یاقوت 3 اجرای موازی دارد

[ad_1]

Ruby 3.0.0 ، نسخه ارتقا یافته زبان پویای منبع باز مورد علاقه شما ، به عنوان نسخه تولیدی کریسمس وارد بازار شده است. نکات برجسته نسخه جدید شامل اجرای موازی و گزینه هایی برای توصیف نوع آن است.

اجرای موازی در قالب یک ویژگی آزمایشی به نام “Ractor” ارائه می شود ، که شبیه به انتزاع شبیه مدل Actor است ، طراحی شده برای اجرای موازی بدون نگرانی برای ایمنی نخ. توسعه دهندگان می توانند چندین راکتور ساخته و آنها را به طور موازی کار کنند. این برنامه های موازی را می توان از نظر نخ ایمن ساخت زیرا رکتورها نمی توانند اجسام عادی را به اشتراک بگذارند. ارتباط بین راکتورها با انتقال پیام ها حفظ می شود. برای محدود کردن اشتراک شی object ، راکتور محدودیت هایی را در نحو روبی وارد می کند.

Ruby 3.0.0 همچنین RBS را معرفی می کند که به عنوان زبان برای توصیف انواع برنامه های Ruby متهم می شود. Ruby 3.0.0 همراه است rbs گوهر ، که امکان تجزیه و تحلیل و پردازش تعاریف نوع نوشته شده در RBS را فراهم می کند. بررسی نوع ، از جمله پروفایل نوع و سایر ابزارهایی که از RBS پشتیبانی می کنند ، برنامه Ruby را با تعاریف RBS بهتر درک می کنند.

RBS برای پشتیبانی از الگوهای رایج در برنامه های Ruby طراحی شده است. انواع گسترده را می توان نوشت ، از جمله انواع join ، اضافه بار روش و محصولات عمومی. معرفی اردک ها با انواع رابط نیز پشتیبانی می شود.

علاوه بر Ractor و RBS ، Ruby 3.0.0 بسیاری از ویژگی های دیگر را نیز ارائه می دهد:

  • برنامه ریز فیبر # برای رهگیری عملیات مسدود کردن. قبلاً مشخص شده بود Thread#scheduler، این گزینه بدون تغییر کد موجود ، کمی موازی اجازه می دهد.
  • نمای حافظه ، یکی دیگر از ویژگی های آزمایشی ، مجموعه ای از C-API است که می تواند یک منطقه حافظه خام ، مانند یک آرایه عددی یا بیت مپ را بین کتابخانه های پسوند مبادله کند. این کتابخانه ها همچنین می توانند فراداده را در منطقه حافظه که شامل شکل ، شکل عنصر و غیره است ، به اشتراک بگذارند.
  • عملکرد بهتر در کامپایلر Ruby MJIT (بر اساس روش های Just In Time).
  • جدا کردن آرگومان های کلمه کلیدی از سایر استدلال ها.
  • Hash#except توکار
  • اظهار حق
  • تعریف بی نهایت روش.
  • الگوی یافتن را اضافه کنید.

توسعه دهندگان می توانند Ruby 3.0.0 را از ruby-lang.org. Ruby 3.0.0 به عنوان پیش نمایش در 25 سپتامبر سال 2020 ارائه شد. پیش نمایش پیگیری در 8 دسامبر و کاندیدای آزادی در 20 دسامبر دنبال شد.

حق چاپ © 2021 ارتباطات IDG ، شرکت

[ad_2]