“نقض داوطلبانه ایالات متحده در توافق نامه تعرفه بالا WTO برای فولاد کره و غیره”

[ad_1]

برنده مناقشه AFA کره

کره جنوبی پیرامون ارائه “اطلاعات نامطلوب (AFA)” ، یک تکنیک مورد استفاده ایالات متحده برای اعمال تعرفه های بالا در تحقیقات ضد دامپینگ ، در یک اختلاف تجاری بین کره و ایالات متحده در سازمان تجارت جهانی (WTO) پیروز شده است.

وزارت بازرگانی ، صنعت و انرژی در تاریخ 21th اعلام کرد که WTO AFA را بر روی فولاد و ترانسفورماتورهای کره اعمال می کند و به دولت کره کمک می کند تا در هر هشت اقدام انجام شده توسط ایالات متحده که سطح بالایی از تعرفه های ضد دامپینگ و خنثی را اعمال می کند ، کمک کند.

در بررسی وظایف ضد دامپینگ و خنثی سازی ، اگر AFA متوجه شود که شرکت مورد تحقیق با ارائه داده ها به اندازه کافی همکاری نمی کند ، وزارت بازرگانی ایالات متحده به طور خودسرانه تعرفه های نرخ بالا را با استفاده از اطلاعاتی که برای تجارت نامطلوب است ، محاسبه می کند ، مانند ادعای متقاضی و نه داده های ارائه شده توسط شرکت. این یک روش تحقیق است.

ایالات متحده AFA را در مورد محصولات کره ای اعمال کرد ، با تصمیم نهایی ضد دامپینگ در مورد ورق های فولادی پوشش داده شده در ماه مه 2016 (نرخ تعرفه 47.80٪) و وضع نرخ بالای عوارض ضد دامپینگ و خنثی سازی تا 60.81٪. دولت از طریق مجاری مختلف موضوع این ماده را با ایالات متحده مطرح كرد ، اما ایالات متحده به اجرای آن ادامه داد و سرانجام دولت در فوریه 2018 شكایت خود را به سازمان تجارت جهانی ارائه كرد.

یک مقام مسئول از وزارت صنعت توضیح داد: “در یک اختلاف سه ساله ، ما 25000 شواهد را به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم و پس از درگیری شدید ، جایزه را به دست آوردیم.”

وزارت صنعت انتظار داشت كه این تصمیم مانع از استفاده نامعقول AFA در مورد سایر اقلام صادراتی و همچنین در مورد هشت قلم شود. در حال حاضر بعید به نظر می رسد که ایالات متحده مفاد AFA را لغو کند ، اما اگر دادگاه در تصمیم “لبخند” تجدید نظر کند ، تعرفه های ضد دامپینگ اعمال شده بر محصولات شرکت های محلی در گذشته قابل بازگشت است. یکی از صاحب نظران این صنعت گفت: “با استقرار دولت جو بایدن ، که بر بازسازی اتحادها و چندجانبه گرایی متمرکز است ، انتظار می رود شرکت های محلی در آینده بتوانند سبد محصولات خود را تنظیم کنند.”[ad_2]