شرکت های هواپیمایی تصمیم می گیرند از فضای هوایی بلاروس استفاده کنند

[ad_1]

به دنبال فرود اجباری هواپیمای مسافربری رایان ایر در پایتخت بلاروس ، مینسک ، شرکت های هواپیمایی پرواز خود را در خارج از حریم هوایی این کشور آغاز کردند.

شرکت هواپیمایی مجارستان Wizz Air نیز در پرواز فعلی خود از حریم هوایی بلاروس استفاده نمی کند.

Wizz Air امروز صبح پرواز خود را از کی یف ، پایتخت اوکراین ، به تالین ، پایتخت استونی ، بر فراز حریم هوایی لهستان انجام داد.

بیان شد که زمان پرواز مورد نظر 30 درصد بیشتر از پروازهای با استفاده از حریم هوایی بلاروس طول می کشد.

بدون اعتماد به فضای هوای بلاروس

لتونی همچنین از حریم هوایی بلاروس استفاده نمی کند
به غیر از Wizz Air ، شرکت هواپیمایی AirBaltic در لتونی اعلام کرده است که تصمیم گرفته است از حریم هوایی بلاروس در پروازهای خود استفاده نکند.

این شرکت با بیان اینکه آنها تا زمان روشن شدن وضعیت و تصمیم گیری مقامات از استفاده از حریم هوایی بلاروس منصرف شده اند ، از عبارات “سلامتی و ایمنی مسافران و کارمندان ما اولویت اصلی ما است” استفاده می کند.

چی شد؟

هواپیمای Ryanair با 123 مسافر که از آتن به ویلنیوس سفر می کردند دیروز هنگام هشدار بمب در فرودگاه مینسک در حالی که در حریم هوایی بلاروس بود ، سقوط کرد ، به دلایل امنیتی ، یک جنگنده Mig-29 که به دستور الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور بلاروس ، هواپیما را همراهی می كرد ، سرنگون شد.

در هنگام کنترل هواپیما در فرودگاه ، رومان پروتاسویچ ، شهروند بلاروسی ، بنیانگذار حساب رسانه های اجتماعی ، به دلیل دست داشتن در حوادث تروریستی در بلاروس بازداشت شد و گفته شد که گزارش مربوط به بمب ساخته شده توسط جستجوها بی اساس بود.

رویدادی شبیه فیلم در اروپا: دولت بلاروس روزنامه نگار مخالف را با هشدار بمب جعلی در هواپیما بازداشت کرد

جهان

رویدادی شبیه فیلم در اروپا: دولت بلاروس روزنامه نگار مخالف را با هشدار بمب جعلی در هواپیما بازداشت کرد[ad_2]