سخنگوی طالبان: سربازان آمریکایی با وحشت به غیرنظامیان شلیک می کنند

[ad_1]

ذبیح الله مجاهد در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی (AA) گفت که بر اساس اطلاعات موجود در حمله به فرودگاه کابل دست کم 90 نفر کشته و 148 نفر زخمی شده اند.

مجاهد در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای تیراندازی نیروهای آمریکایی به محیط زیست در جریان حمله تروریستی ، گفت: بر اساس گزارشی که پس از حمله به فرودگاه کابل به دست ما رسیده است ، نیروهای آمریکایی در بین جمعیت وحشت کردند. چنین افرادی بسیار بودند. غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان جان خود را از دست دادند. “گفت.

طلوع جدیدی در افغانستان ، جایی که جهان در آن صحبت می کند

روز

طلوع جدیدی در افغانستان ، جایی که جهان در آن صحبت می کند

مجاهدین با بیان اینکه پس از خروج کامل نیروهای خارجی از کشور و استقرار دولت جدید ، هیچ سازمانی بهانه ای برای جنگ نخواهد داشت ، خاطرنشان کرد: کسانی که زیر سقف داعش در افغانستان فعالیت می کنند از عراق یا سوریه نیستند ، بلکه کسانی که در این کشور هستند برخی از افغانی های با ذهنیت مرگ هستند.

مجاهد گفت که اعضای طالبان در تأمین امنیت موفق بوده و می توانند از ساختارهای شبه داعش جلوگیری کنند.

مجاهدین با بیان اینکه آنها جنگی نزدیک به 20 سال را پشت سر گذاشته اند و قادر به جمع آوری اطلاعات دقیق و روشن هستند ، تاکید کرد که آنها در مبارزه با سازمان ها به کمک هیچ کشوری نیاز ندارند.

حمله موشکی در کابل

بازی 03:17

حمله موشکی در کابل

این انفجار در نزدیکی فرودگاه بین المللی حامد کرزی در کابل ، پایتخت افغانستان رخ داد. گفته می شود این انفجار بر اثر اصابت موشک به خانه رخ داده است. یک کودک کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. طاها حسین کاراگز ، سردبیر روزنامه ینی فافک در کابل ، در مورد آخرین وضعیت منطقه صحبت کرد.

– “ما می خواهیم کمک ترکیه (افغانستان) ادامه یابد”

مجاهد با بیان اینکه آنها می خواهند روابط بسیار خوبی با ترکیه داشته باشند ، گفت: مردم و دولت ترکیه دوستان ما هستند. دلایل زیادی برای ادامه دوستی ما وجود دارد. گفت.

مجاهدین گفتند که طالبان نیروهای ویژه ای برای تامین امنیت فرودگاه کابل دارند و تامین امنیت این فرودگاه کار سختی نیست ، در حالی که امنیت تمام افغانستان و پایتخت کابل را تأمین می کند.

سخنگوی طالبان در مورد نیازهای لجستیکی و فنی فرودگاه بین المللی حامد کرزی کابل گفت: “اگرچه ما با ترکیه گفتگو کردیم ، اما به آنها اطمینان دادیم که هیچ مشکل امنیتی وجود نخواهد داشت.” گفت.

حمله موشکی در کابل: یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت

جهان

حمله موشکی در کابل: یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت

مجاهد که می خواهد ترکیه به حمایت خود از افغانستان ادامه دهد ، گفت: “ما می خواهیم در زمینه اقتصادی نیز با ترکیه ارتباط برقرار کنیم. ما مانند گذشته در زمینه آموزش به حمایت ترکیه نیاز داریم. ما می خواهیم کمک آنها در این زمینه ادامه یابد وی گفت: “ما از مردم ترکیه و دولت می خواهیم روابط دوستانه برقرار کنند ، زیرا روابط عمیق تاریخی بین مردم افغانستان و مردم ترکیه وجود دارد.”

“پول مسدود شده در خارج از کشور درخواست بازپرداخت می شود”

مجاهد گفت که پس از تشکیل دولت جدید ، مشکلات مالی به کندی حل می شود و این مشکلات کوتاه مدت است. ما پس از تشکیل دولت خواستار استرداد وی خواهیم بود. “گفت.

مجاهدین با اشاره به اینکه می خواهند بانک جهانی یا منابع مختلف بین المللی به کمک های خود به افغانستان ادامه دهند ، گفت که مردم افغانستان که به تازگی از جنگ بیرون آمده اند در هر زمینه ای به ویژه در زمینه های بشردوستانه و پزشکی به حمایت آنها نیاز دارند.

(رهبر طالبان) اهون زاده در قندهار

خبرنگار AA از مجاهد پرسید ملا هیبت الله اهون زاده رهبر طالبان کجاست که سالها مخفی شده بود و هیچگونه ضبط صوتی و تصویری را به اشتراک نمی گذاشت و گفته می شود که در نتیجه آن کشته شده است.

مجاهد گفت: “نام رهبر ما ، هیبت الله اهونزاده ، در لیست سیاه بین المللی نیست. بنابراین ، خطری برای وی وجود ندارد. هیبت الله اهون زاده در حال حاضر برخی جلسات را در قندهار برگزار می کند.” از عبارت استفاده می کند

بنابراین ، طالبان مکان خود را به اشتراک گذاشتند و برای اولین بار تأیید کردند که رهبر آنها در افغانستان است.

ما می توانیم پانشیر را در زمان بسیار کوتاهی ببریم. “

مجاهدین گفت که مذاکرات با احمد مسعود رهبر تاجیکستان ادامه دارد که مخالف واگذاری ولایت پنجیر افغانستان به طالبان نیست.

مجاهدین با اشاره به اینکه آنها درگیری در پنجیر نمی خواهند ، گفت: “ما نمی خواهیم جنگ کنیم. ما طرفدار مذاکره هستیم. اگر مذاکرات شکست بخورد ، منطقه اطراف پنچشایر قبلاً توسط نیروهای طالبان محاصره شده است. اگر بخواهیم ، ما می توانیم آن را خیلی مختصر به دست آوریم. زمان. “اظهاراتی انجام داد.

مجاهدین گفت: تلاش های ما برای ایجاد یک دولت فراگیر همچنان ادامه دارد. در این دولتی که ایجاد می شود حقوق همه مورد توجه قرار می گیرد. گفت.[ad_2]