مرحله دوم گفتگوهای میان افغانها فردا در دوحه پایتخت قطر ادامه خواهد یافت

[ad_1]

مرحله دوم مذاکرات بین افغانستان که در 14 دسامبر برای رایزنی با تأیید هیئت طالبان و افغانستان به حالت تعلیق درآمده بود ، فردا در دوحه ، پایتخت قطر از سر گرفته می شود.

پس از وقفه در مذاکرات ، هیئت افغان عازم افغانستان شد و هیئت طالبان به پاکستان رفت.

در این دوره ، هیئت افغانستان با رئیس جمهور اشرف غنی ، رئیس شورای عالی آشتی ملی عبدالله عبدالله ، رهبران احزاب سیاسی و سازمان های غیردولتی (NGO) دیدار کرد ، در حالی که هیئت طالبان با مقامات ارشد پاکستان دیدار کرد.

هیئت افغان در حالی که بحث در مورد موضوعاتی که باید در مرحله دوم مذاکرات انجام شود ، نگرانی ها و پیشنهادات نمایندگان سازمان های غیردولتی را درباره عناصر مورد بحث در مذاکرات جمع آوری کرد.

انتظار می رود تیم مذاکره کننده امروز برای مذاکرات که فردا برگزار می شود ، به قطر برود.

مذاکرات بین افغانها برای از سرگیری در 5 ژانویه

جهان

مذاکرات بین افغانها برای از سرگیری در 5 ژانویه

در مرحله دوم روی چه چیزی تمرکز خواهید کرد؟

در مرحله اول مذاکرات ، در مورد روش مذاکره اتفاق نظر حاصل خواهد شد ، در حالی که محتوای و ترتیب مذاکرات در مرحله دوم مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اولویت هیئت افغان در این مرحله اطمینان از آتش بس خواهد بود. با توجه به اطلاعات دریافتی از اعضای هیئت ، تلاش خواهد شد تا موضوع آتش بس در اولین گفتگوها قرار گیرد.

از سوی دیگر ، برای هیئت طالبان ، توزیع دولت در افغانستان پس از صلح در اولویت مذاکرات در این مرحله خواهد بود.

بر اساس اطلاعاتی که حافظ منصور ، عضو کمیته مذاکره در افغانستان به نقل از وی ، لیست ارائه شده توسط هیئت طالبان ، دولت پس از صلح و توزیع قدرت است.

اگرچه انتظار می رود هیئت افغانستان در مذاکرات این تور شرکت کند ، اما هنوز مشخص نیست که تغییری در هیئت طالبان ایجاد خواهد شد یا خیر.

بحث در مورد محل مصاحبه ها

در حالی که قطر قبلاً میزبان گفتگوهای صلح آمریكا و طالبان و هم اكنون مذاكرات بین افغانستان بود ، خواستار حمدالله محیب رئیس جمهور غنی و مشاور امنیت ملی برای “مذاكرات در این كشور” بحث و جدال هایی را برانگیخته است.

وقتی طالبان به تماس گانی و محیب پاسخ منفی دادند ، ترس از به تعویق افتادن مذاکرات ایجاد شد.

عبدالله ، رئیس شورای عالی آشتی ملی ، سپس با رئیس جمهور غنی دیدار و اعلام کرد که آنها برای ادامه این مرحله از مذاکرات در قطر توافق کرده اند.

برخی از رسانه های محلی گزارش دادند که این مرحله از مذاکرات قرار است در استانبول انجام شود.

  • روند صلح با طالبان
  • گفتگوهای صلح بین دولت افغانستان و هیئت طالبان که از 12 سپتامبر در دوحه آغاز شده و به دلیل اختلافات متوقف شده بود ، از سر گرفته شده است.
  • در حالی که توافق در مورد روش مذاکره با تأیید هر دو طرف حاصل شد ، مرحله دوم برای مذاکرات در مورد محتوای اصلی مذاکرات صلح اتخاذ شد.
  • مرحله دوم مذاکرات با تأیید طرفین در 14 دسامبر به مدت 23 روز به حالت تعلیق درآمد.
  • اگر مرحله دوم مذاکرات مثبت خاتمه یابد ، مذاکرات اصلی صلح آغاز می شود.[ad_2]