چه کسی اعتبار موفقیت در منبع باز را بدست می آورد؟

[ad_1]

بیش از 2000 سال پیش ، تاکیتوس ، مورخ رومی خاطرنشان کرد که “پیروزی را همه ادعا می کنند” – یا همانطور که برخی ترجمه ها می گویند: “موفقیت پدران زیادی دارد”. منبع باز مشابه است. به عنوان مثال ، AWS اخیراً با آزمایشگاه های Grafana برای ساخت و همکاری همکاری کرده است استارت آپ سرویس مدیریت شده پرومتئوس – دو شرکت برای ارائه نرم افزار نظارت بر منبع باز به عنوان سرویس ابری با هم همکاری می کنند. ساده به نظر می رسد ، درست است؟

اشتباه.

برای دسترسی به این سرویس Prometheus ، تعدادی از شرکت ها و جوامع متنوع مختلف در این زمینه نقش دارند: SoundCloud ، که پرومتئوس را به دنیا آورد. Hyperic ، الهام بخش پشت قشر (از طريق محدوده) SpringSource ، که ارزش تجاری نظارت را تشخیص می دهد. اوه ، و در قلب همه اینها ، Weaveworks ، شرکتی که شاید بیشتر با GitOps شناخته شده باشد ، اما همچنین Cortex را ایجاد کرده است.

دفن شده در تاریخچه Cortex یک درس اعتبار منبع باز است. Tl ؛ دکتر.؟ پیچیده است همچنین پراکنده است. و دقیقاً نحوه کار با منبع باز چیست.

پول و منبع آزاد

در مورد Cortex ، این واقعا با پول شروع شد. یا بهتر بگوییم نیاز به درآمدزایی.

همانطور که مدیرعامل Weaveworks الکسیس ریچاردسون در مصاحبه ای گفت: “یادم می آید که با رود صحبت کردم [Johnson, SpringSource CEO]و او گفت که بزرگترین حسرت کاری اش در مورد راهی که SpringSource طی کرده این بود که بلافاصله Hyperic را کسب نکرد و اجازه نداد ارزش آن بیشتر شود … این اظهار نظر در ذهن من سوخت. “

همانطور که ریچاردسون می گوید ، برای او روشن شد که کلید کسب درآمد از منبع آزاد از طریق نظارت و مدیریت است ، چیزی که در نهایت باعث شد او Pivotal را ترک کند ، جایی که وی مدیریت Spring و vFabric را بر عهده داشت (دیگر مواردی مانند RabbitMQ را ذکر نکنید). و Weaveworks را در سال 2014 راه اندازی کرد.

ریچاردسون معتقد بود که دنیای کانتینرهای داکر در بازار Spring برای کاربردها بازی می کند: نظارت و مدیریت مهم است. این نژاد دامنه بافت، روشی برای تجسم میزبانها ، کانتینرها و خدمات Docker در زمان واقعی. Scope یک پروژه منبع باز عالی است. اما من از خودم جلوتر هستم زیرا Scope از Weaveworks شروع نشده است. نه دقیقا.

در حالی که Weaveworks روش هایی را برای نقشه برداری و تجسم برنامه های ظرف دار در نظر گرفت ، با مهندس سابق SoundCloud مصاحبه کردند. پیتر بورگون و دریافت که او بر روی برخی از ایده ها که با ایده های آنها همزمان است ، به طور جانبی کار می کند. در حالی که در SoundCloud بود ، بورگون با دوست خود دیوید کالچمید (سپس شرکت شخصی خود ، Type Type Type) را اداره می کرد برای راه حل نظارت و تجسم که توجه ریچاردسون را به خود جلب کرد. هر دو به Weaveworks پیوستند و کارهای نظارت اولیه آنها به یک دامنه تبدیل شد.

دامنه عالی بود ، اما از نظر عملکرد می تواند بهتر باشد. بورگون ، تازه از زمان حضور در SoundCloud ، غوطه ور در Prometheus ، در تلاش است تا این شرکت از Prometheus به عنوان راهی برای ارائه این معیارها استقبال کند. با این وجود ، مشکل افزودن پرومتئوس به Scope این بود که کسی برای چرخاندن یک نمونه EC2 آمازون هر بار که می خواستند معیارهای کاربرد خود را ببیند ، باید هزینه کند. ممکن است گران شود. سفر Cortex شرکت Weaveworks با نیاز به درآمدزایی آغاز شد (پرومتئوس!) ، و حالا این شرکت مجبور بود بفهمد چگونه پس انداز می کند تا خدمات خود را لذتبخش کند (نه پرومتئوس!).

این شرکت مجبور بود چیز متفاوتی را امتحان کند. این سرویس به سرویسی شبیه پرومتئوس نیاز داشت ، اما به Weaveworks این امکان را داد تا معیارهای مشابه پرومتئوس را بدون پرداخت هزینه چرخش نمونه های پرومتئوس ، وقتی کسی بخواهد آن معیارها را مشاهده کند ، ارائه دهد.

روشی متفاوت برای چرخاندن پرومتئوس

این “چیز متفاوت” Cortex بود که از طرحی کاملاً متفاوت استفاده می کرد. ریچاردسون می گوید ، Cortex “یک سری کد پرومتئوس را وارد می کند ، اما بیشتر شبیه Apache Cassandra است.” به این معنی که هیچ چیز ، ویژگی های واضح و مشترک با همه داده ها بدون همکاری برای ذخیره داده ها به نقاط مختلف سیستم نمی روند. سرویس Weaveworks با استفاده از همان سبک متریک به نظر می رسید و می توانست به Prometheus متصل شود ، اما به گونه ای دیگر طراحی شده است.

با ادامه این موضوع “اعتبار متن باز از کجا شروع و پایان می یابد؟” ، تیم طراحی Weaveworks شامل مدیر طراحی تام ویلکی ، که اکنون در آزمایشگاه های Grafana است ، جایی که توسعه خود را در Cortex ادامه می دهد (تفاوت های ظریف کلسی هایتاور “همان تیم ؛ شرکت های مختلف “). اما او با تجربه قابل توجهی از کاساندرا که به شکل دادن به طراحی Cortex کمک کرد ، به Weaveworks آمد. این تیم همچنین شامل جولیوس ولز ، بنیانگذار Prometheus در SoundCloud و مشاور فعلی Weaveworks بود.

بنیانگذاران این شرکت معتقد بودند که پرومتئوس هنگامی موفق خواهد شد که کوبرنتس بلند شود و Cortex اجازه کسب درآمد از SaaS را بدهد. واقعیت این است که توسعه هر دو فناوری و تجارت به زمان نیاز دارد. وی در مصاحبه ای با برایان بورهام ، مهندس محترم Weaveworks ، بر میزان تلاش برای هدایت Cortex به موفقیت فعلی خود تأکید کرد:

Cortex سالها به طول انجامید و بازنویسی و معماری مجدد بسیار گسترده ای را پشت سر گذاشت. مثل کشتی تیزوس است. چندین بار چوب تعویض شده است. سالهاست که به طور مداوم در Weaveworks تولید می شود. تجهیزات اصلی صوتی بود ، اما از نظر طرف NoSQL ، ما از یک طرح نسخه 11 استفاده می کنیم.

بورهام گفت همانطور که Cortex امیدوار بود از ابتدای کار بود ، اما بسیار کندتر از Prometheus بود ، اگرچه روی “یک سیستم جامع و توزیع شده” کار می کرد. Weaveworks برای سرعت بخشیدن به آن کارهای زیادی انجام داده است (افزودن حافظه پنهان ، ردیابی Jaeger برای تشخیص نقاط تاخیر و غیره) و Cortex حداقل در دو سال گذشته سریعتر از Prometheus کار کرده است.

ریچاردسون چهار عنصر اصلی را تحریک کرد که تلاش های شرکت را برای تحقق وعده Cortex تحریک می کند. اولین مورد این است که کار شامل مدیریت یک سرویس واقعی به مردم است. “راه اندازی سرویس Cortex Prometheus on Demand قطعاً چیزهای زیادی به ما آموخته است [how to operate it in the real world]”ریچاردسون می گوید. دومین؟ “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. انجام این کار از راه های دیگر بسیار دشوار است. “سوم ، جامعه پر رونق Weaveworks و Cortex ، که اکنون مهندسانی فعال در DigitalOcean و جاهای دیگر را شامل می شود ، تصمیمی آگاهانه گرفتند که Cortex را از انتهای پشت DynamoDB / Amazon S3 جدا کنند.” این باعث مفیدتر شدن آن شد زیرا در مکان های بیشتری اجرا می شود و شما را به طور کامل به AWS متصل نمی کند. “و چهارم؟” جادوی منبع باز. “Weaveworks Cortex را به CNCF معرفی کرد ، به آن دید و قدرت بسیار بیشتری می بخشد.

امروز ، این جادوگری به این معنی است که Weaveworks ، هنوز هم هست یکی از مهمترین بازیکنان در Cortex، دیگر نیازی به کشیدن وزن کامل ندارد. آزمایشگاه های Grafana اکنون بزرگترین همکاری Cortex است (Weaveworks دوم است) ، اما میزبان آن است دیگران نیز تشدید شدنداز جمله Red Hat ، Robinhood ، Splunk و DigitalOcean. این نشانه ای از “جادوی” قابل توجه منبع باز و همچنین تجزیه و تحلیل موفقیت آمیز Weaveworks در مورد یک مدل واقعی از مدیریت جامعه منبع باز بدون ارائه دهنده شخصی کنترل شده است.

در اینجا چگونگی عملکرد منبع باز توضیح داده شده است. پروژه هایی مانند Loki (پروژه ثبت منبع باز با الهام از Prometheus) یا Envoy از یک شرکت تهیه می شوند ، در شرکت دیگری توسعه می یابند و توسط بسیاری دیگر مورد بهره برداری و بهبود قرار می گیرند. لوکی توسط تام ویلک از Weaveworks ایده پردازی شد ، اما در آزمایشگاه های Grafana توسعه یافت. فرستاده توسط Matt Klein در Lyft راه اندازی شد ، اما Google تنها کمک کننده اصلی شد طی سال گذشته. ما همان الگویی را می بینیم که برای بسیاری از پروژه های منبع باز دیگر نیز در حال اجرا است.

این یک اشتباه نیست این یک عملکرد است. این واضح ترین نشانه این است که شما منبع باز را به درستی انجام می دهید.

درباره منبع باز بیشتر بخوانید:

حق چاپ © 2021 ارتباطات IDG ، شرکت[ad_2]