس را آزاد کند

جهان

هنیه: عربستان سعودی باید مقامات دستگیر شده حماس را آزاد کند

13 سال تقسیم سیاسی

خلیل الحی ، مدیر حماس ، در سخنرانی خود در تاریخ 1 دسامبر سال 2020 ، در مورد اعلامیه تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر از سرگیری همکاری خود ، گفت: “از سرگیری روابط با اسرائیل تأثیر منفی بر روند آشتی گذاشته است.” امنیت با اسرائیل. او گفت.

شیخ ، عضو کمیته مرکزی فتیچ حسین ، به بیانیه هایی در حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی پاسخ داد و گفت: “بازگشت رهبران حماس به موجی از اطلاعات غلط و تقلب نشان می دهد که آشتی ملی از سود جلوگیری کرده است و اجماع در استانبول این است که رها شده “از عبارات استفاده می کند.

از سال 2007 ، هنگامی که حماس در نوار غزه به قدرت رسید ، که در انتخابات 2006 در فلسطین پیروز شد ، یک اختلاف سیاسی بزرگ بین دو قدرت بزرگ که در سرزمین های فلسطین تحت اشغال و محاصره اسرائیل فعالیت می کنند ، جنبش های حماس و فتح وجود دارد.

اگرچه در 13 سال گذشته توافق نامه های زیادی بین این دو جنبش امضا شده است ، اما به دلیل اختلاف نظرها امکان اجرای آنها وجود ندارد.[ad_2]