نتیجه دردناک حملات اسرائیل به غزه

[ad_1]

اسرائیل و حماس پس از 11 روز حملات شدید اسرائیل به غزه به توافق آتش بس بی قید و شرط رسیده اند.

حمله MESKID-I در AKSA

تنش هایی که با تصمیم اسرائیل برای بیرون راندن فلسطینی ها از خانه هایشان در محله شیخ چرا آغاز شد ، با حمله 7 مه به مسجد الاقصی افزایش یافت.

کودکان بمب افکن اسرائیل

حماس پس از آنکه اسرائیل حملات خود را به خاک فلسطین متوقف نکرد ، با موشک پاسخ داد. از طرف دیگر ، اسرائیل به مدت 11 روز بمب را به شهرک های غیرنظامی از جمله کودکان پرتاب کرد.

232 شهید فلسطینی

وزارت بهداشت فلسطین در غزه گفت 232 فلسطینی از جمله 65 کودک ، 39 زن و 17 پیر در حملات اسرائیل جان خود را از دست داده اند.

این وزارت گفت که 1900 نفر از جمله 560 کودک ، 380 زن و 91 سالخورده زخمی شده و حال 90 نفر از آنها وخیم است. علاوه بر غزه ، فلسطینیان در کرانه باختری غرب نیز مورد هدف نیروهای اسرائیلی قرار گرفته اند.

مدت کوتاهی دو کودک از موشک های اسرائیلی در غزه فرار کردند

بازی 00:56

دو کودک به سختی از موشک های اسرائیلی در غزه فرار کردند

اسرائیل اشغالگر علی رغم همه واکنش های سراسر جهان به حملات خود به فلسطین ادامه می دهد. در حالی که نیروهای اشغالگر حمله هوایی به یک آپارتمان در غزه را برای مدتی انجام دادند ، دو کودک فلسطینی از موشک گریختند. لحظه حادثه در چند ثانیه در دوربین های امنیتی ثبت شد.

75 هزار نفر از فلسطینیان توزیع شده اند

در تظاهرات حمایت از غزه در کرانه باختری 29 فلسطینی جان خود را از دست داده و 6309 نفر زخمی شدند. طبق اعلام سازمان ملل ، حداقل 75000 نفر آواره شده اند.

1800 خانه در غزه تخریب شده است

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط وزارت مسکن و کارهای عمومی در غزه ، به دلیل یازده روز حمله هوایی و زمینی اسرائیل ، 1800 خانه تخریب و 6800 خانه نیز خسارت جزئی دیده است.

ویرانی بزرگ در غزه ، بمباران شده توسط اسرائیل

بازی 00:57

ویرانی بزرگ در غزه ، بمباران شده توسط اسرائیل

نیروهای اشغالگر اسرائیلی شب گذشته غزه را به شدت با هواپیماهای جنگی بمباران کردند. میزان حملات هنگام طلوع آفتاب مشخص شد. تخریب گسترده در بت لاهیا ، واقع در شمال غزه رخ داد. با غیرقابل استفاده شدن ده ها خانه ، در محل ریختن بمب ها یک حفره بزرگ ایجاد شد.

خاطرنشان شد که 5 ساختمان مسکونی بزرگ (برج) به طور کامل تخریب شده و 74 ساختمان عمومی و دولتی در این حملات آسیب دیده اند. این ساختمان که دفاتر رسانه های مانند آسوشیتدپرس و الجزیره را در خود جای داده است نیز ویران شد.

اقتصاد متمرکز

نیروهای اسرائیلی بیش از 300 سایت اقتصادی ، صنعتی و تجاری را بمباران کردند. به طور کامل 7 کارخانه را تخریب کرد و به بیش از 60 مرکز توریستی آسیب رساند. 31 ترانس برق در غزه در حملات اسرائیل آسیب دید و 9 خط اصلی قطع شد.

زیرساخت پست الکترونیکی

ارتش اسرائیل در حملات 11 روزه بر خیابان ها و زیرساخت ها تمرکز کرد. شبکه های فاضلاب و منابع آب زیرزمینی در اثر این حملات به شدت آسیب دیدند.

اسرائیل جاده های بیمارستان های غزه را بمب گذاری می کند

عکس 5

عنوان

اسرائیل خیابان ها و جاده های منتهی به بیمارستان های غزه را تخریب می کند.

عنوان

جاده ها در نتیجه بمباران اسرائیل غیرقابل استفاده هستند ، این تلاش برای جلوگیری از رسیدن آمبولانس ها به بیمارستان ها است.

عنوان

چاله های عظیمی در نقاط بمب گذاری شده تشکیل شده است.

عنوان
عنوان

اسرائیل جاده های بیمارستان های غزه را بمب گذاری می کند

نیروهای اسرائیلی اشغالگر خیابان ها و جاده های منتهی به بیمارستان های غزه را بمباران می کنند. اسرائیل که می خواست از انتقال مجروحان توسط آمبولانس ها از مناطق بمباران شده به بیمارستان جلوگیری کند ، جاده های بیمارستان را غیر قابل استفاده کرد.

مساجد نیز برداشته شد

مساجد همچنین از اهداف حملات اسرائیل بودند. در حالی که در بمباران اسرائیل 3 مسجد در غزه به طور کامل تخریب شد ، تقریباً 40 مسجد و 1 کلیسا کمی آسیب دیدند.

46 مدرسه پستی

وزارت آموزش و پرورش فلسطین گفت 46 مدرسه دولتی در نوار غزه آسیب دیده اند. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، 18 بیمارستان و کلینیک در غزه در حملات اسرائیل تخریب شدند.

یادداشتی از یک پسر فلسطینی به مادرش: اگر من شهید شدم ، بگذارید لباس های عید من را بپوشند

جهان

یادداشتی از یک پسر فلسطینی به مادرش: اگر من شهید شدم ، بگذارید لباس های عید من را بپوشند

454 اتومبیل سواری به دلیل حملات کاملاً غیرقابل استفاده بودند یا به طور قابل توجهی آسیب دیدند. در بخش مخابرات ، شبکه 16 شرکت مخابراتی و اینترنتی تحت تأثیر بمباران اسرائیل قرار گرفتند.

ضرر در بخش کشاورزی 27 میلیون دلار است

وزارت کشاورزی فلسطین گفت خسارت اسرائیل به بخش کشاورزی در نوار غزه 27 میلیون دلار بوده است.

گفته شد که در نتیجه این حملات ، که از 10 ماه مه ادامه دارد ، خسارات وارده به سبزیجات و حیوانات در بخش کشاورزی با گذشت هر روز به طور تصاعدی افزایش می یابد.

اشاره شد که تقریباً 30،000 لیتر شیر از بین می رود زیرا دامداران نمی توانند محصولات لبنی تولید و فروش کنند.

افتخار قاتل: اسرائیل را کور کنیم

جهان

افتخار قاتل: بگذارید اسرائیل را کور کنیم

11 میلیون TL پشتیبانی کمک اضطراری از IDDEF برای غزه

جهان

11 میلیون TL پشتیبانی کمک اضطراری از IDDEF برای غزه[ad_2]