سربازان مسلمان و ارتدکس در ارتش صربستان زیر یک سقف عبادت می کنند

[ad_1]

سربازان مسلمان در مسجد پادگان Rifat Burdovic Trso در شهر نووی پازار صربستان نماز می خوانند و سربازان ارتدکس در نمازخانه نماز می خوانند.

مسجد و کلیسا ، هفت سال پیش ساخته شده است تا سربازان مسلمان و ارتدوکس در ارتش را قادر به عبادت با شرایط برابر کند ، به یکی از نمادهای مدارای مذهبی در این شهر تبدیل شده است.

الویر اسماژلاژیک ، یکی از سربازان مسلمان ارتش صربستان ، در بیانیه ای گفت که اختلاف بین سربازانی که در این پادگان خدمت می کنند یک ثروت بزرگ است.

اسمیلاگیگ با اشاره به اینکه برای آنها داشتن مکانی که سربازان مسلمان بتوانند در این پادگان نماز بخوانند بسیار مهم است ، گفت: صربستان با ساخت این عبادتگاه ها نشان داده است که هیچ تفاوتی بین شهروندان خود قائل نیست. از عبارت استفاده می کند

AA

در مسجد پادگان ریفات بوردوویچ ترسو ، سربازان مسلمان نماز می خوانند و در نمازخانه ، سربازان ارتدکس عبادت می کنند.

Smalagic با تأکید بر اینکه هر سربازی که برای عبادت به مسجد می آید با استحکام معنوی بیرون می آید ، گفت: این کار کارهای دشوار پیش رو را تسهیل می کند. گفت

اسمیلاگیگ افزود: درهای ارتش صربستان به روی همه مسلمانان این کشور باز است و صربستان نیز دولت مسلمانانی است که در آن زندگی می کنند.

کشیش ووکوویچ: “این پناهگاه معنوی برای همه نظامیان است”

ولادان ووکوویچ ، که به عنوان کشیش در پادگان ریوفات بوردزوویچ خدمت می کرد ، گفت که این پادگان که عبادتگاههای دو مذهب مختلف را در یک سقف نگهداری می کند ، نشان می دهد که مردم با خدا برابرند.

ووکوویچ گفت: “سربازان می توانند هر وقت بخواهند به کلیسا یا مسجد کوچک بروند و نماز بخوانند ،” مردم امروز با سختی و استرس زیادی دست و پنجه نرم می کنند. این برای همه اعضای ارتش صربستان مانند یک پناهگاه معنوی است. در حالی که با مشکلات جهانی دست و پنجه نرم می کنید ، از دست داده اند.[ad_2]