دموکراسی ضعیفی که نمی تواند مانع خونریزی در جریان تغییر قدرت در ایالات متحده شود

[ad_1]

معترضین با حمایت از ترامپ در واشنگتن دی سی ، از حصار پلیس عبور کردند و وارد ساختمان کنگره شدند که در آن جلسه ثبت نام رئیس جمهور منتخب جو بایدن برگزار شد. در حوادثی که در آن 5 نفر کشته شدند ، ساعاتی بعد ساختمان ایمن شد.

در مجله آمریکایی Foreign Policy ، پس از حمله به کنگره ، که نفوذ زیادی در سراسر جهان داشت ، “آمریکا نمی تواند دموکراسی را در خارج از کشور ترویج دهد. حتی از درون هم قابل محافظت نیست “ مقاله ای با عنوان نوشته شده است.

عبارات زیر در مقاله استفاده شده است:

“من به عکسهای بوریس یلتسین در بالای یک مخزن ، بهار عربی یا خیابانهای ونزوئلا فکر می کنم. ایالات متحده اغلب توسط رهبران آمریكا محكوم شده است: یك دموكراسی ضعیف كه نمی تواند از خشونت و خونریزی هنگام تغییر دولت جلوگیری كند.

در آمریکا چه می گذرد؟

جهان

در آمریکا چه خبر است؟

  • مشکلات بزرگتر ایالات متحده از عدم ترویج دموکراسی در جهان یا نگرانی از رقابت جهانی با چین است. سیاست داخلی ایالات متحده با دهه ها سو party استفاده از احزاب متزلزل شده است. “

این مقاله همچنین دارای این دیدگاه است كه “جاه طلبی های جهانی نخبگان سیاست خارجی نشان می دهد كه چگونه جاه طلبی های جهانی از واقعیت جدا شده و چگونه اختلال در كار در ایالات متحده تضعیف شده است” در مورد تغییر خونین قدرت.

لحظه تیراندازی معترض طرفدار ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در مقابل دوربین قرار داردبازی
00:38

لحظه تیراندازی معترض طرفدار ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در مقابل دوربین قرار دارد

با افزایش تعداد کشته شدگان درگیری هایی که در ایالات متحده در هنگام حمله به ساختمان کنگره آغاز شد ، زمان تیراندازی به یک معترض طرفدار ترامپ بر روی دوربین ثبت شد.


[ad_2]