کار با Azure Image Builder

[ad_1]

ماشین های مجازی از اوایل AWS و Azure بخشی از زیرساخت های ابر بوده اند. اینها برای جذب بارهای آشنا به ابر مهم هستند و به برنامه های موجود و مجموعه مهارتها اجازه می دهد تا از سیستم عاملهای محلی به جهانی افزایش یافته و هدایت شوند. زیرساخت های مجازی حاصل اکنون در حال بازگشت به مراکز داده سخت افزاری فوق تبدیل ما هستند ، جایی که محاسبات متراکم و ذخیره سازی مجازی به عنوان پلی بین معماری های سنتی و محیط ابر عمل می کنند. حتی وقتی سیستم عامل های ابری به ارائه ویژگی های بدون سرور و ارائه کارآمدتر PaaS روی می آورند ، مدل تجاری آشنا IaaS همچنان مهم است.

مدیریت زیرساخت های مجازی با مدیریت تصاویر VM

یک زیرساخت مجازی خوب طراحی شده بر اساس تصاویر به اشتراک گذاشته شده است ، و از آنها به عنوان پایه ای برای برنامه ها و خدمات استفاده می کند ، مدیریت و نگهداری را ساده می کند. با یک تصویر استاندارد می توانید در تنظیمات امنیتی و پیکربندی چاپ کنید ، همچنین قوانین کلی و نصب نرم افزار را تعریف کنید. این فرآیندی است که به نظم و زمان نیاز دارد ، هم در ساخت خط تولید تصویر شما و هم در آموزش توسعه دهندگان و مدیران.

اطمینان از اینکه فقط از تصاویر موجود در مخازن شما استفاده می شود مهم است ، زیرا هر چیزی که با استانداردهای شما مطابقت نداشته باشد می تواند پشت در سیستم شما باشد و نقاط ضعف غیر منتظره را به مدل امنیتی اضافه کند. شما باید سریعاً به نیازهای کاربر برای تصاویر سفارشی پاسخ دهید. در غیر این صورت ممکن است وسوسه شوند که تصاویر تأیید نشده را فقط برای انجام کار ارسال کنند.

افزایش تقاضا برای تصاویر یک مشکل جدید ایجاد می کند: ساخت آن به زمان و زمان بیشتری نیاز دارد تا شخصی سازی شود. شما به روشی نیاز دارید که فرآیند را خودکار کنید و آن را در خطوط انتقال مستمر خود بگنجانید تا برنامه ها بر روی آخرین تصاویر ساخته و اجرا شوند. این روش به شما امکان می دهد تا با بستن زیرساختهای مجازی برای تدوین و استقرار ، انتقال به زیرساختهای مستعد را شروع کنید ، و اطمینان حاصل کنید که هرگونه تغییر برنامه از زیرساختی کامل ، ایمن و آزمایش شده برخوردار است.

معرفی سازنده لاجوردی

پاسخ مایکروسافت به این سوال در حال حاضر تحت بازبینی عمومی است. دسترسی کل در ابتدا برای سه ماهه چهارم سال 2020 برنامه ریزی شده بود ، اما در حال حاضر روند کندی دارد. لاجورد سازنده تصویر ارتقا ابزار تصویربرداری منبع باز HashiCorp Packer، یکپارچه سازی آن در خط فرمان Azure و تمرکز بر ساخت ماشین های مجازی Linux و Windows Azure. Packer تصاویر Hyper-V و VMware را برای تصاویر AWS ، Google Cloud Platform ، Azure و Docker تولید می کند. نسخه مایکروسافت کاملاً برای تصویربرداری Hyper-V است و از ماشین های مجازی نسل اول برای نمونه های Azure و محلی Azure Stack پشتیبانی می کند.

پیش نمایش تمام ویژگی های برنامه ریزی شده را ندارد ، اما بیشترین مواردی را دارد که شما برای ساخت و مدیریت خودکار کتابخانه تصاویر خود نیاز دارید. با آن شروع به ساخت تصاویر اساسی می کنید که پس از پیکربندی می توانند اصلاح و پیاده سازی شوند. این می تواند هنگام انتشار به روزرسانی ، تصاویر را اصلاح کند ، اطمینان حاصل کند که کتابخانه شما به روز است و مکانها آخرین به روزرسانی های امنیتی را دارند.

این ویژگی ها را باید از هر طراح تصویری انتظار داشته باشید. هنگامی که Azure Image Builder را با محیط devops موجود خود ادغام می کنید ، همه چیز جالب می شود. در اینجا می توانید روی پیکربندی های Chef ، Puppet یا مهمتر از همه از ابزار پیکربندی خود مایکروسافت کلیک کنید. با DSC می توانید محدودیت های پیکربندی کمتری را تنظیم کنید تا از سطح اساسی امنیت و ویژگی هایی برخوردار باشید که فقط هنگام به روزرسانی سیستم ها قابل بهبود هستند (البته تعاریف DSC خود را نیز به روز کنید). می توان آن را با هر خط لوله تلفیقی موجود ادغام کرد ، اطمینان حاصل کرد که تغییرات تصویر به طور خودکار در مخازن پیاده سازی می شوند. اگر از Azure Devops استفاده می کنید ، حتی یک کار ساده وجود دارد که همه چیز را برای شما مدیریت می کند.

تصاویر VM را از روی کد بسازید

مایکروسافت به شما این امکان را می دهد که با اکثر سیستم عامل های Azure ماشین مجازی پشتیبانی شده اخیر ، از جمله پشتیبانی طولانی مدت از اوبونتو ، SUSE Linux Enterprise Server و ویندوز سرور 2016 و 2019 کار کنید. می توانید از این طریق برای انتقال از یک تصویر سیستم عامل سفارشی به محفظه های برنامه به عنوان بخشی از انتقال از محلی به ابر بومی از طریق زیرساخت های مجازی میزبان Azure استفاده کنید ، بدانید که کد شما روی سیستم عامل میزبان پشتیبانی شده حتی در سیستم عامل Azure اجرا می شود. کوبرنتس

مهم است که مجوزهای درست Image Builder را دریافت کنید. لاجوردی استفاده می کند هویت مدیریت شده برای دسترسی به منابع و شما باید مجوزهای مناسب را برای گروه های منابع با استفاده از یک رمز هویت در الگوهای خود تنظیم کنید. در Azure CLI یا PowerShell یک هویت ایجاد کنید و سپس مجوزهای مناسب را برای ایجاد ، مدیریت و توزیع تصاویر اضافه کنید.

در زیر پوشش ، این سرویس براساس الگوی تصویر JSON ساخته شده است ، در Azure CLI پیاده سازی و مدیریت شده است. این تصویر VM و قابلیت های آن را تعریف می کند ، که به عنوان مصنوعی در Azure Resource Group ذخیره می شود. هنگامی که الگو در محل قرار گرفت ، Image Builder فایلهای منبع تصویر (مانند تصویر VM یا نصب کننده ISO) را به همراه همه اسکریپت های مورد نیاز برای ساخت تصویر شما بارگیری می کند. تصاویر در صورت لزوم قبل از ذخیره در گالری تصاویر آماده برای استفاده شما ایجاد می شوند.

روند ساخت و ساز رایگان نیست. هزینه های محاسبه ، شبکه و منابع ذخیره سازی وجود دارد ، بنابراین از دیدن هزینه های ساخت صورت ماهانه خود در Azure تعجب نکنید. بیشتر هزینه ها از طریق فضای ذخیره سازی و شبکه تأمین می شود ، خصوصاً اگر در مناطق مختلف تصاویر داشته باشید. تصاویر باید در ذخیره شوند گالری با تصاویر مشترککه می تواند در سراسر جهان تکرار شود و همچنین فضای ذخیره سازی اضافی را ارائه دهد. برنامه ها را می توان با استفاده از الگوهای ARM برای ارتقا در این تصاویر پیکربندی کرد ، و در دسترس بودن بالا و توزیع منطقه ای هدفمند باید زمان لازم برای استقرار یک تصویر را به حداقل برساند.

شروع با الگوهای تصویری از پیش تعریف شده

مایکروسافت نمونه الگوهای تصویری را در مخزن GitHub. آنها باید با ترکیبی از شروع سریع و سریع برای شروع به شما کمک کنند الگوهای ARM پارامتر شده برای Image Builder. این جدیدترین الگوها آسان ترین حالت برای سفارشی سازی هستند ، اگرچه بهتر است از ابتدا شروع کنید او به سرعت شروع به درک چگونگی ساخت و استفاده از الگوهای تصویری کرد.

هنگامی که الگوهای تصویر را آماده کردید و Image Builder را برای ارائه تصاویر در صورت لزوم پیکربندی کردید ، می توانید آنها را در خطوط لوله devops خود جاسازی کنید ، ساخت یک تصویر VM را به عنوان بخشی از برنامه خود آماده کنید تا آماده تزریق فایل های برنامه و آنها را مستقر کنید ، یا در محیط آزمایش یا آزمایش.

اتوماسیون ایجاد و استقرار تصاویر VM بخش مهمی از ایجاد زیرساخت ابر برای برنامه های شماست. این برنامه به شما امکان می دهد برنامه و ماشین های مجازی خود را همگام سازی کنید ، اطمینان حاصل کنید که همه ساخت ها به روز هستند ، خواه Windows یا Linux باشد.

این روش نحوه ایجاد کد را تغییر می دهد و شما را مجبور می کند که در مورد زیرساخت های مجازی و نحوه تعامل با آن تجدید نظر کنید. تولید تصویر پویا بخشی منطقی از هر رویکرد زیرساختی مانند کد برای devops است. تبدیل آن به بخشی از مدل IaaS Azure باید تیم های توسعه بیشتری را به استقرار زیرساخت ها به عنوان بخشی از هر ساخت تشویق کند.

حق چاپ © 2021 ارتباطات IDG ، شرکت

[ad_2]