ظروف به معماری خوبی احتیاج دارند InfoWorld

[ad_1]

گارتنر پیش بینی افزایش پذیرش ظروف تا سال 2023 را می کند ، باور کنید یا نه. نشسته ای داده های نظرسنجی افزایش در ظرف سازی برنامه ها (و داده ها) را نشان می دهد. درصد سازمان هایی که بیش از نیمی از برنامه های خود را جمع آوری کرده اند از 23 به 29 درصد رسیده است. همچنین ، تعداد سازمان هایی که کمتر از 10 درصد از برنامه های خود را در اختیار دارند ، از 32 به 21 درصد کاهش یافته است.

کانتینرها برای برنامه های مبتنی بر ابر به صورت سیستمی در می آیند و گرچه استناد به تحقیقات تحلیل گر مفید است ، اما تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یک تیم توسعه ابر بپیوندید تا دریابید که کانتینرها یک روش محبوب برای انجام این کار هستند ” ابری ، ضمن استفاده از قابلیت حمل و مقیاس پذیری از طریق تنظیم ظروف مانند Kubernetes.

مشکل کانتینرها خود ظروف یا استفاده از ارکستراسیون کانتینر نیست ، بلکه مدل های طراحی استفاده شده است. در اصل ، ظروف کاربردهای پیچیده ، لایه ای و توزیعی هستند. در حالی که مطمئناً می توانید برنامه ای را به ظرف منتقل کرده و منتقل کنید – که به زبان ساده ، به عنوان یک پلت فرم عمل می کند – در بیشتر موارد هزینه بسیار کمی برای شما دارد. شما از کارهایی که کانتینرها می توانند انجام دهند استفاده نمی کنید مگر اینکه به طور خاص برای ظروف به عنوان یک معماری و همچنین یک سکو طراحی کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد:

ابتدا یاد بگیرید که برنامه های کوچک ، اعم از جدید یا موجود را به قطعاتی تقسیم کنید که منطقاً در اطراف یک تابع قرار گرفته اند. این چندین کار را انجام می دهد. به شما امکان می دهد کد سفارشی را در یک دامنه قرار دهید (مانند دسترسی به پایگاه داده) ، که امکان عیب یابی و عملکردهای بهتر را فراهم می کند. این همچنین بدان معنی است که شما می توانید این ظرف را در خوشه هایی قرار دهید که بهترین عملکرد را برای این ظرف فراهم می کند: تنظیمات برای عملکرد بهتر I / O ، استفاده از پردازنده ، استفاده از شبکه و غیره.

دوم ، گروه بندی منطقی برای امنیت. امنیت اغلب پیگیری ایجاد برنامه های دارای ظرف است. من در بسیاری از پروژه های توسعه شرکت کرده ام ، آخرین مورد آن اضافه شده است. واقعیت این است که تهیه برنامه های پیچیده و توزیع شده (اکثر برنامه های مبتنی بر کانتینر) دشوار است. علاوه بر این ، با توجه به اینکه کانتینرها اساساً سیستم عامل هایی هستند که روی یک سیستم عامل کار می کنند ، امنیت خوب حتی دشوارتر می شود.

باز هم ، قسمتهایی از برنامه را که نیاز به امنیت و مدیریت ویژه دارند در دامنه خود قرار دهید ، این به معنای یک ظرف واحد یا خوشه مدیریت شده است. امنیت را فقط بر روی اجزای برنامه مورد نیاز متمرکز کنید. این نرم افزار به طور کلی بهتر کار خواهد کرد و عملیات امنیتی بسیار آسان تر و کارآمدتر خواهد بود.

البته مدلهای معماری بیشتری برای درک و استفاده وجود دارد. انتخاب شما به برنامه ها ، داده ها و هدف کلی سیستم بستگی دارد. با این حال ، با کمی توجه به معماری ، این سیستم ها بسیار بهتر خواهند شد.

حق چاپ © 2021 ارتباطات IDG ، شرکت

[ad_2]