نخست وزیر نروژ سولبرگ: ایالات متحده صریحاً اعلام کرد که گوش دادن به حرف متحدان را در سال 2014 متوقف کرده است.

[ad_1]

نخست وزیر نروژ ، ارنا سولبرگ ، در بیانیه ای برای رسانه های نروژی ، ادعاهای گوش دادن به سخنان آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) به رهبران و نمایندگان پارلمان سوئد ، نروژ ، آلمان و فرانسه را از طریق شبکه های نظارت الکترونیکی ارزیابی کرد.

  • سولبرگ با بیان اینکه جلسه روز گذشته وزارت دفاع نروژ و سفارت آمریکا در اسلو مثبت بود ، گفت: “ایالات متحده صریحاً اعلام کرد که در سال 2014 گوش دادن به متفقین را متوقف کرده است. خوشحالم که ایالات متحده اظهار داشت که با ما کار خواهد کرد تا بفهمیم چه خبر است. “
وزیر دفاع روسیه: شویگو: ایالات متحده و ناتو تنش ها را تشدید می کنند

جهان

وزیر دفاع روسیه: شویگو: ایالات متحده و ناتو تنش ها را تشدید می کنند

وزارت دفاع نروژ با سفارت آمریکا در اسلو دیدار کرد

وزارت دفاع نروژ سفیر آمریكا در اسلو را احضار كرده بود تا درباره ادعاها مبنی بر استراق سمع NSA از رهبران و نمایندگان پارلمان اروپا صحبت كند. وزیر دفاع فرانک بیک-جنسن گفت: وزارت دفاع امروز جلسه ای با سفیر آمریکا در اسلو برگزار کرد و در آنجا وی اظهار داشت که جاسوسی علیه متحدان غیرقابل قبول و غیرضروری است.

  • گزارش شده است که نخست وزیر نروژ سولبرگ همچنین با مته فردریکسن نخست وزیر دانمارک به اتهام جاسوسی ملاقات کرده است.
وزیر خارجه ایالات متحده بلینکن: حفظ روابط نزدیک با ترکیه به نفع ایالات متحده و ناتو است

جهان

وزیر امور خارجه ایالات متحده بلینکن: حفظ روابط نزدیک با ترکیه به نفع ایالات متحده و ناتو است

ادعاهای جاسوسی

در این گزارش که توسط سازمان پخش تلویزیونی دانمارک (DR) منتشر شده ، آمده است که بین سالهای 2012 و 2014 ، تلفنهای سیاستمداران سطح بالا از آلمان ، سوئد ، نروژ و فرانسه از طریق دسترسی به سیستم های ارتباطی کشورها با کابل های مختلف زیردریایی شنود گذاشته شده است و همچنین مرکل. گفته شد که شرکت پخش رادیو دانمارک با 9 منبع تماس گرفته است که گفته می شود به اطلاعات محرمانه دسترسی داشته اند و ثبت شده است که علاوه بر مرکل ، رئیس جمهور آلمان ، فرانک والتر اشتاین مایر و رهبر مخالفان ، Peer Steinbrück نیز مورد بازجویی قرار گرفتند.

  • وزیر دفاع دانمارک ، ترینه برامسن ، که گفته می شود از وقایع پیشین مطلع بود ، از عبارت “شنود منظم متحدان غیرقابل قبول است” استفاده کرد.

از سوی دیگر ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان گفتند که انتظار دارند در این مورد توضیحی از ایالات متحده ارائه دهند.

این تحریم برای ایالات متحده اعمال شده است: بگذارید ناتو اکنون فکر کند

برنامه

این تحریم برای ایالات متحده اعمال شده است: حال بگذارید ناتو فکر کند[ad_2]