پیشنهاد پایه از روسیه به ایالات متحده آمریکا – ینی شافاک

[ad_1]

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست ژنو به همتای آمریکایی خود بایدن گفت كه ارتش آمریكا می تواند از پایگاههای روسیه در آسیای میانه استفاده كند. بر اساس اخبار روزنامه روسی “کومرسانت” ، روز یکشنبه قبل از آن ، با اشاره به منابع خود در مسکو ، در جلسه 16 ژوئن ، که همزمان با دوره سرد کاخ سفید و کرملین بود ، پوتین پیشنهاد کرد که بایدن را برای افغانستان هماهنگ کند . وی پیشنهاد داد پایگاه های آنها را در قرقیزستان برای “استفاده عملی” راه اندازی کنند. با این حال ، عنوان شده است که ایالات متحده پاسخ خاصی دریافت نکرده است. پیشنهاد روسیه برای ایجاد پایگاه های خود در آسیای میانه ، که سالها مانع از تداخل قدرت خارجی با رقیب خود ، ایالات متحده شده است ، س manyالات زیادی را ایجاد کرده است.

ترس از ناپایداری

به دنبال تصمیم واشنگتن برای خروج از افغانستان پس از 20 سال اشغال ، طالبان پیروزی های نظامی را علیه دولت مرکزی کابل بدست آورده اند. برای مسکو ، که آسیای میانه را حیاط خلوت خود می داند و از هجوم پناهندگان می ترسد ، این تهدیدی تلقی می شود که دفاع از مرزهای جنوبی آن ، صحنه امنیت را بی ثبات می کند. اگرچه مسکو از خروج آمریکا از افغانستان ابراز خرسندی می کند ، اما نمی خواهد بی ثباتی در افغانستان و تأثیرات منفی آن بر جغرافیای همسایه با خروج کامل ایالات متحده از آن ایجاد شود.

خط قرمز آسیایی مرکزی

ضمیر کابلوف ، نماینده ویژه پوتین در افغانستان ، درباره عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: “این روند نمی تواند و نباید به فرایند استقرار زیرساخت های نظامی آمریکا و ناتو در آسیای میانه تبدیل شود. ما در واشنگتن در سطوح مختلف سیگنال هایی داده ایم. وی گفت: “امیدوارم آنها این سیگنال را بشنوند.” همچنین شناخته شده است که مقامات روسیه بارها از تصمیم ایالات متحده برای خروج از افغانستان انتقاد کرده و ایالات متحده را به ایجاد هرج و مرج در منطقه متهم کرده اند.

سوالی برای زنده ماندن می بیند

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت که مأموریت ایالات متحده در افغانستان سقوط کرده و خروج آمریکا و ناتو از افغانستان وضعیت سیاسی و نظامی را بیش از پیش با خطر روبرو کرده و تهدید تروریستی در منطقه را تشدید می کند. پیش از این ، بایدن پوتین را “قاتل” خواند و در پاسخ ، پوتین رهبر آمریكا را “ماكو هالیوود” توصیف كرد و گفت كه روابط روسیه و ایالات متحده در پایین ترین سطح طی سالهای گذشته است. بنابراین ، در زمانی که روابط بین دو کشور تیره شده است ، پیشنهاد روسیه به ایالات متحده برای استفاده از پایگاه های خود ، به ویژه پیشنهاد استفاده از پایگاه های خود در آسیای میانه ، که آن را بقا به دلایل امنیتی می داند و سالها که اجازه نداده بود نیروی دیگری وارد عمل شود ، تعجب کرد.

روسیه رزمایش دریای سیاه را

جهان

روسیه رزمایش دریای سیاه را “تحریک آمیز” خوانده است: ایالات متحده این منطقه را به یک جنگ قدرت تبدیل می کند

هشدار از افغانستان از روسیه به ناتو: در صورت عقب نشینی ، جنگ داخلی در می گیرد

جهان

هشدار از افغانستان از روسیه به ناتو: در صورت عقب نشینی ، جنگ داخلی در می گیرد



[ad_2]