نزار بنات ، منتقد تشکیلات خودگردان فلسطین “مورد ضرب و شتم قرار گرفت”.

[ad_1]

نزار بنات ، مدافع حقوق بشر و یکی از چهره های مخالف فلسطینی پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی فلسطین در خانه اش در الخلیل ، درگذشت. در بیانیه ای برای پایگاه خبری القدس ، خانواده بنات نگهبانان را به “ضربات چوب و میله های آهنی به سر بنات” متهم کردند.

  • پسر عموی بنات ، حسین بنات ، گفت که 25 فرد مسلح هنگام خواب به خانه نزار بنات نفوذ کرده و فلفل را به صورت او پاشیدند. حسین بنات گفت: “بسیاری از افسران تمام لباس های پسر عموی من را درآوردند و 8 دقیقه بدون وقفه او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.”

عمار بنات به نمایندگی از خانواده صحبت كرد و گفت كه نزار بنات كشته شده است. عمار با اشاره به اینکه بنات ساعت 3:30 بامداد توسط نیروهای امنیتی فلسطین بازداشت شد ، اظهار داشت: نیروهای امنیتی درب منزل بنات را منفجر کرده و وارد آن شدند ، آنها او را با چوب و مضراب مورد ضرب و شتم قرار دادند. عمار ادامه داد: “نیروهای امنیتی همچنین فلفل را بر روی بنات پاشیدند. آنها لباس های خشن او را از تن او بیرون کشیدند و مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

خاکسپاری نزار بنات.

دفن نزار بنات.

مرگ بنات باعث اعتراض شدید در کرانه باختری شد. صدها نفر در رام الله ، مقر تشکیلات خودگردان فلسطین گرد هم آمدند و خواستار استعفای محمود عباس ، رئیس جمهور فلسطین شدند. هنگامی که پلیس با گاز اشک آور معترضان را متفرق کرد ، یک صورت به صورت یکی از معترضان برخورد کرد. معترض زخمی به بیمارستان منتقل شد.

  • جبرین البکری ، فرماندار شهر الخلیل کرانه باختری اشغال شده ، در بیانیه ای کتبی گفت که بنات به دستور دادستان توسط نیروهای امنیتی فلسطین بازداشت شد و گفت: “در طی بازداشت ، سلامتی وی رو به وخامت نهاد و او به بیمارستان دولتی الخلیل منتقل شد و در بیمارستان درگذشت. او گفت. نخست وزیر محمد استای گفت که تحقیقات در مورد مرگ بنات آغاز شده است.

خانه بنات مورد اصابت گلوله قرار گرفت

بنات که در ویدئوهایی که در فیس بوک منتشر کرده از فساد در تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاد کرده است ، پیش از این نیز چندین بار توسط نیروهای امنیتی فلسطین دستگیر شده است. بنات که یکی از کاندیداهای انتخابات پارلمانی نیز بود ، دو ماه پیش اعلام کرد که به خانه اش شلیک شده است.

بیانیه حماس

در بیانیه کتبی حماس آمده است که سرویس امنیتی فلسطین مسئول مرگ نزار بنات شناخته شده و این حادثه به شدت محکوم شده است. در این بیانیه آمده است: “این یک جنایت سازمان یافته عمدی است که نشان دهنده نگرش تشکیلات خودگردان فلسطینی و سرویس امنیتی فلسطین نسبت به مردم ما و فعالان مخالف است.”

این تظاهرات در مراسم خاکسپاری بنات برگزار شد.

این اعتراضات در مراسم خاکسپاری بنات انجام شد.

سازمان های حقوق بشری خواستار تحقیق در این باره شده اند

گروه ها و گروه های حقوق بشری فلسطینی بلافاصله پس از دستگیری نزار بنات را محکوم کردند و خواستار تحقیقات شدند. در بیانیه کتبی صادر شده توسط کمیسیون حقوق بشر فلسطین آمده است که حادثه مرگ بنات بسیار جدی گرفته شده است ، تحقیقات در مورد این حادثه آغاز شده است ، یک معاینه پزشکی تعیین شده توسط کمیسیون در کالبد شکافی شرکت می کند و نتیجه پس از پایان تحقیقات بلافاصله اعلام شود.

اتحادیه اروپا “ابراز نگرانی” می کند

هیئت فلسطین اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) “ناراحتی” خود را از مرگ بنات ابراز داشته است. هیئت در بیانیه ای در حساب توئیتر خود ، از مرگ این فعال و نامزد سابق بنات پس از دستگیری توسط نیروهای امنیتی ابراز تعجب کرد. هیئت اتحادیه اروپا خواستار تحقیق مستقل ، شفاف و جامع بدون تأخیر شد.

لشکرکشی اورشلیم با جوانان: 28 درخواست از مسلمانان برای فلسطین

جهان

لشکرکشی اورشلیم با جوانان: 28 درخواست از مسلمانان برای فلسطین[ad_2]