2 پیش بینی کلی ابر برای سال 2021 اشتباه است

[ad_1]

به دلایلی ، من در لیست هر شرکت روابط عمومی با مشتری هستم که باید پیش بینی های خود را برای سال آینده دریافت کند. عمدتا ، فرضیات آنها واضح و بی فایده است ، مانند “رایانش ابری به رشد خود ادامه خواهد داد” یا “امنیت ابر همچنان یک مشکل خواهد بود”. مردم واقعاً با اندام بیرون می روند.

با این حال ، من پیش بینی های متعددی را بارها و بارها می بینم. من گمان می کنم که بسیاری از آنها در بازار ابر شروع به باور کردن آنها کرده اند ، بنابراین من باید به برخی از واقعیت ها اشاره کنم که اغلب نادیده گرفته می شوند یا سو mis تفاهم نمی شوند.

ظهور چند ابر برای تبدیل شدن به “ابرشناس” رایج ترین و نگران کننده ترین پیش بینی است. من نگران هستم اگر منفعت تصور شده این باشد که ابرشناس بودن محیطی است که می تواند با هر ارائه دهنده ابر عمومی کار کند و حداقل اختلال در تجارت را داشته باشد.

این ایده قانع کننده به نظر می رسد ، با توجه به اینکه می توانید از بهترین خدمات رایانش ابری در کلاس مانند انتخاب فضای ذخیره سازی از دو یا چند ارائه دهنده ابر عمومی استفاده کنید. متأسفانه ، واقعیت این است که برنامه ها و داده ها باید در یک ارائه دهنده ابر خاص بومی سازی شوند تا ارزش واقعی برای تجارت داشته باشند. این بدان معناست که شما باید خود را در یک ارائه دهنده ابر قفل کنید تا واقعاً از آن ارائه دهنده ابر استفاده کنید.

بنابراین ، اگر از multicloud استفاده می کنید و همزمان می خواهید یک ابرشناسانه باشید ، باید کمترین مخرج را برای ساخت برنامه ها و اتصال فضای ذخیره سازی اتخاذ کنید. این بدان معناست که شما برای هیچ پلت فرم ابر عمومی بهینه نخواهید شد یا در هیچ کجا به خوبی کار نخواهید کرد.

من همچنین اشاره خواهم کرد که شما فاقد کارکردهای مهم محلی مانند امنیت ، مدیریت ، کنترل و نظارت و موارد دیگر هستید. اگر از این ویژگی ها استفاده کنید ، این برنامه و داده ها در ابر ابررسانانه نخواهند بود ، زیرا به دلیل اتصال سرویس های ابری بهینه شده برای این سیستم عامل ها ، دیگر بین سیستم عامل های ابر عمومی قابل حمل نیستند. با توجه به مبادلات منفی هیچ معمار ابر خوبی از این روش استفاده نخواهد کرد. من هر هفته آنها را دفع می کنم.

البته ، فن آوری های نوظهور مانند ظروف و دستگاه های ارکستراسیون کانتینر قابلیت انتقال در ابرهای مختلف را دارند. معامله در اینجا این است که شما مجبورید برنامه ها و داده های خود را به کانتینرها منتقل کنید ، که این باعث افزایش هزینه و خطر می شود. اما این یک گزینه است.

پیش بینی دوم مربوط به ساخت برنامه های “ابر” است. به بیان ساده ، این بدان معنی است که شما برای استفاده از ویژگی های بومی یا اختصاصی در سیستم عامل های خاص ابر عمومی ، برنامه ها و ذخیره سازی داده ها را مجدداً اصلاح یا طراحی کرده اید. برنامه ها رمزگذاری می شوند تا از خدمات بومی ارائه شده توسط یک ارائه دهنده ابر عمومی عمومی مانند امنیت داخلی ، دولت محلی یا پایگاه داده های اختصاصی استفاده کنند.

Cloud native چیز خوبی است زیرا به توسعه دهندگان و معماران اجازه می دهد تا برنامه ها و ذخیره داده ها را با استفاده از سرویس هایی برای ارائه دهنده ابری که برای آن کار می کنند بهینه کنند. شما برنامه هایی را تولید می کنید که تقریباً 100 درصد بهینه شده و عملکرد ، امنیت و اطمینان بیشتری را ارائه می دهند.

قیمت یک قفل عمومی از طرف ارائه دهنده cloud است. برنامه ها و داده ها را به یک ارائه دهنده ابر عمومی دیگر منتقل کنید ، و شما باید یک عملیات اساسی انجام دهید تا برای ارائه دهنده جدید مانند AWS یا Google مبتنی بر ابر باشد.

نمی خواهم اینجا تعریف شوم. این فقط واکنش من به میزان اطلاعات نادرست در حال حاضر و نیاز به دفع برخی از آنها است. من ترجیح می دهم به یک ابر ابر یا متولد شده با چشمان باز آماده برای انتخاب دشوار بروم.

حق چاپ © 2021 ارتباطات IDG ، شرکت

[ad_2]