راه حل های رایانش ابری من برای سال 2021

[ad_1]

راه حل های معمولی سال نو بر پیشرفت شخصی و حرفه ای – راه های بهبود تمرکز دارند. اگرچه من مطمئناً اهداف شخصی دارم که مورد علاقه کسی جز خودم نیست ، اما برخی از آنها نیز مربوط به حرفه رایانش ابری هستند. من آنها را به اشتراک می گذارم با این امید که برخی از شما نیز از این تلاش ها استقبال کنید.

درباره رایانش ابری بیشتر بدانید. اگر مدتی مرا دنبال می کنید ، می دانید که من علاقه زیادی به تحصیل دارم. با این حال ، به جای تمرکز بر یک مسیر آموزشی سنتی که بیشتر چیزهایی که یاد می گیرید بی فایده است ، روی مهارت های ابر ویژه ای که در حال حاضر بسیار قابل فروش هستند ، مانند ذخیره سازی ، معماری مبتنی بر ابر ، امنیت و موارد دیگر ، تمرکز کنید. n

یکی این است که مدیریت از کمبود استعداد در ابر ابر شکایت کند (که بزرگترین مانع موفقیت رایانش ابری در حال حاضر است). مورد دیگر این است که با تأمین بودجه برای توسعه مهارتهای ابری یا بهتر از آن ، با ارائه دستورالعملهای غیر رسمی یا رسمی غیر فعالانه به طور فعال به این مشکل بپردازید. من وقت بیشتری را در این مورد صرف خواهم کرد: آموزش تصویری در صورت درخواست ، سخنرانی های رسمی یا راهنمایی فردی.

تعداد مدلهای معماری ابر را که در حال حاضر استفاده می کنید ، گسترش دهید. بسیاری از معماری های رایانش ابری وجود دارد ، از جمله اساسی ترین: ترکیبی و چند صدایی. من دریافتم که معماران در ابر با پرونده های منظم به سادگی آنچه را که در کتاب خوانده اند یا در یک مجله فنی آنلاین دیده اند ، تولید می کنند. مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که شما احتمالاً یک راه حل درست خواهید کرد. متأسفانه ، به ندرت برای ارزش و کارایی بهینه سازی می شود. با توجه به اینکه معماری شما احتمالاً بیش از حد پیچیده ، غیربهینه ، شکننده تر و ایمن تر است ، می توانید هر ماه پنج برابر بیشتر روی سیستمهای ابری خود هزینه کنید.

معماری بد چیست؟ من این را می بینم وقتی آن را می بینم ، اما افرادی که در حقیقت تصمیم می گیرند چگونه راه حل های رایانش ابری خود را پیکربندی کنند به طور م needثر به راهنمایی بهتر و سازگار نیاز دارند. وقت آن است که شروع به ایجاد و مستند سازی این مدل ها کنیم تا بتوانند آنها را با دامنه های خاص مشکل ترکیب کنند. امسال سعی خواهم کرد که بهتر عمل کنم و همه چیز را برای خودم نگه ندارم و حتما انتقادات سازنده ای را برای بهبود و گسترش این مدل ها می پذیرم.

افزایش امنیت ابر به سطح بعدی. حملات سایبری اخیر ثابت کرده است که امنیت آنلاین ما کاملاً کم است. اگرچه بیشتر اهداف سیستم های سنتی هستند تا مبتنی بر ابر ، اما همچنان نیاز به بهبود امنیت ابر وجود دارد. ملاحظه دیگر این است که از زمان انفجار بازار امنیت ابر و انتقال دلارهای R&D به امنیت مبتنی بر ابر ، سیستم های سنتی تر تا حدودی مورد غفلت واقع شده اند.

با این حال ، هر سیستمی می تواند یک بردار حمله باشد و امنیت شما توسط سیستم هایی که بیشترین آسیب پذیری را دارند تعیین می شود. ظهور سیستم های مبتنی بر edge و IoT (اینترنت اشیا) که به سیستم های ابری و غیر ابری متصل هستند ، می تواند به عنوان یک نقطه ورود راحت برای هکرها باشد. بعلاوه ، هرچه ابرها پیچیده تر می شوند ، محافظت از آنها نیز دشوارتر است.

آنچه مورد نیاز است مجموعه دیگری از ابزارهای امنیتی برای حل مشکل نیست ، بلکه بازنگری در مورد چگونگی امنیت در درجه اول است. این به معنای کنار گذاشتن تصورات پذیرفته شده از بهترین شیوه ها و فناوری ها در زمینه امنیت و تعریف مدل های جدید و موثرتر است.

به نظر می رسد سال شلوغی باشد.

کپی رایت © 2020 ارتباطات IDG ، شرکت

[ad_2]