کره جنوبی کشتی جنگی پر از نیرو را به تنگه هرمز می فرستد

[ad_1]

نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران روز گذشته گفت: تانکر نفتی کره جنوبی “هنکوک شیمی” که دارای 20 خدمه بود ، به دلیل آلودگی نفتی و آسیب های زیست محیطی در خلیج فارس توقیف شد.

در بیانیه ای که امروز از سوی مقامات کره جنوبی صادر شد ، آمده است که یک ناو جنگی با نیروها در حال حرکت به سمت تنگه هرمز است.

سعید هاتیپ زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که بازداشت کشتی یک موضوع کاملا فنی است ، “این یک وضعیت اضطراری نیست. موقعیت های مشابه بارها در آب های کشورهای دیگر رخ داده است و این کاملا طبیعی است. ایران مانند سایر کشورها نسبت به آلودگی های دریایی بسیار حساس است. به همین دلیل در چارچوب قانون با این موضوع برخورد خواهیم کرد “.

ایران: کره جنوبی 7 میلیارد دلار گروگان دارد

جهان

ایران: کره جنوبی 7 میلیارد دلار گروگان دارد

هیئت اعزامی به ایران اعزام می شوند

کره جنوبی اعلام کرده است که گفتگوهای دیپلماتیک با ایران در مورد آزادی نفتکش توقیفی ادامه دارد. در بیانیه ای که امروز از طرف وزارت خارجه کره جنوبی صادر شد ، آمده است هیاتی برای مذاکره در مورد آزادسازی کشتی در اسرع وقت به ایران اعزام می شود.

این نفتکش را به بندر بندر عباس ، واقع در جنوب ایران ، منتقل کردند. براساس آژانس خبری رسمی کره جنوبی ، نفتکش بازداشت شده توسط ایران دارای 2 ملوان اندونزیایی ، 11 میانماری ، 5 کره جنوبی و 2 ملوان ویتنامی است.

تهدید به امارات در هرمز

جهان

تهدید به امارات در هرمز[ad_2]