هلیکوپترها محل عروسی در مالی را بمباران کردند: 100 غیرنظامی کشته شدند

[ad_1]

گزارش شده است که حمله هوایی در منطقه موپتی در مالی در شبی که بازار را به روز دوشنبه متصل کرد و حداقل 100 غیرنظامی را به هلاکت رساند ، توسط فرانسه انجام شد.

بر اساس گزارش های منتشر شده در مطبوعات فرانسه ، منابع ارتش گزارش دادند که آنها عصر یکشنبه به روستای بونتی در منطقه موپتی حمله کردند.

ماکرون که در هر جبهه ای شکست می خورد ، به اسلام اعلان جنگ می دهد

بازی 03:47

ماکرون در هر جبهه ای که می بازد ، علیه اسلام اعلام جنگ می کند

امانوئل مکرون که اقتدار وی روز به روز در فرانسه کاهش می یابد و نمی تواند به عنوان “رهبر کاریزماتیک” مورد نظر خود در جهان برسد ، هذیان بزرگی را تجربه می کند. هرج و مرجی که با اعتراضات “جلیقه زردها” در فرانسه آغاز شد ، با ویروس کرونا ویرایش جدیدی به خود گرفت. لیبی ، ترکیه ، مدیترانه شرقی ، سوریه و قره باغ کوهستانی پس از دستاوردهای خود قبل از ماکرون تقریباً دیوانه شده اند و سعی دارند از طریق خصومت راست افراطی با اسلام حمایت این کشور را به دست آورند. حسن هوز ، سردبیر ینی شفق درباره وقایع اخیر فرانسه و سخنان ضد اسلامی مکرون می گوید:

منطقه عروسی بمباران شد

اگرچه منابع نظامی فرانسه می گویند این حمله غیرنظامیان نبوده است ، هدف آن گروههای مسلح بوده است ، منابع مالی می گویند در این حمله هوایی یک عروسی بمب گذاری شده و حداقل 100 غیرنظامی از جمله کودکان کشته شده اند.

مالی ، مانند بسیاری دیگر از کشورهای آفریقای غربی ، در مسابقه استعمار در قرن نوزدهم توسط فرانسه مستعمره شد. این کشور که تا اواسط قرن بیستم مستعمره فرانسه بود ، در سال 1960 استقلال خود را اعلام کرد ، اما در سالهای بعد سرنوشت سایر کشورهای منطقه را در اختیار داشت. قدرت های استعمار سابق پس از استقلال به کار در مورد کشورهای جوان آفریقایی ادامه دادند. در سالهای پس از دهه 1960 با کودتا و مشکلات داخلی ، نفوذ فرانسه در مالی کاهش نیافت. در دهه 1990 ، در حالی که فضای دموکراتیک برقرار بود ، برخی همچنان “در پشت صحنه” بر فرانسه حکومت می کردند. [www.mepanews.com]

“مجروحان به راحتی در روستا رها شدند”

روزنامه نگار اÖمر آیدین ، ​​که در فرانسه زندگی می کند ، اطلاعات خود را در مورد این حمله در توییتر به اشتراک گذاشت. آیدین ، ​​با بیان اینکه فرانسه برای اولین بار این حمله را انكار كرد اما روز سوم آن را غیر مستقیم پذیرفت ، “ما پس از گذشت رویترز از این حادثه مطلع شدیم. منابع محلی می گویند تعداد كشته شدگان 100 نفر است. زخمی ها در روستا بودند. حادثه: ما حمله را در جای دیگری سازماندهی کردیم. ” وی گفت: “ما تروریست ها را هدف قرار دادیم.”

رسانه های انگلیسی جزئیات این کشتار را نوشتند

در 5 ژانویه در وب سایت گاردین ، ​​یکی از روزنامه های با نفوذ در انگلستان منتشر شده است در اخبار اطلاعات دقیق در مورد قتل عام غیرنظامیان فرانسه در مالی شامل شد. گاردین به منابع محلی گفت ، ارتش فرانسه با هلی کوپتر به مراسم عروسی حمله کرد. در حملات هوایی بسیاری از غیرنظامیان از جمله کودکان کشته شدند. واقعیت پس از آنکه منابع نظامی فرانسه گفتند نیروهای این کشور در روز یکشنبه به این منطقه حمله هوایی کردند که منجر به کشته شدن گروههای اسلامگرا شد ، آشکار شد. شاهدان گفتند که در این حملات مردان علیه موتورسیکلت ها در روستاهای بونتی و کیکارا هدف قرار گرفته است که گمان می رود مبارزان اسلامی باشند. با این حال ، هدف این حمله غیرنظامیانی بود که روز یکشنبه در مراسم ازدواج جمع شدند.

5000 سرباز فرانسوی در منطقه

فرانسه طی 10 روز گذشته 5 نفر از نیروهای خود را که در عملیات بارخانه در مالی مشغول خدمت بودند از دست داده است. به عنوان بخشی از عملیات بارخانه ، که از سال 2014 آغاز شد ، فرانسه 5،100 سرباز را در موریتانی ، مالی ، بورکینافاسو ، نیجر و چاد در منطقه ساحل مستقر کرد.

نانوای فرانسوی برای جلوگیری از اخراج شاگرد 18 ساله گینه ای اعتصاب غذا می کند

جهان

نانوای فرانسوی برای جلوگیری از اخراج شاگرد 18 ساله گینه ای در اعتصاب غذا است[ad_2]