راه جلوگیری از جنایات اسرائیل: گسترش جبهه

[ad_1]

پروفسور دکتر محمود آیدین /رئیس دانشگاه سامسون

منطقه حرمسرا در بیت المقدس (مسجد اقصا و حومه آن) ، یکی از دو مرکز مهم اعتقاد به وحدت ، اخیراً جد این عقیده بوده است ، هرتز. این مکان با ظلم و آزار غیرانسانی که یهودیان صهیونیست که ادعا می کنند از فرزندان ابراهیم هستند ، به فلسطینی ها تبدیل شده است ، به یک مکان آخرالزمان تبدیل شده است. نکته ای که باید در اینجا مورد توجه قرار گیرد این است که اگرچه یهودیان ، که در طول تاریخ همیشه در مقاطع حساس توسط مسلمانان پذیرفته شده اند ، به دلیل اعتقادات مذهبی و هویت قبل از ایجاد کشور اسرائیل ، امروز آنها کارهای بیشتری برای فلسطینیان مسلمان انجام می دهند. این همان چیزی است که منطقی است …

خروج فلسطین از باهچلی: در صورت لزوم ، بیایید برویم و سرانجام جلوی خون را بگیریم

برنامه

خروج فلسطین از باهچلی: در صورت لزوم ، بیایید برویم و سرانجام جلوی خون را بگیریم

یکی از مواردی که یهودیان به خوبی می دانند این است که دیروز ممکن است مظلوم دوباره در موقعیت ظلم قرار بگیرد. با این حال ، امروز به عنوان یک جبار ، دلیل اصلی این که آنها از این دانش نمی آموزند این است که جهان غیر از قدرت نظامی موجود ، جز محکومیت ، به شدت نسبت به این آزار و اذیت اسرائیل واکنش نشان نمی دهد.

دلیل حوادثی که با حمله به فلسطینیان بی گناه در مسجد الاقصی ، نه تنها مورد علاقه فلسطینیان بلکه همچنین همه مسلمانان ، در ماه رمضان و در طول تعطیلات آغاز شد ، باید به خوبی درک شود. این حوادث اخیر هدف اسرائیل صهیونیستی را آشکار می کند ، که نشان داده شده است بارها و بارها خود را به عنوان یک کشور تروریستی معرفی می کند. اسرائیل صهیونیست عقیده دارد که مهمترین مانع تحقق آرمان استقرار پادشاهی بزرگ اسرائیل تحت نظر داوود نبی این معبد مقدس است. هنگامی که آنها از این مانع عبور می کنند ، بدیهی است که نوبت به مقدسات مسیحی در آنجا نیز خواهد رسید.

قدرت دفاع به ما حیات می بخشد

جهان

قدرت دفاع به ما حیات می بخشد

تست حساسیت در جهان

اسرائیل که بیش از یک سال است زندگی می کند و سعی دارد همه گیر ویروسی را در سراسر جهان به یک فرصت تبدیل کند ، در تلاش است تا با فلسطینیانی که در مسجدالاقصی عبادت می کنند مداخله کند و آنها را از حرم مطهر و به ویژه دور نگه دارد جهان اسلام و همه جهان حساسیت را در مورد این موضوع آزمایش می کنند. اگر جهان به اسرائیل صهیونیست اجازه می دهد تا سرزمین های فلسطین را فتح کند و فقط یک تماشاگر باقی بماند ، اکنون زمان آن است که مسجد الاقصی را نابود کرده و معبد سوم را به جای آن بسازید و از این رو اورشلیم را پایتخت اسرائیل قرار دهید. بدیهی است که آرمان اسرائیل بزرگ محقق خواهد شد و ساختار چند مذهبی اورشلیم از بین خواهد رفت.

نتانیاهو مدتی از بایدن می پرسد: بگذار سه روز دیگر بمیرم

جهان

نتانیاهو مدتی از بایدن می پرسد: بگذار سه روز دیگر بمیرم

بنابراین جمهوری ترکیه و سایر کشورها و جوامع مسلمان چه مراحلی را می توانند فراتر از محکومیت ها و تجمع هایی که برای حفظ وضعیت فعلی بیت المقدس ، به ویژه مسجد الاقصی کافی نیست ، بردارند؟ یکی از این مراحل و شاید مهمترین آن ، پاپ شانزدهم قبلی بود که خصومت او با پیشینیان و به ویژه مسلمانان آشکار بود. هدف از این کار یافتن راههای همکاری اصولی با پاپ فرانسیس است که تمایل به برقراری روابط گرمتر و سازنده تر با بندیکت با جهان اسلام دارد.

دیپلماسی تلفنی با پاپ

در این راستا ، آخرین مکالمه تلفنی بین رئیس جمهور رجب طیب اردوغان (17 مه) و پاپ فرانسیس که با چشم انداز وی جلب توجه کرد ، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. همانطور که مشهور است ، این اولین تماس رئیس جمهور اردوغان با پاپ نیست. به دنبال تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو در دسامبر 2017 ، با اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل ، رئیس جمهور اردوغان حمله دیپلماتیک و وضعیت بیت المقدس را به عنوان تعریف شده در قطعنامه های سازمان ملل و قوانین بین المللی آغاز کرد. وی ابتدا به منظور محافظت از وی با پاپ فرانسیس مکالمه تلفنی داشت. وی سپس (در تاریخ 5 فوریه 2018) یک سفر مطالعاتی یک روزه به واتیکان انجام داد و جلسه ای رو در رو با پاپ فرانسیس در مورد وضعیت شهر اورشلیم ، به ویژه خاورمیانه و به طور کلی صلح جهانی برگزار کرد. در نتیجه این دو دیدار ، با پاپ فرانسیس ، رهبر معنوی 1.5 میلیارد پادشاهی کاتولیک توافق شد که از وضعیت بیت المقدس ، همانطور که در قطعنامه های سازمان ملل و قوانین بین المللی تعریف شده است ، دفاع کند و در نتیجه ، دولت ایالات متحده اورشلیم را اعلام کرد به عنوان پایتخت اسرائیل ، با 128 رای موافق ، 9 رای مخالف و 35 رای ممتنع توسط شورای امنیت سازمان ملل رد شد.

رد قاطع این تصمیم توسط ایالات متحده ، كه خود را رئیس جهان می داند ، با حمایت كشورهای مسیحی ، به ویژه كشورهای اروپایی ، به معنای پایان دیپلماتیک پوچ بودن حامل سیاسی و نظامی همیشه حق بود. به نام مخالفت با آزار و شکنجه و هرج و مرج ، سهم شیر در گرفتن آنچه بسیار مهم است ، البته در وهله اول ، که سازمان کنفرانس اسلامی را گرد هم آورد و قدس شرقی را بر خلاف تصمیم ایالات متحده به عنوان پایتخت فلسطین اعلام کرد و پس از این شورای امنیت سازمان ملل متحد را بسیج می کند. این متعلق به رئیس جمهور ما اردوغان است. شخصیت مهم دیگر که در نتیجه رای گیری سازمان ملل تأثیرگذار است ، پاپ فرانسیس است. در حالی که پاپ فرانسیس با تصمیم ایالات متحده برای اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل مخالفت کرد ، وی گفت که باید وضعیت فعلی بیت المقدس حفظ شود و در مکالمه تلفنی خود با رئیس جمهور اردوغان تأکید کرد که وی در دفاع از وضعیت تعیین شده توسط سازمان ملل است. قطعنامه ها و حقوق بین الملل. پاپ فرانسیس نیز مانند رئیس جمهور اردوغان و بسیاری از رهبران جهان باید با قطعنامه ایالات متحده در مورد اورشلیم مخالفت کند و به رد قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل کمک کند. مهم است که رئیس جمهور اردوغان و پاپ فرانسیس صادقانه کار کنند و برای اطمینان از صلح و ثبات در خاورمیانه و نظم جهانی صلح آمیز ، به ویژه مسئله اورشلیم ، با هم در تماس باشند.

برای رئیس جمهور اردوغان بسیار مهم است که پس از تصمیم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده در مورد اورشلیم ، ابتکار عمل را به عنوان یک بازی ساز انجام دهد و پاپ فرانسیس و بنابراین مسیحیان را در این بازی وارد کند. زیرا مشکل اسرائیل و فلسطین که پس از ایجاد کشور اسرائیل آشکار شد ، یک مشکل یهودی – مسلمان نیست ، بلکه یک مشکل غیر یهودی – یهودی است. زیرا مطابق ایدئولوژی صهیونیسم ، یهودیان می پذیرند که نه مسلمانان و نه مسیحیان حق زندگی در اینجا را ندارند و ادعا می کنند که آنها حق دارند در وطن فلسطین زندگی کنند ، بر اساس ادعای اینکه این سرزمین ها توسط آنها به آنها داده شده است خدا به عنوان وطن آنها با این حال ، بیت المقدس ، علاوه بر مسلمانان ، یهودیان و هرز. این شهری است که به دلیل ارتباط با عیسی مسیحیان مقدس می دانند. امروز مشخص شده است که تعداد قابل توجهی از مسیحیانی که توسط اسرائیل مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند نیز در این شهر زندگی می کنند. بنابراین ، مسلمانان و مسیحیان ساکن فلسطین در برابر صهیونیسم اسرائیلی سرنوشت مشترکی دارند. به همین دلیل ، کافی نیست که مسلمانان و مسیحیانی که در اینجا زندگی می کنند با هم علیه صهیونیسم اسرائیلی و بزرگترین حامی آن ، سیاست آمریکا ، مبارزه کنند. علاوه بر این ، ضروری است که همه بخشهای حساس به مسئله فلسطین و اورشلیم ، به ویژه مسیحیان و مسلمانانی که در خارج از فلسطین زندگی می کنند ، همکاری کنند. متأسفانه ، این مشکل تا زمانی که رئیس جمهور اردوغان ، پاپ را درگیر این کار نکرد ، به عنوان یک مشکل یهودی – مسلمان تلقی می شد. با این حال ، بیت المقدس ، حتی سرزمین فلسطین ، هرتز. اگرچه برای مسیحیان به دلیل رابطه او با عیسی بسیار مهم است ، اما به دلیل حمایت مسیحیان نمی توان آن را دریافت. پس از 49 سال ، دیدار رئیس جمهور اردوغان با پاپ فرانسیس شخصاً و در این جلسه با تأکید بر اینکه بیت المقدس نه تنها برای یهودیان بلکه برای مسیحیان و مسلمانان نیز مقدس است ، وضعیت بیت المقدس را که در قوانین بین المللی تعریف شده است ، حفظ می کند. به همین دلیل بسیار مهم است. زیرا توافق صورت گرفته بین رئیس جمهور اردوغان و پاپ فرانسیس در مورد وضعیت بیت المقدس نشان داد که بیت المقدس خط قرمز یک جامعه قومی یا مذهبی خاص نیست ، بلکه یهودیان ، مسیحیان و مسلمانان ، به طور خلاصه ، برای همه بشریت است. علاوه بر این ، این نگرش پاپ فرانسیس و در نتیجه دوران پاپ ، بسیار مهم و تعیین کننده است ، دقیقاً مانند نگرش ترکیه به آینده بیت المقدس. زیرا عهد سلطنت امروز نیز مانند گذشته در مسیحیت به فعالیت خود ادامه می دهد. بعلاوه ، به نظر می رسد اتفاقی که پاپیسی آن را تأیید نکرده باشد ، رخ دهد. همانطور که به یاد می آید ، پاپ دوم ، که پس از حادثه 11 سپتامبر در ایالات متحده به قزاقستان سفر کرده بود. جان پاول از آمریكا خواست تا اصرار ورزد كه در سفر پاپ هیچ حمله ای به افغانستان انجام نشود و این درخواست پذیرفته شد. پاک پاپ دوم. در مراسم تشییع جنازه جان پل ، بسیاری از رهبران جهان ، حتی رهبرانی که خود را ملحد اعلام كردند ، و پاپ فرانسیس 60 سالگرد پیمان رم را كه به عنوان اساس اتحادیه اروپا پذیرفته شد ، در واتیكان جشن گرفتند. جدول باید به عنوان شاخصی از تأثیر پاپ در مسیحیت دیده شود.

همکاری در برابر انجیلی ها

تلاش های دولت تروریستی اسرائیل برای جلوگیری دائمی از جنایات علیه مسلمانان فلسطینی ، که هدف آنها عبادت فقط در مقدسات مقدس خود و زندگی آزادانه در میهن خود است ، برای ساختن سرزمین های فلسطین و سرزمین پیامبران بیت المقدس همه اسرائیل را به زندگی می کنند. دولت “اسرائیل بزرگ”. از اهمیت بیشتر تقویت بیشتر روابط سازنده با پاپ فرانسیس است. ما بر این باوریم که انتصاب رئیس جمهور اردوغان به عنوان سفیر در واتیکان توسط یک متخصص صالح واتیکان ، لوت فلاح گوتکتاش ، به عنوان یک شاخص مشخص از عزم ترکیه برای تقویت روابط دو جانبه با پاپ است. پس از آخرین تماس تلفنی ، تجدید دیدار دو رهبر ، دقیقاً مانند سال 2017 – همانطور که در بالا ذکر شد ، همبستگی مسلمانان و کاتولیک ها سدی مهم در برابر اسرائیل صهیونیست و اقدامات انجیلی ها و مسیحیان صهیونیست است که بزرگترین حامیان و حتی مروج آن هستند می تواند عملکرد داشته باشد. به این ترتیب ابتدا می توان جلوی وحشت اسرائیلی را گرفت و سپس با آثار و خاطراتی که از سازمان ملل متحد ، پیامبر اورشلیم در بر دارد. شاید بتوان آن را به عنوان مظهر ارث و ایمان به وحدت ابراهیم مشاهده و حفظ کرد.[ad_2]