[오래 전 ‘이날’] 29 ژانویه ، “یک پا کوتاه است” …

[ad_1]

[오래 전 ‘이날’] 29 ژانویه ، “یک پا کوتاه است” …

اصلاح شده2021-01-29 00:13مروری بر زمان مقدمه

ورود2021-01-29 00:00

دانشجویان کمیته معلولیت یونگسی که آموزش درک ناتوانی OT را برای دانشجویان تازه وارد در سال 2018 ارائه می دهند. خبرنگار کیم چانگ-گیل cut@kyunghyang.com

دانشجویان کمیته حقوق معلولیت یونسی در حال انجام آموزش درک ناتوانی OT برای دانشجویان تازه وارد در سال 2018 خبرنگار کیم چانگ-گیل [email protected]

این بخشی است که گزارشات کیونگ یانگ شینمون را در هر 10 سال از 1961 تا 2011 در همان روز مشاهده می کنید. روزانه به روز کنید.

29 ژانویه 1981 “دانشکده به دلیل کوتاهی پا شکست خورد …

امروز ، 40 سال پیش ، کیونگ یانگ شینمون گزارشی در مورد یک تصمیم تاریخی ارائه می دهد که ورود به کالج معلولین را تضمین می کند.

در صفحه 7 کیونگ یانگ شینمون ، مقاله ای تحت عنوان “کارت حقوقی دختران دارای معلولیت جسمی” در تاریخ 29 ژانویه 1981 منتشر شد. تصمیم این بود که حکم دانشگاه مبنی بر رد دانشجویی که 24 امتیاز بیشتر از خط برش بدست آورد به دلیل کوتاه بودن 1.5 پا یک پا به دلیل اثرات فلج اطفال ، عملی غیرقانونی بود که عدالت و عقلانیت را از دست داد.

آقای Do Hyo-hee در سال 1980 از دانشگاه Yeungnam رد صلاحیت شد و پس از 10 ماه دادخواست به لغو رد صلاحیت خود محکوم شد. دو در ژانویه 1980 به کالج داروسازی در دانشگاه جئونام مراجعه کرد و 404 امتیاز کسب کرد ، اما به دلیل ناتوانی جسمی و مانع تحصیل ، رد صلاحیت شد. در جواب ، دانشگاه جئونام در مارس همان سال شکایتی را مطرح کرد که غیرقانونی بود و برنده شد.

این تصمیم فرصتی را برای تحصیل به دلیل معلولیت فراهم می کند ، علی رغم قانون اساسی “همه شهروندان با توجه به توانایی های خود حق تحصیل برابر دارند” و قانون آموزش پیش بینی کرده است که “به همه شهروندان متناسب با توانایی فرصت تحصیل می دهند. “اولین حکم دادگاه مبنی بر غیرقانونی بودن تخلیه دانشگاه های محروم به عنوان یک نقطه عطف در باز شدن درهای دانشگاه ، که به شدت برای معلولان بسته شده بود ، در سال 1981 به افتخار سال جهانی معلولان ثبت شد.

در آن زمان ، بخش چهارم توافق نامه مدنی دادگاه منطقه Daegu (قاضی ارشد چوی گونگ وونگ) در این حکم گفت: از حقوق ، فقط به دلیل اینکه از ناتوانی جسمی با یک پایه کوتاه 1.5 سانتی متری با ساب معلول شد ، رد صلاحیت شد. اقدام غیرقانونی و ناعادلانه خارج از اختیارات مقامات دانشگاه در تصمیم گیری در مورد پذیرش ، اخراج دانشجو ، انتقال ، انتقال و مرخصی صادر شده است. “خاکستر

قوه قضاییه همچنین اظهار داشت: “با توجه به عملکرد اجتماعی دانشگاه ، لازم است علنی شود. رد صلاحیت آقای دو یک کار دانشگاهی است که عقلانیت هنجار اجتماعی را از دست داده و عدالت و تعادل را به طور قابل توجهی از دست می دهد و قابل تحمل نیست توسط قاضی گفت ، “عمل رد صلاحیت Do-san ، که هیچ مشکلی اساسی در ریاضیات ندارد زیرا برای دیگران خطری ایجاد می کند یا به دلیل خودکفایی کافی در فعالیت های گروهی تداخل نمی کند ، یک عمل غیرقانونی است که اصل فرصت برابر برای آموزش ، که توسط قانون اساسی و قانون آموزش و پرورش تجویز شده است. “اضافه.

دوو پس از تصمیم در مصاحبه ای با کیونگ یانگ شینمون گفت: “من خوشحالم که با این تصمیم غالب به همه دانش آموزان در یک وضعیت امیدوارم. من سخت تحصیل خواهم کرد تا یک داروساز بزرگ شوم و به جامعه و کشور برگردم.

[오래 전 '이날']    29 ژانویه

از دیدگاه فعلی ، به نظر می رسد دستور لغو پذیرش دانشگاه به دلیل از کارافتادگی یک اقدام آشکار از تبعیض است. اما در آن زمان ، آستانه دانشگاه برای افراد معلول بالا بود. پذیرش در دانشکده اغلب به دلیل ناتوانی لغو می شد. مانند پرونده دو ، این زمانی بود که او حتی با کمی لنگیدن نمی توانست به دانشگاه برود.

در سال 1972 ، برای دانش آموزان دارای معلولیت معافیت بالایی از ناتوانی جسمی برای کار وجود داشت و این امر به دانش آموزان معلول که مجبور به از دست دادن 8 امتیاز بودند ، اجازه می دهد با استفاده از گذشته نگر به دبیرستان بروند. در سال 1975 ، هنگامی که این دانش آموزان از دبیرستان فارغ التحصیل شدند و وارد دانشگاه شدند ، پذیرش افراد معلول در دانشگاه به یک معضل اجتماعی تبدیل شد.

درک تعداد افراد دارای معلولیت جسمی که از دبیرستان در کشور فارغ التحصیل می شوند به 1121 نفر رسیده است. با این حال ، مطابق با دستورالعمل های مربوط به پذیرش ، اکثر دانشگاه ها دانش آموزانی را که دارای مشکل یادگیری شناخته می شوند ، نمی پذیرند ، دانشجویان معلول بدون قید و شرط سلب صلاحیت می شوند از معاینه بدنی ، حتی اگر آنها تخصصی را انتخاب کنند که در کلاس های آنها تداخل ایجاد نکند. به طور خاص ، تقریباً همه دانشگاه ها ، از جمله دانشکده های پزشکی ، پذیرفته نشدند.

در همان سال ، Ik-Seop Lee پس از سومین چالش خود از دانشگاه یونسی فارغ التحصیل شد و به یک موضوع داغ تبدیل شد. حتی پس از قبولی در آزمون مقدماتی در سال های 1973 و 1974 ، دو بار از دانشگاه یونسی امتحان ورودی منصرف شد ، اما منصرف نشدم و آن را به چالش کشیدم.

در سال 1976 ، تعداد زیادی از دانش آموزان فلج اطفال که حذف شدند با دستورات ویژه رئیس جمهور سابق پارک چونگ هی تحویل داده شدند. در آن زمان ، دانش آموزان و والدین یک اتوبوس اجاره کردند و از قبر Youngsoo Yuk بازدید کردند.

اعضای اتحاد برای آموزش افراد معلول در مقابل کمیسیون ریاست جمهوری برای تملک دفتر ریاست جمهوری در سامچونگ دونگ ، سئول تجمع می کنند و از آنها خواسته می شود تا سیاست آموزش افراد معلول را در پیش گیرند.  خبرنگار کانگ یون جونگ

اعضای اتحاد برای آموزش افراد معلول در حال برگزاری تجمع در مقابل کمیسیون ریاست جمهوری برای تملک دفتر ریاست جمهوری در سامچونگ دونگ ، سئول هستند و از آنها خواسته می شود سیاست آموزش افراد معلول را در پیش گیرند. خبرنگار کانگ یون جونگ

در سال 1981 ، علی رغم تصمیم علیه آقای دو ، رد صلاحیت همچنان ادامه داشت.

در همان سال ، دو معلول که برای کلینیک پزشکی شرقی در دانشگاه کیونگی درخواست کرده بودند ، رد شدند و در سال 1982 در سال بعد ، چهار نفر با معلولیت جسمی در میان فارغ التحصیلان موسسه تحقیقات و آموزش پزشکی قانونی با انتصاب جدید حذف شدند. از یک قاضی متناقض بود دیوان عالی کشور دلیل آن را ذکر کرد: “قضات بیش از هر چیز باید به حیثیت و حیثیت اولویت داشته باشند ، و به خصوص در شرایط جسمی ، نتایج کار به عنوان سفرهای کاری و بازرسی در محل تلقی می شود.”

در سال 1986 ، سه نفر از معلولین توسط گروه پزشکی دانشگاه کاتولیک رد صلاحیت شدند. در آزمون آمادگی تحصیلی و آزمون انشا ، من اولین موفقیت را با نتیجه ای بسیار بالاتر از خط قبولی کسب کردم ، اما کمیته پذیرش تصمیم گرفت که من نمی توانم تحصیل کنم و من رد صلاحیت شدم. با این حال ، در پاسخ به درخواست کاردینال کیم سو هوان برای تجدید نظر ، او دیر استعفا داد.

هیچ مورد نهادی از تبعیض علیه افراد دارای معلولیت در دانشگاه وجود ندارد. از سال 2008 ، دولت قانون آموزش ویژه افراد دارای معلولیت و غیره را تصویب کرده و در این قانون تصریح کرده است که افراد معلول در روند ورود به دانشگاه مورد تبعیض قرار نخواهند گرفت.

با این وجود دشوار است که بگوییم فرصت های آموزشی معلولان برابر با افراد غیر معلول تضمین شده است.

طبق مطالعه سال 2017 وزارت بهداشت ، درمان و رفاه در مورد سطح تحصیلات افراد معلول در کره ، درصد “بالای کالج” فقط 15.1٪ است. تا سال 2018 ، نرخ ثبت نام دانشگاه در کره 69.6٪ است که در مقایسه با بالاترین رتبه در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) بسیار پایین است. بیان شده است که استانداردهای پذیرش دانشگاه فقط در “سطح تحصیلات” متمرکز شده است ، که هنوز هم برای معلولان آسیب پذیر است. به نظر می رسد جامعه ما برای تأمین حقوق تقریباً برابر برای آموزش افراد دارای معلولیت راهی طولانی را در پیش دارد.

این عطر است به فیس بوک بروید ما صفحه فیس بوک Hyang را باز کردیم. از آخرین اخبار مطلع شوید! (▶ رفتن به)


[ad_2]