روز تصمیم گیری در مورد استرداد آسانژ ، که قتل عام ها در ایالات متحده را نشان می دهد

[ad_1]

این حکم در پرونده استرداد جولیان آسانژ ، که حقایق تاریک نیروهای آمریکایی ، کشته شدن غیرقانونی بسیاری از غیرنظامیان در عراق و افغانستان ، پنهان کردن این قتل عام ها و شکنجه زندانیان را فاش کرد ، اعلام خواهد شد.

در مورد استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس که آوریل سال گذشته در سفارت اکوادور بازداشت و دستگیر شد ، جایی که مدت 7 سال در لندن ، پایتخت انگلیس زندگی می کند ، این حکم در ساعت 10.00 به وقت محلی برگزار می شود.

اگر دادگاه درخواست استرداد از ایالات متحده را كه متهم به جاسوسی است ، بپذیرد ، آسانژ این فرصت را دارد كه پرونده را به دادگاه بالاتر و از آنجا به دادگاه حقوق بشر اروپا ببرد. کارشناسان می گویند پرونده استرداد آسانژ ممکن است دو سال طول بکشد.

انتظار می رود واشنگتن از این تصمیم تجدید نظر کند ، که اگر دولت جدید ایالات متحده جهت دیگری را اتخاذ نکند ، می تواند نامطلوب باشد.

نامزد وی اعلام کرد بنیانگذار ویکی لیکس ، آسانژ ، که نگران زندگی اش است ، دارای دو فرزند است:

جهان

نامزد وی اعلام کرد بنیانگذار ویکی لیکس ، آسانژ ، که نگران زندگی اش است ، دارای دو فرزند است:

قتل عام های پشت درخواست های استرداد

گفته می شود در صورت استرداد بنیانگذار ویکی لیکس ، متهم به “شرکت در یکی از بزرگترین نشت اطلاعات طبقه بندی شده در تاریخ ایالات متحده” و “جاسوسی” ، واشنگتن به 175 سال زندان محکوم می شود.

با این حال ، طرفداران وی و رسانه ها می گویند اساساً سرنوشت آسانژ به دلیل آگاه سازی جهان با انتشار پرونده هایی حاوی اطلاعات محرمانه مانند پنهان کردن غیرنظامیان در عراق و افغانستان و شکنجه زندانیان ، توسط ایالات متحده مجازات می شود.

این پرونده ها نشان می دهد که سربازان آمریکایی غیرقانونی ، حتی گاهی “برای سرگرمی” ، غیرنظامیان را می کشند.

  • اسناد عراقی
  • یکی از آشکارترین افشاگری های ویکی لیکس پرونده عراق در سال 2010 است که شامل اسنادی مانند کشتار غیرنظامیان از جمله کسانی که خود را تسلیم کرده اند و شکنجه زندانیان است.
  • در این پرونده تصاویری از کشته شدن 15 نفر از جمله دو کارمند رویترز در نتیجه آتش سوزی هلی کوپتر آپاچی متعلق به ارتش آمریکا وجود داشت.
  • در فیلم گرفته شده از دوربین هلی کوپتر ، خدمه به شما گفتند: “به تیراندازی ادامه دهید ، به تیراندازی ادامه دهید” ، بخندید و از عبارات توهین آمیز استفاده کنید. شنیده شد.
  • ارتش آمریكا سربازان را مجازات نمی كند و می گوید “شورشیان و روزنامه نگاران” در منطقه ای كه سرباز در کمین قرار گرفته است وجود دارد. همچنین “ما نتوانستیم بفهمیم که آیا آنها (کارمندان رویترز) در آن زمان دوربین یا سلاح حمل می کردند.” توضیحی داده شد
  • اما برادر یکی از کارمندان کشته شده رویترز گفت: “سوال من این است که چگونه خلبانان آمریکایی با صلاحیت بالا ، مجهز به فن آوری مدرن ، نمی توانند بین دوربین و راکت انداز تفاوت قائل شوند.” او ظن خود را ابراز کرد
  • در پرونده عراق اسنادی نیز وجود داشت که حوادثی نظیر کشته شدن غیرنظامیان در ایست های بازرسی ، تیراندازی با هلی کوپتر به دو نفر را که برای تسلیم شدن به پایگاه نظامی آمده بودند ، سوزاندن یک زندانی با اسید توسط نیروهای آمریکایی و اعدام یک زندانی توسط ارتش عراق نشان می داد. از سربازان آمریکایی.
  • دستور عدم اقدام قانونی علیه شکنجه سربازان عراقی که پس از ائتلاف یا اشغال با هم کار می کردند به لطف این پرونده صورت گرفت.
  • سربازان آمریكایی مشاهده شده اند كه پرسنل امنیتی بلك واتر در حال شلیك یك وسیله نقلیه در عراق بودند و باعث كشته شدن پدری و زخمی شدن همسر و دخترش شدند.
  • در این پرونده همچنین اشاره شده است كه شركت امنیتی انگلیس Armor Group هنگام تلاش برای فرار از منطقه درگیری ، 2 كارمند را كشته است.

اسناد افغانی

ویکی لیکس بیش از 90،000 سند و گزارش طبقه بندی شده در مورد جنگ افغانستان در سال 2010 منتشر کرد. اسنادی که نشان می دهد چگونه ویرانگر جنگ در افغانستان نشان داد که ائتلاف تحت رهبری آمریکا صدها غیرنظامی را کشته و پنهان کرده است.

در میان حوادثی که غیرنظامیان جان خود را از دست دادند ، نشان داد که سربازان آمریکایی به سمت اتوبوس آتش گشودند و 15 نفر را کشتند ، سربازان لهستانی به یک عروسی حمله کردند و 5 نفر از جمله یک زن باردار و فرزندش را کشتند.

مأموران سیا مردی را که از دست آنها فرار کرده ، کشتند ، اما بعداً فهمیدند که این مرد کر و لال است ، که هشدارها را نشنیده بود ، 300 غیرنظامی در حمله موشکی کشته شدند ، که گفته می شود 150 نفر از اعضای این سازمان را کشته است. طالبان ، ایجاد یک واحد مخفی نیروهای ویژه برای کشتن رهبران طالبان بدون محاکمه آنها. به طور فزاینده ای ، اطلاعاتی مانند استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین کنترل شده توسط نوادا و مرگ بسیاری از غیرنظامیان در این حملات نیز گنجانده شده است.

همچنین مشخص شده است که کارمندان شرکت هایی که در وزارت دفاع ایالات متحده تجارت می کنند ، از پسران سو abuse استفاده جنسی می کنند.

اسنادی از گوانتانامو

در سال 2007 ، ویکی لیکس رویه عملیاتی ارتش ایالات متحده را منتشر کرد ، کتاب راهنمای سربازانی که با بازداشت شدگان گوانتانامو برخورد می کنند.

گروه های حقوق بشری پس از اطلاع از امکان دسترسی زندانیان به صلیب سرخ تا چهار هفته ، ابراز نگرانی کردند.

مشخص شد که زندانیان می توانند “جوایز ویژه” را برای رفتار خوب و همکاری کسب کنند ، و این “جایزه” یک رول دستمال توالت است.

برای اطمینان از همکاری بیشتر ، اطلاعات مربوط به روشهای منزوی کردن زندانیان نیز در سند منتشر شده گنجانده شده بود.[ad_2]