[오래 전 ‘이날’]28 ژانویه “مدام مرا مادربزرگ صدا نکن. ما نظافتچی هستیم. “

[ad_1]

[오래 전 ‘이날’]28 ژانویه “مرتباً مادربزرگ من را صدا نکن. ما نظافتچی هستیم. “

اصلاح شده2021-01-28 00:07مروری بر زمان مقدمه

ورود2021-01-28 00:00

این بخشی است که گزارشات مربوط به Kyunghyang Shinmun در همان روز از سال 1961 تا 2011 هر 10 سال بررسی می شود. روزانه به روز کنید.

در 11 ژانویه 2011 ، در دروازه اصلی دانشگاه هونیک در سئول ، کارگران نظافت دانشگاه هونیک دست به دست گرفتن و سر دادن شعارهایی در مورد اخراج ناعادلانه 170 کارمند نظافت و امنیت دادند.  عکس روزنامه کیونگ یانگ

در 11 ژانویه 2011 ، در دروازه اصلی دانشگاه هونیک در سئول ، کارگران نظافت دانشگاه هونیک جیب جمع کردند و شعارهایی را در مورد اخراج ناعادلانه 170 کارمند نظافت و امنیت فریاد زدند. عکس مطالب روزنامه کیونگ یانگ

28 ژانویه 2011 “مدام مرا مادربزرگ صدا نکن. ما نظافتچی هستیم. “

ده سال پیش امروز ، کیونگ یانگ شینمون ستونی از هاگ جونگ-باند ، رئیس انستیتوی مطالعات کار Hanul منتشر کرد. این ستون با حکایتی در مورد نظافتچی آپارتمان محل زندگی مدیر هار شروع می شود. <몇 해 전 명절 무렵, 아파트 청소일 하시는 할머니와 복도에서 우연히 마주쳤다. 간단한 선물이라도 챙겨드릴까 싶어 여쭈었다. “몇 분이 일하세요?” 할머니는 언뜻 무슨 말인지 못 알아들으셨는지 가만히 계신다. 가는귀 드셨나 싶어 조금 큰 소리로 되물었다. “여기 아파트 청소 몇 분이 하고 계시나고요?” 할머니가 답하신다. “나 혼자 세 동 담당하고 있는데요….”>

وقتی مدیر ها ، که رشد کشاورزی پاک کننده را در دانشگاه هونیک پیدا کرد ، این ماجرا را گفت ، یک کارگر نظافت گفت: “مدام ما را مادربزرگ صدا نکنید. ما نظافتچی هستیم. “خانم” مادر “” نامیده می شود و مسئول ایجاد محیطی مانند مدارس و شرکت ها است ، اما واقعیت را نشان می دهد که او به عنوان “کارگر” شناخته نمی شود.

از تاریخ 2 ژانویه 2011 ، کارگران نظافت در دانشگاه هونیک در دفتر طبقه اول ساختمان اصلی دانشگاه هونیک مراقبت بلامانع داشتند. حدود 170 کارگر دانشگاه هونیک در 31 دسامبر 2010 اخراج شدند. این به این دلیل است که مذاکرات آخرین لحظه برای تمدید قرارداد بین دانشگاه و شرکت خدمات باید منقضی شود. ایجاد اتحادیه های کارگری در این سال نیز تأثیرگذار بود.

در آن زمان ، کارگران نظافت در دانشگاه هونیک 11 ساعت در روز کار می کردند. هفته ای 5 روز و هر 3 هفته یک بار شنبه ها کار می کردم. من 750،000 درآمد پس از مالیات دریافت کردم. قیمت ناهار 9000 درآمد ماهیانه بود. 300 درآمد در روز بود. این اتحادیه با همکاری برای بهبود رفتار غیرانسانی ایجاد شد.

مدارس حتی قبل از تشکیل اتحادیه علیه او فشار آوردند. من به دانشجویی که قصد افتتاح اتحادیه را داشتم تماس گرفتم و گفتم: “به مراسم افتتاحیه نروید. دیگر به فکر تحریک دانشجویان نباشید. اگر این کار را ادامه دهید ، تنبیه می شوید. من حتی به والدین دانش آموز زنگ زدم و پرسیدم: “آیا می دانید پسرت چه کاری انجام می دهد؟” آنها پس از اخراج 170 نفر ، روزانه 75000 بوی بد برای کارگران نظافت پرداخت کردند و 100000 نفر نیز روزانه برای کارگران امنیتی درآمد کسب کردند و کارگران روزانه را برای پر کردن جای خالی استخدام کردند.

[오래 전 '이날']28 ژانویه

مدیر ستون Ha در ستونی گفت: “دانشگاه حقوق کارگران نظافت و امنیت را که آخرین سنگر اطلاعات و وجدان است ، کنار گذاشته است” کارگران؟ آیا نگران هستید که دانشگاه ها از طریق تکنیک های حاکمیت نئولیبرال ثروت جمع نکنند ، بلکه به زادگاه مسئولیت اجتماعی تضمین کننده حقوق اساسی کار تبدیل شوند؟ “

نگرش نسبت به کارگران نظافت شناخته شده بود و همبستگی در رشد کشاورزی دانشگاه هونیک ادامه داشت. کالاهای اسپانسر مانند برنج و تزیینات تحویل داده شد و بازیگر سینما ، کیم یوجین و دیگران ، رشد کشاورزی را تماشا کردند.

کارگران پس از اعتراض 49 روزه به کار خود بازگشتند. مطابق با مذاکرات مدیریت کار ، کارگران مجبور شدند 5 ساعت در هفته 8 ساعت در روز کار کنند. کارگران نظافتی دستمزد ساعتی 4450 بوی بد (دستمزد اساسی 93.50 بوی بد) ، کمی بالاتر از حداقل دستمزد (4110 بوی بد) در آن زمان ، و کارمندان امنیتی 3،560 دستمزد ساعتی سودآور (دستمزد پایه 1 میلیون و 163 هزار و 410 بوی بد) دریافت کردند ، با احتساب کمک هزینه. این شرکت تصمیم گرفت ماهیانه 50،000 وون به نام یارانه های غذایی پرداخت کند و یک جایزه تعطیلات (50،000 وون) بدهد. ما همچنین تصمیم گرفتیم برای کار خارج از ساعت کار کمک هزینه اضافه کار پرداخت کنیم. فعالیت های متفقین اکنون امکان پذیر است.

این وضعیت خاصی در دانشگاه هونیک نیست. با گذشت زمان ، درمان نظافتچی های دانشگاه بهتر نشده است. در سال 2019 ، یک کارگر نظافت از دانشگاه ملی سئول ، الف ، هنگام خواب در اتاق استراحت در یک ساختمان موقت در کنار پله ها ، درگذشت. علاوه بر مکانی که آقای A در آن استراحت می کرد ، 14 اتاق استراحت نیز وجود داشت که وزارت استخدام و کار اقدامات پیشنهادی را برای دانشگاه ملی سئول صادر کرد. “با ما انسانی رفتار نکنید” “کار خود را کوچک نگیرید.” آیا روزی فرا خواهد رسید که این گریه پایان یابد؟

این عطر است به فیس بوک بروید ما صفحه فیس بوک Hyang را باز کردیم. از آخرین اخبار مطلع شوید! (▶ میانبر)


[ad_2]