رویدادی شبیه فیلم در اروپا: دولت بلاروس روزنامه نگار مخالف را با هشدار بمب جعلی در هواپیما بازداشت کرد

[ad_1]

هواپیمای حامل روزنامه نگار رومان پروتاشویچ ، از مخالفان دولت بلاروس ، با هشدار جعلی بمب در مرزهای این کشور فرود آمد.

مقامات بلاروس که با اعلامیه ای بی اساس هواپیما را به زمین انداختند ، پروتاشویچ را که دارای حکم جستجو بود و در کشورهای مختلف زندگی می کند ، بازداشت کردند.

“اجازه دهید سازمان هواپیمایی کشوری تحقیق کند”

چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا با انتشار بیانیه ای در این باره ، ابراز نگرانی کرد که هواپیمای یونان به لیتوانی در مینسک ، پایتخت بلاروس فرود آمد.

میشل درخواست کرد که این حادثه توسط سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری بررسی شود.

رئیس جمهور میشل بعداً گفت كه وی “فرود اجباری” هواپیما و بازداشت رومن پروتاشویچ روزنامه نگار مخالف را به شدت محكوم می كند.

میشل گفت كه مقامات بلاروس برای آزادی فوری پروتاشویچ خواستار شدند “رهبران اتحادیه اروپا در جلسه فردا شورای اتحادیه اروپا به این رویداد بی سابقه می پردازند. این رویداد بدون توجه نخواهد ماند.” اظهارات خود را داد

“بلاروس مسئولیت کامل را بر عهده دارد”

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز گفت هواپیما از آتن به ویلنیوس به مینسک پرواز کرده است. “بارگیری اجباری غیر قابل قبول است.“اظهار داشت.

فون در لاین گفت: نقض قوانین بین المللی حمل و نقل هوایی باید عواقبی داشته باشد.

جوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی و فون در لاین در مورد این حادثه “غیر قابل قبول” اظهار نظر کردند و خاطر نشان کردند که بلاروس مسئول ایمنی مسافران و هواپیماها خواهد بود.

ناتو خواستار تحقیقات بین المللی است

بیانیه ای از ناتو در مورد فرود هواپیما ارائه شد. دبیرکل ناتو ، ینس استولتنبرگ گفت که آنها از نزدیک تحولات مربوط به فرود هواپیما و بازداشت رومن پروتاشویچ ، حریف را دنبال می کنند.

استولتنبرگ ، “این یک حادثه جدی و خطرناک است که نیاز به تحقیقات بین المللی دارد.” از عبارت استفاده می کند

در بلاروس ، یک روزنامه نگار می خواست در حوادث تروریستی در میان مسافران شرکت کند ، پس از آنکه با انگیزه نگهداری بمب در هواپیمایی از یونان به لیتوانی نشست. به دلایل امنیتی گزارش شد که یک هواپیمای جنگنده Mig-29 به دستور الكساندر لوكاشنكو رئیس جمهور بلاروس برای همراهی هواپیما برداشته شده است.

در نتیجه جستجوها ، مشخص شد که گزارش مربوط به بمب بی اساس است و هواپیما فرودگاه مینسک را ترک کرده و به ویلنیوس رفته است.

اتحادیه اروپا بلاروس را تحریم می کند

روابط اتحادیه اروپا و بلاروس اخیراً تیره شده است. پس از پیروزی الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور فعلی در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در آگوست سال 2020 ، اعتراضات علیه ادعای “تقلب در انتخابات” آغاز شد.

اتحادیه اروپا که ادعا می کند لوکاشنکو هیچ مشروعیتی ندارد و نتیجه انتخابات را به رسمیت نمی شناسد ، برخی مقامات و شرکت های سطح بالای بلاروس ، از جمله لوکاشنکو را تحریم کرده است به این دلیل که معترضین معترض به نتیجه مورد خشونت و ستم قرار گرفته اند.

اتحادیه اروپا صبر استراتژیک ندارد

برنامه

اتحادیه اروپا صبر استراتژیک ندارد

بخش مبارزه با مواد مخدر: مسیر جدید برای ارسال کوکائین به ترکیه

برنامه

بخش مبارزه با مواد مخدر: مسیر جدید به تیم کنترل کوکائین ترکیه

حادثه جالب در بلاروس: جریمه 7500 TL برای زنی که کفش و جوراب قرمز و سفید پوشیده است

جهان

حادثه جالب در بلاروس: جریمه 7500 TL برای زنی که کفش و جوراب قرمز و سفید پوشیده است[ad_2]