مرحله دوم مذاکرات بین افغانی از سر گرفته شده است

[ad_1]

به عنوان بخشی از مرحله دوم گفتگوهای بین افغانی با طالبان برای صلح پایدار در افغانستان ، کشورهایی که دوباره در دوحه متحد می شوند در دستور کار “گفتگوهای محتوایی” قرار دارند.

نادر نادیری سخنگوی تیم مذاکره کننده افغانستان به مطبوعات گفت که مرحله دوم گفتگوها که در 14 دسامبر برای مشاوره با تأیید هیئت های طالبان و افغانستان به حالت تعلیق درآمد ، از سر گرفته شده است.

مذاکرات که قرار است از 5 ژانویه آغاز شود ، شب گذشته با ورود تیم مذاکره کننده افغانستان به قطر با یک روز تأخیر آغاز شد.

سرزمین اشغال افغانستان

بازی 12:41

سرزمین اشغال افغانستان

افغانستان ، کشوری که با اشغال اتحاد جماهیر شوروی و سپس ایالات متحده شاهد قتل عام ها و مهاجرت ها بود ، اما جهان با وجود این همه آزار و اذیت ها چشم بست. در این قسمت از اطلس به افغانستان می رسد که از بدو تاسیس تاکنون درگیر هرج و مرج بوده و برای زنده ماندن در میان هرج و مرج تلاش می کند.

روند صلح با طالبان

پس از آنکه ایالات متحده در 29 فوریه سال 2020 با طالبان به توافق صلح رسید ، روند بین افغانستان آغاز شد.

دولت کابل و طالبان که در ماه سپتامبر سال 2020 در میز مذاکره در دوحه ، پایتخت قطر نشسته بودند ، ابتدا درباره اصول و اصول بحث کردند. در حالی که طالبان خواستار آن بودند كه فقه حنبلی را مبنای مشكلات پیش آمده در این گفتگوها قرار دهند ، دولت كابل با این استدلال كه بخشهایی در كشور وجود دارد كه به آن فقه تعلق ندارند ، اعتراض كرد. سازش با میانجیگری ایالات متحده و انعطاف پذیری کشورها حاصل شد.

دور دوم گفتگوهای اجلاس امروز دوحه “گفتگوهای محتوایی” است. بر این اساس ، دولت افغانستان و طالبان موضوعات و اولویت های گفتگوها را تعیین می کنند.

دولت افغانستان اصرار دارد که اولویت باید اطمینان از آتش بس و آتش بس توسط طالبان باشد. از سوی دیگر ، طالبان می خواهند اولویت خود را ایجاد یک دولت انتقالی قرار دهند که در آن نماینده آن باشد.

دولت افغانستان همچنین با تقاضای طالبان مبنی بر اینکه توافقنامه 29 فوریه 2020 با ایالات متحده به عنوان یک سند اصلی مرجع در مذاکرات دوحه شناخته شود ، مخالف است. دولت کابل با تکرار اینکه طرف توافق با ایالات متحده نیست ، معتقد است که این توافق نامه که طالبان را به رسمیت می شناسد و تصمیم به عقب نشینی نیروهای آمریکایی دارد ، بازوی آن را ضعیف می کند.

مرحله دوم گفتگوهای میان افغان ها فردا در دوحه پایتخت قطر ادامه خواهد داشت

جهان

مرحله دوم گفتگوهای میان افغانها فردا در دوحه پایتخت قطر ادامه خواهد یافت[ad_2]