ما امیدواریم که شهروندان ایالات متحده در اسرع وقت “در امنیت” باشند.

[ad_1]

هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین خواستار اطمینان خاطر درباره وقایع پس از حمله هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به کنگره آمریکا شد.

هوآ در یک کنفرانس خبری گفت: “چین امیدوار است که شهروندان آمریکایی در اسرع وقت به صلح ، ثبات و امنیت برسند.” از عبارات استفاده می کند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با استناد به اعتراضات دولت در هنگ کنگ در سال 2019 ، از آمریکایی ها خواست “در مورد این که چرا برخی رسانه ها و افراد در این کشور آشوب های اجتماعی در هنگ کنگ را به گونه دیگری منعکس می کنند” فکر کنند.

رهبر ایران روحانی: آنچه در ایالات متحده دیدیم نشان می دهد که دموکراسی غربی چقدر ضعیف است

جهان

رهبر ایران روحانی: آنچه در ایالات متحده دیدیم نشان داد که دموکراسی غربی چقدر ضعیف است

براساس گزارشی در روزنامه دیلی گلوبال تایمز چین ، هوآ از مطبوعات آمریكا انتقاد كرد و گفت: “برای تظاهرات در هنگ كنگ از چه واژه هایی استفاده شده است ، آنها در حال حاضر در مورد حوادث ایالات متحده چه می گویند؟”

هوآ یادآوری می کند که آنچه در کنگره رخ داده در رسانه های آمریکایی “خشونت ، راهزنی ، رسوایی” توصیف شده است ، از سوی دیگر ، از اعتراضات در هنگ کنگ به عنوان “طبیعت زیبا ، مبارزان دموکراسی” اظهار نظر شده است.

رسانه های آمریکایی شوکه شده اند: ما هرگز روزی را تجربه نکرده ایم که اینقدر به ما آسیب برساند

جهان

رسانه های آمریکایی شوکه شده اند: ما هرگز روزی را تجربه نکرده ایم که اینقدر به ما آسیب برساند

طرفداران ترامپ به کنگره هجوم بردند

هزاران معترض که پس از تجمع مقابل کاخ سفید به کنگره آمریکا راهپیمایی می کردند ، با عبور از موانع روبروی ساختمان کنگره ، سعی در ورود به ساختمان داشتند.

برخی معترضین اندکی پس از درگیری با پلیس وارد مجلس سنا شدند.

جلسه تصویب انتخابات ریاست جمهوری برای کمیسیون انتخابات کنگره به حالت تعلیق درآمد و مایک پنس معاون رئیس جمهور که ریاست جلسه را بر عهده داشت و اعضای کنگره از ساختمان خارج شدند.

از سوی دیگر ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا از حساب توئیتر خود خواست كه “طرفداران” خود را كه در مقابل ساختمان كنگره تظاهرات برگزار كردند “مهار” كند.

در پایتخت ، واشنگتن ، از ساعت 18:00 به وقت محلی ، به دلیل خشونت 12 ساعت منع رفت و آمد اعلام شد.

چگونه دوران ترامپ آغاز شد ، چگونه پایان یافت: این عکسها در شبکه های اجتماعی منتشر شد

جهان

چگونه دوران ترامپ آغاز شد ، چگونه پایان یافت: این عکسها در شبکه های اجتماعی منتشر شد

جو بایدن ، که به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد ، خواستار “پایان حملات به دموکراسی آمریکایی و حاکمیت قانون” شد.

بایدن گفت: “من از رئیس جمهور ترامپ می خواهم که در تلویزیون سوگند یاد کند ، از قانون اساسی دفاع کند و خواستار پایان دادن به این محاصره شود.” او گفت.

پس از درخواست ترامپ از معترضان برای بازگشت به خانه ، جمعیت شروع به پراکنده شدن کرد و پلیس مسئول امنیت کنگره آمریکا اعلام کرد که امنیت ساختمان حدود ساعت 5.40 بعد از ظهر به وقت محلی ، حدود 4 ساعت بعد ارائه شد.

در حوادث هنگام حمله به کنگره آمریکا چهار نفر کشته شدند.[ad_2]