127 نفر از 176 کشته شده در هواپیمای مسافربری اوکراین که در ایران سرنگون شد ، شهید محسوب می شوند.

[ad_1]

سعید اوحدی ، معاون رئیس جمهور ایران و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: 127 نفر از کشته شدگان هواپیمای مسافربری اوکراین که به طور تصادفی در 8 ژانویه سال 2020 سرنگون شد ، شهید محسوب می شوند.

به گزارش خبرگزاري كانون صنف روزنامه نگاران جوان اتحاديه صنايع راديو و تلويزيون ايران ، اوحدي گفت: از 148 سرنشين (ايراني) سرنشين تاكنون 127 نفر به شهادت رسيده اند. گفت

اوحدی همچنین خاطرنشان کرد: مراسم بزرگداشت کسانی که در سال اول سقوط هواپیما جان خود را از دست داده اند ، در تهران ، مشهد و اصفهان برگزار می شود.

ایران 150،000 دلار غرامت به خانواده های قربانیان هواپیمای سرنگون شده اوکراینی پرداخت خواهد کرد

جهان

ایران 150،000 دلار غرامت به خانواده های قربانیان هواپیمای سرنگون شده اوکراینی پرداخت خواهد کرد

176 سرنشین زنده نماندند

یک هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 در خطوط هوایی اوکراین اندکی پس از پرواز از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران برای پرواز به کی یف صبح روز 8 ژانویه 2020 سقوط کرد و هیچ یک از 176 سرنشین هواپیما زنده نماندند.

مقامات ایرانی ابتدا ادعا در مورد اصابت هواپیما را رد کردند و سپس ستاد کل ارتش گفت که هواپیمای اوکراینی بر اثر “خطای انسانی” در عبور از “ارتش حساس” به طور تصادفی توسط دو موشک شلیک شده از سیستم دفاع هوایی سرنگون شد نقطه “.

ارتش سپاه پاسداران ایران ساعاتی قبل از سرنگونی هواپیما ، به تلافی ترور ژنرال ایرانی کاظم سلیمانی ، به پایگاه های آمریکا در عراق حمله موشکی کرد.

در نتیجه مذاکرات جبران خسارت ایران و اوکراین ، اعلام شد که دولت تهران با پرداخت غرامت موافقت کرده است.

دولت تهران در تاریخ 30 دسامبر سال 2020 اعلام کرد که 150،000 دلار (1.1 میلیون لیره ترکیه) به خانواده های هر یک از جان باختگان هواپیمای مسافربری پرداخت خواهد کرد.

وزیر امور خارجه اوکراین کولبه: ایران از عدالت نجات نخواهد یافت

جهان

وزیر امور خارجه اوکراین کولبه: ایران از عدالت نجات نخواهد یافت[ad_2]